Neler Yeni

Sistemi Topladım! Sizce ederi nedir? / Öneri

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
Herkese Selamlar :)

Kendime haftalar sonucu sistemi toplamış bulunmaktayım. Yaşadığım talihsizlikleri, Parçaları, beklentimi ve önerilerinizi paylaşmak adına bu konuyu açtım. Asıl isteğim beyaz bir sistem toplamaktı fakat böyle oldu:) yavaş yavaş beyaz parçalarla değiştireceğim elimden geldiğince. Fiyatlarıyla beraber aldığım ürünler;

***RYZEN 5 3600 İŞLEMCİ *** 2100 TL
Letgo üzerinden İstanbulda bulmuştum. Fiyatı 2100 TL'ye indirebildim ve arkadaşım kargo ile gönderdi. fakat çok zeki olduğu için olduğu gibi koymuş işlemciyi. yaklaşık 30 pini yamulmuştu çalışmaz derken 4 saatlik ince işçiliğin sonucu çalıştırmayı başardım ve sorunsuz olarak şuan kullanıyorum :))))

**SAPPHIRE RX570 4GB EKRAN KARTI**
Arkadaşıma 6600XT aldık ve ben kendime ekran kartı alana kadar onu kullanıyorum. çöktüm de denilebilir :D

***Casper M.CS-QHD270-M2758QP 27 inç 144Hz 1ms 2K QHD LED** 1500 TL
Letgo üzerinden Bulunduğum şehirden (KONYA) aldım. Ucuz olmasının sebebi monitörün ayağı kırıktı ve satıcı Displayport girişinde arıza olabileceğini söyledi. hdmi 2.1 kablo ile 144hz alırım diye düşündüm ve birde ne göreyim, displayport'da çalışıyor :D

**B550M MORTAR WİFİ ANAKART + CORSAİR CF 750F FULL MODÜLER RGB PSU ** 1700 TL
Letgo üzerinden Bulunduğum şehirden (KONYA) aldım. Kutu ve faturaları , garantileri mevcut.

**pny 16 gb rgb 3600 mhz (2x8) RAM** 1050 TL
İtopya üzerinden gaming gecesinde 1050 TL'ye aldım.

**western digital wd blue 250 gbM2 SSD(2400/1500)*** 350 TL
Letgo üzerinden Bulunduğum şehirden (KONYA) aldım.

**RAMPAGE SAILOR RGB 4 FANLI KASA**
Arkadaşımdan satın almak istedim fakat kendisi ücretsiz bir şekilde gönderdi sağolsun :)

**ASUS PUGIO II wireless gaming mouse** 275 TL

**James Donkey 610 s mekanik blue switch klavye**
Daha önceden toplamış olduğum bir sistemden kalan klavyeydi. sistemi sattıktan sonra bana bedavaya geldi diyebilirim.

**Steelseries arctis 5 gaming kulaklık**
Doğum günümde hediye olarak bir arkadaşım almıştı 2 yıl önce :)

EK olarak beyaza çevirmek için klavyeden başlamak istiyorum. Mekanik beyaz ve mümkünse multimedya tuşları olan klavye önerilerinizi bekliyorum :)

emir147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Emir Acar
Herkese Selamlar :)

Kendime haftalar sonucu sistemi toplamış bulunmaktayım. Yaşadığım talihsizlikleri, Parçaları, beklentimi ve önerilerinizi paylaşmak adına bu konuyu açtım. Asıl isteğim beyaz bir sistem toplamaktı fakat böyle oldu:) yavaş yavaş beyaz parçalarla değiştireceğim elimden geldiğince. Fiyatlarıyla beraber aldığım ürünler;

***RYZEN 5 3600 İŞLEMCİ *** 2100 TL
Letgo üzerinden İstanbulda bulmuştum. Fiyatı 2100 TL'ye indirebildim ve arkadaşım kargo ile gönderdi. fakat çok zeki olduğu için olduğu gibi koymuş işlemciyi. yaklaşık 30 pini yamulmuştu çalışmaz derken 4 saatlik ince işçiliğin sonucu çalıştırmayı başardım ve sorunsuz olarak şuan kullanıyorum :))))

