Neler Yeni

Sistem Yeni Ekran Kartım İle Çalışmıyor

hexaforce

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Toprak Kılıç
Merhaba,
Pegatron IPXSB-H61 anakart
i7-2600 İşlemci
2x4GB RAM
R7 240 2GB Ekran Kartı
FSP 80+ 500W PSU

Sisteme RX480 aldım. Taktığım anda BIOS başlamıyor. Klavye ışıkları yanmıyor, ekrana görüntü gelmiyor, HDD ışığı yanmıyor. Eski ekran kartını takınca açılıyor. Daha güçlü bir işlemcili kasada güç kaynağı ve ekran kartını test ettim benim kasada çalışması gerekiyorken çalışmıyor... Çözümlere ihtiyacım var...

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,093
İsim
Yusuf Eyili
Öncelikle hayatımda bu kadar çirkin anakart görmedim. İkinci olarak bu tip genel olarak Çin menşeili fason üretim anakartlar genelde yatay ofis tip belli bir bellek ve low profile bazı ekran kartları support ile geldiği için pek upgrade için uygun değiller maalesef.

hexaforce

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Toprak Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yakınımda toplu parçacı var. H61 anakartları varmış, Gigabyte/MSI/Asus marka vardı dedi bu 3 markadan 1i kesin varsa almalı mıyım? Yine görüntü alamam diye korkuyorum.

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Lost Cuk
Yakınımda toplu parçacı var. H61 anakartları varmış, Gigabyte/MSI/Asus marka vardı dedi bu 3 markadan 1i kesin varsa almalı mıyım? Yine görüntü alamam diye korkuyorum.
pc yi oraya götür. Orada deneme imkanın varsa dene ve olursa al.

hexaforce

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Toprak Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar konuyu görüp ekran kartı ve anakartı aynı olan insanlar için yazıyorum. Lokal tamir servisime götürdüm yeni anakartlarda görüntü veriyor eskilerde vermiyor, BIOS'u atılmış MSI H61 anakartta da görüntü vermedi. Sonuç ekran kartında AMD mantıklı diyen ben NVIDIA'cı oldum. 1060 ile çok iyi performans aldım tavsiye ederim.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,009
İsim
Semih Boran
Mümkünse b75, z67 ya da z77 alın. Birde pci express 3.0, usb 3.0 ve sata 3 destekleyen bir anakart var ise onu alın.

Top Bottom