Neler Yeni

Sistemim güvende mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Sanane Sanane
Arkadaşlar Kaspersky ile tam tarama yaptım ve Uyarı:bir nesne temizlenmedi yazıyor ve altında 1 nesne işlenemedi yazıyor raporlara girdiğimde ise kırmızı olanlar şöyle:

Ad: Trojan.Win32.Hosts2.gen
Ad: Trojan.Win32.Hosts2.gen
Evet, iki tane kırmızı var ve birincisinin sonuçları şöyle;işlenmedi,temizleme mümkün değil Neden:ertelendi.

2.si ise:
Tespit edildi,kötü amaçlı nesne tespit edildi Neden:Uzman Analizi

Arkadaşlar host dosyalarını açınca
This file has been replaced with its default version by Kaspersky Lab because of possible infection yazıyor.Bilgisayarım güvende ise sorun yok.Bİlgisayarım güvende mi?
(aslında ben de güvenli gibi düşünyorum ama 2 tane trojan olduğu için 1inin virüs diğerinin gerçek olma ihtimaini düşündüm.Ve etc dosyasını açtığımda her dosyadan bir tane vardı.)

2 dosyanın görünen adı ise:
system32.drivers.etc.hostsrollback
system32.drivers.etc.hostsrollback

Lütfen cevap verin.Herkese iyi günler.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
https://www.technopat.net/sosyal/konu/kaspersky-trojan-buldu.1206126/
https://www.f-secure.com/v-descs/trojan_w32_hosts2_gen.shtml
tek bir IP adresine veya IP bloğuna işaret eden birden çok girişe sahip ana bilgisayar dosyalarını işaretlemek için tasarlanmıştır. Bu, kötü niyetli bir uzak sunucuyla iletişimi kolaylaştırmak için hosts dosyasını değiştiren birçok truva atının bir özelliğidir.
Çoğu site güvende olduğunuzu söylüyor ama buna hakim arkadaşlar eminim ki birazdan gelir yardımcı olur size.

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Sanane Sanane
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yardım edecek yok sanırsam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@DOGANALPASLAN bende güvende olduğumu düşünyordum fakat 2 tane var 2 tane trojan yazması bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Sanane Sanane
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Format atamam hocam maalesef ya:(

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,786
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Malwarebytes ile de taratabilir misiniz? Virüsleri silemediyse etkili bir çözümdür. Deneyin derim.

Kapatılmış Hesap

80+ Bronze
Hosts dosyası ile oynanmış diye görüyor Kaspersky. Belki reklam önleyici kullanıyor ya da gizlilik ayarları yaptıysan bunu virüs sanmış olabilir. Hosts dosyasını masaüstüne kopyala, ardından yeni oluşturup sistemi tara. Masaüstündekinde virüs var ancak diğerinde yok derse masaüstündekini not defteri ile aç ve eklenmiş ip'lere bak.

Top Bottom