Neler Yeni

Beyaz Sistem toplamak, intel-amd ve bileşen önerisi

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
Herkese tekrardan selamlar, güzel sabahlar! Gününüz çok güzel geçer umarım..

Öncelikle Geçen hafta Abdullah'ın Instagram üzerinden paylaştığı zotac 3070 TI modelini enişteme aldık rigine bağladı ve 17 bin gibi bir fiyata almak onu mutlu etti ek olarak ekledim 3070 TI modeli isteyen olursa görünüş olarak çok güzel görünüyor resmine bakabilirsiniz :) Bu fırsat için teşekkür ediyorum:)
,,,,,Asıl konumuza gelelim..
Geçen haftaki gaming gecesinde PNY'nin 3600 MHZ ddr4 8GB x2 Kitini 1050 TL fiyatına aldım.. Ve rengi beyaz:) Ek olarak letgo üzerinden ise Casper M2758QP 2K 144hz 1MS Monitör'ü ayağı kırık bir şekilde 1500 TL gibi bir rakama ölü piksel testi yaptıktan sonra aldım. Satan arkadaş (2x hdmi 1 dpi 1 dvi portu mevcut monitörde) dvi girişinin arızalı olduğunu fakat bundan emin olmadığını söyledi. sistemim olmadığı için daha test edemedim fakat hdmi portları sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Kırık olan ayağına kaynak tutmadığı için (alüminyum alaşımlı bir malzeme) çalıştığım yerdeki ustalar sağ olsun yardımcı oldular.(monitör ayağınız kırılırsa örnek olması açısından onunda resimlerini ekledim). E şimdi ram aldım, aldığım monitör gri ve benim yıllardır beyaz sistem toplamak gibi bir hevesim var fakat hiçbir zaman denk gelmedi ne yazık ki. Durumumu biraz toparladım ve şimdi yavaş yavaş almaya başladım ram ile birlikte, bu konu altına hem bana hemde böyle bir hevesi olan arkadaşlara rehber olması açısından beyaz/gri veya uyumlu sistem parçaları önerilerinde bulunursanız memnun olurum. Bütçe parça parça alacağım için esnek fakat öncelik fiyat performans olması tabii ki, DA forum bunu gerektirir :) Kullanım alanı ise bırakmak zorunda kaldığım twitch yayın günlerime geri dönebilmek, RUST, valorant tarzı oyunları rahatlıkla dar boğaz yapmadan kaliteli bir şekilde yayına aktarabilmek. Önerilerinizi bekliyorum!

Herkese iyi forumlar :)

Ekler

• WhatsApp Image 2022-02-18 at 21.36.56.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-18 at 21.36.56.jpeg
    161.6 KB · Hit: 74
  • WhatsApp Image 2022-02-18 at 14.42.18.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-18 at 14.42.18.jpeg
    132.4 KB · Hit: 76
  • WhatsApp Image 2022-02-18 at 14.42.25.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-18 at 14.42.25.jpeg
    103.3 KB · Hit: 72

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,582
İsim
Oğuzhan Şahin
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,867
İsim
Emir Yusuf
Bileşenleri paylaşır mısın, hayallerimdeki kasayı toplamışsın :D
İnan bana en az seninki kadar benim de hayalimdi. 9. sınıftan 12. sınıfa kadar ha bugün alacağım ha yarın derken dolar fırladı vs. vs. en son üniversiteye geçerken ilk parçamı alabildim. Sonra her ay indirim buldukça 1-2 parça alarak yoluma devam ettim. 5 ay gibi bir sürede tüm parçaları elime aldım ve topladım.
5600x / B550-A / 465x / RM750 / H100i RGB Platinum SE / Corsair Vengeance RGB Pro SL 8x2 3600 / 980 Pro / Seagate 1TB (kasa yanına dahili Commander Pro var, 1.000₺'ye aldım kasayı :pikacu:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

