Neler Yeni

Sistemim yeterli mi

akpolatmy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Yasin Akpolat
Arkadaşlar ben yaklaşık 9 ay önce bir sistem topladım sistemim şu
AMD Ryzen 5 2600
MSI pro b450m M2 V2 anakart
Corsair 8.2 3000mhz ram
Asus Dual RTX2060 OC
Xigmatek Astro RGB
Xigmatek 650w 80plus
WD 1 TB harddisk
Rampage bright rm61 144hz 1ms monitör
Evet arkadaşlar ben bu sistemi kendi kafama göre toplamıştım ancak AMD nin yeni nesil işlemci ve ekran kartlarını bekleyemedim tatile girince almak istedim zaten RTX2060 yeni çıkmıştı o zamanlar buna güvenerek aldım ancak şu an pişman olmalı mıyım sistemimde eksikler var örneğin ssd 1 ay içinde M2 ssd alacağım ama sizce bu sistemin eksikleri nelerdir ve sizce parçalarını satıp para ekleyip AMD nin yeni nesil işlemci ve ekran kartlarına geçmeli miyim? Performans olarak çok değişim olur mu? Ayrıca yayıncılığa başlamak istiyorum ve birden fazla monitör kullanacağım elimde 2 adet fazladan televizyon ve 1 adet fazladan monitör var bunları nasıl değerlendirebilirim ve birden fazla monitör kullanmak sistemin ömrünü kısaltır mı (1 adet televizyon Xbox one s ime bağlı)

Şaho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yusuf
Dediğin gibi ssd lazım
Bence ekran kartı değiştirmene gerek yok işlemcide iyi şuanda ssd harici gereksiz gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet Burak ŞAHİN
bekleseydin iyiydi ama artık olan olmuştur fazla ekran kullanman ömrünü kısaltmaz sistemin yayın yapmak için yeterli 3600 olsa idi daha iyiydi ama şu an gayet yayın yapar

Ömerfk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ömer Faruk Kılıç
Dostum pişman olmamalısın. Sistemin gayet iyi hiç yeni işlemciyle de uğraşma fps farkı maks 10 felan olur değmez bile. Sen sistemini upgrade etmeye bak maşallah sistemin gayet iyi şuan.

GodlyPain

80+ Bronze
Dostum Sistemin Mükemmel, Bir M2 SSD İle Canavar Olabilir

Fresha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Fırat
Sistemin gayet yeterli. Şuanlık bence 1tb harddisk ve m2 ssd alırsam mükemmel olur. Gelecekte de işlemci degisebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Abdullah
AMD Ryzen 5 2600
Corsair 8.2 3000mhz ram
Asus Dual RTX2060 OC
Xigmatek Astro RGB
Xigmatek 650w 80plus
WD 1 TB harddisk
Evet arkadaşlar ben bu sistemi kendi kafama göre toplamıştım ancak AMD nin yeni nesil işlemci ve ekran kartlarını bekleyemedim tatile girince almak istedim zaten RTX2060 yeni çıkmıştı o zamanlar buna güvenerek aldım ancak şu an pişman olmalı mıyım sistemimde eksikler var örneğin ssd 1 ay içinde M2 ssd alacağım ama sizce bu sistemin eksikleri nelerdir ve sizce parçalarını satıp para ekleyip AMD nin yeni nesil işlemci ve ekran kartlarına geçmeli miyim? Performans olarak çok değişim olur mu? Ayrıca yayıncılığa başlamak istiyorum ve birden fazla monitör kullanacağım elimde 2 adet fazladan televizyon ve 1 adet fazladan monitör var bunları nasıl değerlendirebilirim ve birden fazla monitör kullanmak sistemin ömrünü kısaltır mı (1 adet televizyon Xbox one s ime bağlı)
Alet nalet bence ama içine sinmediyse sen bilirsin.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
AMD Ryzen 5 2600
Corsair 8.2 3000mhz ram
Asus Dual RTX2060 OC
Xigmatek Astro RGB
Xigmatek 650w 80plus
WD 1 TB harddisk
Sisteme ssd lazim güzelinden bir m2ssd al onun dışında sistemin güzel kendini üzme ne paralari ne saçma sistemlere veren gördük.

akpolatmy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Yasin Akpolat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim kararımı verdim klavye mouse ve kulaklığımı yenileyeceğim dediğim gibi M2 ssd alacağım yayınlara başlayacağım için sıvı soğutma alacağım ve kasanın üstündeki ek fan yuvalarına fan takmayı düşünüyorum ama bakalım hava akışı en doğru nasıl olacaksa ona göre karar vereceğim.

Lost_Dragon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
770
İsim
Göksel Gündüz
Ben bu sistemin benzerini kullanıyorum ve ayrıca yayında açıyorum. Bazı oyunlarda GPU tam olarak %98-100 olarak çalışmıyor. %85'nin altına indiği durumlar oluyor ama ne takılma ne de kasma yaşıyorum. Yani az da olsa darboğaz oluyor oyununa bağlı olarak ama sorun yaşamıyorum.

Ryzen işlemciler yayın için çok iyi hatta ben OBS'den yayın yaparken görüntü daha kaliteli olsun diye daha çok zorluyorum işlemciyi bana mısın demiyor. İşlemciden çok memnunum. Her işini görür bu sistem.

akpolatmy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Yasin Akpolat
Sisteme ssd lazim güzelinden bir m2ssd al onun dışında sistemin güzel kendini üzme ne paralari ne saçma sistemlere veren gördük.
Çok teşekkür ederim zaten sistemi zamanında alırken indirim bekleyip almıştım 5500 gibi bir paraya denk geldi monitörüde indirimde 1000 TL ye almıştım paramın boşa gitmesinden değil sabırsızlığımın sonuçlarının kötü olup olmadığını sormak istemiştim ama yorumlarınız içimi rahatlattı tekrardan teşekkürler:)

akpolatmy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Yasin Akpolat
Ben bu sistemin benzerini kullanıyorum ve ayrıca yayında açıyorum. Bazı oyunlarda GPU tam olarak %98-100 olarak çalışmıyor. %85'nin altına indiği durumlar oluyor ama ne takılma ne de kasma yaşıyorum. Yani az da olsa darboğaz oluyor oyununa bağlı olarak ama sorun yaşamıyorum.

Ryzen işlemciler yayın için çok iyi hatta ben OBS'den yayın yaparken görüntü daha kaliteli olsun diye daha çok zorluyorum işlemciyi bana mısın demiyor. İşlemciden çok memnunum. Her işini görür bu sistem.
Isınma sorunu yaşıyor musun peki ?

Lost_Dragon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
770
İsim
Göksel Gündüz
Isınma sorunu yaşıyor musun peki ?

Isınma oluyor tabi oyuna girdiğimde 70-75 dereceleri gördüm ama Ryzen 5 2600 AMD'nin yazdığına göre 95 derece sıcaklığa kadar dayanıyor. İşlemciler ve ekran kartları yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıdır zaten.

RTX 2060 ise 88 dereceye kadar dayandığı yazıyor NVIDIA'nın sayfasında. Ekran kartında da en yüksek 80 dereceyi gördüm. Ben MSI Ventus RTX 2060 kullanıyorum. 3 fanlı modeller daha serin çalışıyor bir önceki ekran kartım ASUS ROG Strix GTX 1060 6GB'dı oradan biliyorum.

1.png

Top Bottom