**SAPPHIRE RX570 4GB EKRAN KARTI**
Arkadaşıma 6600XT aldık ve ben kendime ekran kartı alana kadar onu kullanıyorum. çöktüm de denilebilir :D

***Casper M.CS-QHD270-M2758QP 27 inç 144Hz 1ms 2K QHD LED** 1500 TL
Letgo üzerinden Bulunduğum şehirden (KONYA) aldım. Ucuz olmasının sebebi monitörün ayağı kırıktı ve satıcı Displayport girişinde arıza olabileceğini söyledi. hdmi 2.1 kablo ile 144hz alırım diye düşündüm ve birde ne göreyim, displayport'da çalışıyor :D

**B550M MORTAR WİFİ ANAKART + CORSAİR CF 750F FULL MODÜLER RGB PSU ** 1700 TL
Letgo üzerinden Bulunduğum şehirden (KONYA) aldım. Kutu ve faturaları , garantileri mevcut.

**pny 16 gb rgb 3600 mhz (2x8) RAM** 1050 TL
İtopya üzerinden gaming gecesinde 1050 TL'ye aldım.

**western digital wd blue 250 gbM2 SSD(2400/1500)*** 350 TL

**RAMPAGE SAILOR RGB 4 FANLI KASA**
Arkadaşımdan satın almak istedim fakat kendisi ücretsiz bir şekilde gönderdi sağolsun :)

**ASUS PUGIO II wireless gaming mouse** 275 TL

**James Donkey 610 s mekanik blue switch klavye**
Daha önceden toplamış olduğum bir sistemden kalan klavyeydi. sistemi sattıktan sonra bana bedavaya geldi diyebilirim.

**Steelseries arctis 5 gaming kulaklık**
Doğum günümde hediye olarak bir arkadaşım almıştı 2 yıl önce :)

EK olarak beyaza çevirmek için klavyeden başlamak istiyorum. Mekanik beyaz ve mümkünse multimedya tuşları olan klavye önerilerinizi bekliyorum :)
Hayırlı olsun. İşlemciyi yollayan arkadaş kargo firmalarının nasıl çalıştığını bilmiyor sanırım...

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Sistem baya güzel. ama 1 TB HDD şart.

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,049
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Hayırlı olsun, fotoğraf ile renklendirirseniz daha güzel durabilir konunuz.

Slyleight

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Sly
Ekran kartı olarak ne almayı planlıyorsun. AMD mi NVIDIA mı ?
Ve biraz daha para verip 1-2 TB HDD al. 256 GB SSD kurtarmaz seni.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,899
İsim
Emir Yusuf
2k monitöre rx570 pek olmamış gibi. Ben olsam Güzel bir 1080p 165hz alırdım. Ancak ucuza geldiği için almışsınız sanırım.

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayırlı olsun. İşlemciyi yollayan arkadaş kargo firmalarının nasıl çalıştığını bilmiyor sanırım...
Kargo firmalarını biliyor fakat ''düzgün kargola güzel bir paketleme yap çok hassas parça'' dememi anlamamış ve peçeteye sarmış, yanınada stok fanı koymuş...
Sistem baya güzel. ama 1 TB HDD şart.
Ekran kartı olarak ne almayı planlıyorsun. AMD mi NVIDIA mı ?
Ve biraz daha para verip 1-2 TB HDD al. 256 GB SSD kurtarmaz seni.
1 TB HDD var bağlantısını yapacağım:) Ekran kartı olarak 3050 olursa nvidia düşünüyorum aksi takdirde f/p için amd tercih ederim kuvvetle muhtemel.

Hayırlı olsun, fotoğraf ile renklendirirseniz daha güzel durabilir konunuz.
akşama ekleyeceğim sözüm olsun şimdi işyerindeyim :)

2k monitöre rx570 pek olmamış gibi. Ben olsam Güzel bir 1080p 165hz alırdım. Ancak ucuza geldiği için almışsınız sanırım.
1500 TL gibi bir fiyata bedavaya diye düşündüm bu sebepten aldım 2 seçenek kalsaydı 1080p 165 hz tercih ederdim kesinlikle fakat tek seçenek buydu o fiyata görünce kaçırmak istemedim :)

Top Bottom