Neler Yeni

Sistemimdeki parçalar uyumlu mu? darboğaz yaparmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Alperen Duha Aygün
Arkadaşlar ddr5 bir sistem topladım
Topladığım sistemde parçalar uyumlumudur işlemcinin tamperformansını alırmıyım darboğaz yaparmı ögrenmek istiyorum

İşlemci Amd Ryzen 7 7700x

Anakart MSİ b650m-a wifi

Ram Corsair 32gb (2x16) cl30 6000mhz

Ekran kartı Rtx 4060ti 16gb gaming x

Hava soğutucu (işlemci) Thermalright Peerless Assassin 120 SE

Ssd Kingston 1 tb

Kasa https://www.incehesap.com/xpg-valor-air-valorairmt-bkcww-siyah-gaming-kasa-fiyati-67626/

Psu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hava soğutucu nun linkini atamıyorum maalesef

tversky

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Alperen Yüksel
1080p mi 2k mı kullanacaksınız sistemi o önemli 2kda darboğaz yaşayacağınızı zannetmiyorum 1080p de bazı oyunlarda sıkıntı olabilir özellikle cpu ağırlıklı oyunlarda kendimde buna benzer bir sistem kullanıyorum 7900x ve 4070ti şeklinde 1080p olarak kullandım bir süre sorun yaşamadım ama Ferrari alıp 120 yi geçmemek gibi oldu o yüzden 2k ya geçtim aynı fps değerlerini alıyorum Amd 7xxx serisi genel anlamda bence 1 tık fazla ısınabiliyor hep max performansda calısıyor ayar yapılmazsa hava soğutma yerine sıvı soğutma öneririm.
psu bu sistem için fazla ilerde upgrade ederim düşüncesi ile alıyorsanız tabi bir şey diyemem oradaki bütçeden soğutmaya takviye yapabilirsiniz genel olarak bir sıkıntı görmüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Alperen Duha Aygün
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1080p mi 2k mı kullanıcaksınız sistemi o önemli 2kda darboğaz yaşayacağınızı zannetmiyorum 1080p de bazı oyunlarda sıkıntı olabilir özellikle cpu ağırlıklı oyunlarda kendimde buna benzer bi sistem kullanıyorum 7900x ve 4070ti şeklinde 1080p olarak kullandım bi süre sorun yaşamadım ama ferrari alıp 120 yi geçmemek gibi oldu o yüzden 2k ya geçtim aynı fps değerlerini alıyorum amd 7xxx serisi genel anlamda bence 1 tık fazla ısınabiliyor hep max performansda calısıyor ayar yapılmazsa hava soğutma yerine sıvı soğutma öneririm.
1080p kullanıcam

1080p mi 2k mı kullanacaksınız sistemi o önemli 2kda darboğaz yaşayacağınızı zannetmiyorum 1080p de bazı oyunlarda sıkıntı olabilir özellikle cpu ağırlıklı oyunlarda kendimde buna benzer bir sistem kullanıyorum 7900x ve 4070ti şeklinde 1080p olarak kullandım bir süre sorun yaşamadım ama Ferrari alıp 120 yi geçmemek gibi oldu o yüzden 2k ya geçtim aynı fps değerlerini alıyorum Amd 7xxx serisi genel anlamda bence 1 tık fazla ısınabiliyor hep max performansda calısıyor ayar yapılmazsa hava soğutma yerine sıvı soğutma öneririm.
psu bu sistem için fazla ilerde upgrade ederim düşüncesi ile alıyorsanız tabi bir şey diyemem oradaki bütçeden soğutmaya takviye yapabilirsiniz genel olarak bir sıkıntı görmüyorum.
Sıvı soğutma düşünmüyorum eğer işlemci çok fazla ısınırsa sıvı soğutucu geçerim

Parçalar uyumlu mu? peki

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar ddr5 bir sistem topladım
Topladığım sistemde parçalar uyumlumudur işlemcinin tamperformansını alırmıyım darboğaz yaparmı ögrenmek istiyorum

İşlemci Amd Ryzen 7 7700x

Anakart MSİ b650m-a wifi

Ram Corsair 32gb (2x16) cl30 6000mhz

Ekran kartı Rtx 4060ti 16gb gaming x

Hava soğutucu (işlemci) Thermalright Peerless Assassin 120 SE

Ssd Kingston 1 tb

Kasa https://www.incehesap.com/xpg-valor-air-valorairmt-bkcww-siyah-gaming-kasa-fiyati-67626/

Psu

Hava soğutucu nun linkini atamıyorum maalesef
Bütçen ne kadar? Bu linklerin fiyatlarını toplayınca baya pahalı oluyor çünkü, eğer bu fiyatlara toplayacaksan RTX 4070Ti Süperli hazır sistem önereyim direkt 4060Ti alma bu paralara 😀

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Alperen Duha Aygün
Bütçen ne kadar? Bu linklerin fiyatlarını toplayınca baya pahalı oluyor çünkü, eğer bu fiyatlara toplayacaksan RTX 4070Ti Süperli hazır sistem önereyim direkt 4060Ti alma bu paralara 😀
Yurtdışından alıcam

Hepside toplam 60.000 yapıyor yurtdışından alınca 45-50 arası oluyor

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Yurtdışından alıcam

Hepside toplam 60.000 yapıyor yurtdışından alınca 45-50 arası oluyor
50 bin de çok pahalı, TR de yaşayıp yurtdışına çıkıp mı alacaksın yoksa yurtdışında mı yaşıyorsun?

En kötü ihtimalle 4070 Süper olsun sistemde 4060Ti bu bütçelerde asla alınmayacak bir kart bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Alperen Duha Aygün
50 bin de çok pahalı, TR de yaşayıp yurtdışına çıkıp mı alacaksın yoksa yurtdışında mı yaşıyorsun?

En kötü ihtimalle 4070 Süper olsun sistemde 4060Ti bu bütçelerde asla alınmayacak bir kart bence.
TRde yaşıyorum arkadaş çıkıcak ona söylicem getirtcek

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Alperen Duha Aygün
4070 Süperle değiştir ekran kartını. PSU yu da PCI 5.0 ve ATX 3.0 destekli al bunda yok. Kalanı iyi.
Hacı 20.000 TL lik ekran kartından 30klıkamı geçim

4070 Süperle değiştir ekran kartını. PSU yu da PCI 5.0 ve ATX 3.0 destekli al bunda yok. Kalanı iyi.
Psu yu önerme şansın varmı o 5k bandında

Top Bottom