Neler Yeni

Sistemi aldım!

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
Arkadaşlar uzun süreli bir araştırma sonucunda sonunda istediğim sistemi almış bulunmaktayım.Her birinize çok teşekkür ederim yardımlarınız çok oldu.Hayırlısı ile sistem elime ulaşır ve sorunsuz kullanırım umarım!

alınansistem.png

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun
Çok güzel bir sistem almışsın hayırlı olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır
güzel sistem bende yeni d.a sistemi bekliyorum hayırlısı olsun :)

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
O sıvı soğutmayı almaya gerek yoktu bana kalırsa, onun yerine iyi bir hava soğutucu alınabilirdi (Arctic Freezer 34 Esports Duo veya Cooler Master MasterAir MA610P). O seçtiğin anakartta sadece 4 pin CPU ek güç girişi var, bu da daha az güç iletimi ve kağıt üstünde daha az overclock performansı demek. Bunların haricinde iyi. Bu sistemi toplarken bu forumda konu açıp ne tür parçalar seçmen gerektiğini sormuş olmalıydın, eğer sorduysan sana cevap verenler herhalde sarhoş falandı. Sistem güzel tabii ki ancak daha iyi yapılabilirdi. Hayırlı olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
O sıvı soğutmayı almaya gerek yoktu bana kalırsa, onun yerine iyi bir hava soğutucu alınabilirdi (Arctic Freezer 34 Esports Duo veya Cooler Master MasterAir MA610P). O seçtiğin anakartta sadece 4 pin CPU ek güç girişi var, bu da daha az güç iletimi ve kağıt üstünde daha az overclock performansı demek. Bunların haricinde iyi. Bu sistemi toplarken bu forumda konu açıp ne tür parçalar seçmen gerektiğini sormuş olmalıydın, eğer sorduysan sana cevap verenler herhalde sarhoş falandı. Sistem güzel tabii ki ancak daha iyi yapılabilirdi. Hayırlı olsun.
Hocam overclockla işim olmayacak eğer olsaydı bileşenleri daha üst segment toplardım zaten.7200 tl bütçem vardı sonuna kadar zorladım.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Hocam overclockla işim olmayacak eğer olsaydı bileşenleri daha üst segment toplardım zaten.7200 TL bütçem vardı sonuna kadar zorladım.
Overclock ile alakası yok dostum. VRM'lerde soğutucu da yok. Daha iyi bir anakart almış olsaydın daha iyi boost frekanslarına çıkabilirdin. Bu anakartla çıkamazsın demiyorum ama daha yüksek modellerde genellikle dahai iyi sonuç almış oluyorsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
Hayırlısı olsun hocam ben sistemi beğendim modifikasyon yaptım aldım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
Arkadaşlar biraz araştırma yaptım.Corsair hydro series h45 modeli var sistemimde bu sıvı soğutucunun kapalı devre olduğu içindeki sıvının iletken olmadığı ve bükülmelere dayanıklı olduğunu yazmışlar.İçime bir kurt düştü sıvı sızar ve sistem komple çöp olur mu diye valla sipariş iptali geçiyordum demin ama corsair e güvenesim geldi bu konuda sızma vb bir durum olmaz umarım.İtopyada sipariş iptali işleyişi sancılı biliyorsunuz 2 haftaya anca iade alırım sanırım parayı iptal edersem ki sırf bu şüpheden ederim yani yoksa sistemi çok beğenerek aldım.Bunu alma sebebimde ryzen5 3600 ü güzel sıcaklıklarda çalıştırmaktı.Ama şu an aklıma borudan su sızacağı fikri geliyor ve aşırı rahatsız ediyor..Yorumlarınız nelerdir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Süleyman
Arkadaşlar biraz araştırma yaptım.Corsair hydro series h45 modeli var sistemimde bu sıvı soğutucunun kapalı devre olduğu içindeki sıvının iletken olmadığı ve bükülmelere dayanıklı olduğunu yazmışlar.İçime bir kurt düştü sıvı sızar ve sistem komple çöp olur mu diye valla sipariş iptali geçiyordum demin ama Corsair e güvenesim geldi bu konuda sızma vb bir durum olmaz umarım.İtopyada sipariş iptali işleyişi sancılı biliyorsunuz 2 haftaya anca iade alırım sanırım parayı iptal edersem ki sırf bu şüpheden ederim yani yoksa sistemi çok beğenerek aldım.Bunu alma sebebimde ryzen5 3600 ü güzel sıcaklıklarda çalıştırmaktı.Ama şu an aklıma borudan su sızacağı fikri geliyor ve aşırı rahatsız ediyor..Yorumlarınız nelerdir ?
kardeşim sıvı neden sızsın yoksa kimse kullanmaz sıvı soğutucu onlar tahmin ettiğinden daha katmanlı ve dayanıklı borular.

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
kardeşim sıvı neden sızsın yoksa kimse kullanmaz sıvı soğutucu onlar tahmin ettiğinden daha katmanlı ve dayanıklı borular.
Hocam ilk defa sistem aldım bundan önce hep laptop kullandım.Sıvı soğutucuyuda ryzen 5 3600 stok fanla gitmez ısınıyor işlemci diye bütçe vardı ekliyim dedim.Ama bir kaç yorum okudum yok sıvı sızdı vb vb ama yorumlardaki sıvı sogutmalar alirxpress den gelen ucuz çin malı soğutmalardı.Sanırım corsair h45 iyi bir sıvı soğutucu.Boruların filan epey esnediği yazıyor sızmaya karşı dayanıklı yazıyor.

Top Bottom