White kartlar çok pahalı 😔 zotac 3060 var 10.3kya tatmin ederse. Harika gözüküyor
Ben de bundan muzdaribim, artık siyah beyaz bir tema olacak, biraz bozacak ama ne yapalım :D 6600xt Rog veya Sapphire Nitro+ düşünüyorum. Nitro+'ın backplatesi beyaz, belki onu alırım uyumlu olur. Belki ROG daha fazla indirimdedir o an onu alırım daha kararlaştırmadım. Elime para geçince bakacağım

Son düzenleme:

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
White kartlar çok pahalı 😔 zotac 3060 var 10.3kya tatmin ederse. Harika gözüküyor
Açıkcası 2. el bir kart alıp, veya sıfırda almış olsam (3050 için bu düşüncem) backplate ve ön kısımdaki plate'i beyaz'a boyamayı düşünüyorum. Diğer türlü dediğin gibi çok pahalı..

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,867
İsim
Emir Yusuf
Açıkcası 2. el bir kart alıp, veya sıfırda almış olsam (3050 için bu düşüncem) backplate ve ön kısımdaki plate'i beyaz'a boyamayı düşünüyorum. Diğer türlü dediğin gibi çok pahalı..
Dediğin yapılabilir ancak backplate sökmek için arka kısımdaki tüm vidaları çıkarmak gerekiyor ki bu da garantiyi bozuyor malesef, o yüzden Nitro+ güzel bir seçenek ayrıca f/p bir gpu

1645517997376.png

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1 Yıl kadar önce donanımcı bir arkadaştan bir çekim için boyanmış bir rx580 almıştım, fazlasıyla orijinal ve ho'j' duruyordu. Zaten sistemi kurana kadar bütçemi bitiririm, alacağım kart idaretenlik 980TI, RX570 gibi kartlar olabilir. Zaten garantileride olmayacağı için rahatlıkla boyayabilirim :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,867
İsim
Emir Yusuf
1 Yıl kadar önce donanımcı bir arkadaştan bir çekim için boyanmış bir rx580 almıştım, fazlasıyla orijinal ve ho'j' duruyordu. Zaten sistemi kurana kadar bütçemi bitiririm, alacağım kart idaretenlik 980TI, RX570 gibi kartlar olabilir. Zaten garantileride olmayacağı için rahatlıkla boyayabilirim :)
O zaman sorun yok, ben de birkaç videoda izlemiştim. Kasa temasına uygun boyanan parçalar cidden hoş duruyor. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim 🙈

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
O zaman sorun yok, ben de birkaç videoda izlemiştim. Kasa temasına uygun boyanan parçalar cidden hoş duruyor. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim 🙈
Umarım herkes istediği gibi bir sistem toplar hayırlısıyla, bizde ramden başladık anakart ve işlemciye bakıyorum. Amd tarafında zaten beyaz çok fazla anakart bulunmuyor, inteldede fiyatlar malum. ee diyoruz, NASİPTE VARSA

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,867
İsim
Emir Yusuf
Hocam kasayı indirimden falan mı aldınız?
1 yıl önce itopyadan 1.070₺'ye aldım ve içinden hem Node Core kontrolcüsü hem de eşantiyon olarak Commander Pro çıktı. Biraz araştırdık zamanında. Corsair Node Core stoklarının azlığından sebep kimi parti 465x'lere Commander Pro ilave etmiş. Çok şansılıyım :)

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
Başlarda Rush'IN 500 TL bandındaki kasalarını düşünüyorudm fakat corsairin kasalarını gördükten sonra fikrim değişti. Şuan ise corsair icue 4000x ve nzxt arasında kalıyorum
1 yıl önce itopyadan 1.070₺'ye aldım ve içinden hem Node Core kontrolcüsü hem de eşantiyon olarak Commander Pro çıktı. Biraz araştırdık zamanında. Corsair Node Core stoklarının azlığından sebep kimi parti 465x'lere Commander Pro ilave etmiş. Çok şansılıyım :)

Top Bottom