Neler Yeni

Sistemimden tam verim alamadığımı düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
cihangir ekinci
İşlemci:Ryzen5 2600
Anakart: gigabyte A320 s2h
Ram:GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 x2
Ekrankartı:SAPPHIRE Radeon RX 5500 XT NITRO+ OC 8GB GDDR6 128 Bit
Kasa:Rampage Hero (psu kasanın kendi psusu 650 watt)
Sistemimden her türlü oyunu oynuyorum fakat en basitinden valorantta orta/düşük grafiklerde bile sürekli drop yiyorum 80 90 fps değerlerine düştüğü oluyor Oyun içinde bi anda oyun donuyor 2 saniye kadar süre sonra devam etmeye başlıyor.Bunun yanı sıra fortniteda düşük grafiklerde performans modunda da sürekli drop yiyorum.Bilgisayara virüs bulaşma ihtimalinden dolayı formatladım fakat gene sonuç aynı.Sistemi yaklaşık 7 8 aydır kullanıyorum.Kasanın içini detaylı temizledim.Bir kez benchmark testine soktuğumda ekran kartımın alması gereken değerden daha düşük değer aldığını görünce garantiye gönderdim sıkıntı çıkmadığı söylendi.Bir arkadaş da psu da sıkıntı olabilir demişti bana.Ben bu sorunu çözmek istiyorum.Eğer sorun psu daysa sorunun onda olduğunu nasıl anlayabilirim?Ve ya sorun başka neyde olabilir anakartım b450 s2h değil diye mi bu sorunu yaşıyorum?Çünkü sistemin test videolarına baktığımda aynı oyunlarda neredeyse %30 40 lık bir performans farkı görüyorum.
Dipnot: Tüm driverler güncel.

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,523
İsim
Mertcan Uysal

Lisa Su

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Can Uzay
Ben senin yerinde olsam işlemci anakart ve ekran kartını toplam 7000 TL'ye satar, sattığım paraya üstüne bişey eklemeye gerek kalmadan b450 gaming plus max, ryzen 5 5600x, 1650 super veya 5500xt 4gb alırdım.

Tabi bunların hepsini sahibinden, letgo gibi yerlerden test ederek ikinci el alıp ikinci el satardım yani.

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
cihangir ekinci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu başlığıda ben açmıştım o zamanda olduğu gibi hala bir yanıt bulamadım sürekli aynı sorunu yaşıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben senin yerinde olsam işlemci anakart ve ekran kartını toplam 7000 TL'ye satar, sattığım paraya üstüne bişey eklemeye gerek kalmadan b450 gaming plus max, ryzen 5 5600x, 1650 super veya 5500xt 4gb alırdım.

Tabi bunların hepsini sahibinden, letgo gibi yerlerden test ederek ikinci el alıp ikinci el satardım yani.
kanka sistem gayet iyi fakat anakarttanmı sorun anlamadım neden böyle oluyor eğer sorun anakarttaysa bunu anlama şansımız varsa satıp b450 alırım

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Can BOZKURT
Ekran kartından olma ihtimali var. DDU İle kaldırın sürücüyü. Sonrasında WHQL Onaylı bir sürücü indirip tekrar deneyin. Ekstra olarak ısı değerleri ne?

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
cihangir ekinci
Ekran kartından olma ihtimali var. DDU İle kaldırın sürücüyü. Sonrasında WHQL Onaylı bir sürücü indirip tekrar deneyin. Ekstra olarak ısı değerleri ne?
ddu ile kaldırıp whql driveri de kurmayı denedim fark olmuyor sıcaklık değerlerini oyun içinde kontrol etmedim

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Can BOZKURT
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
cihangir ekinci
1 dakikalık stress test.Ama dediğim gibi sadece ekran kartını garantiye gönderdim bi sorun olmadığı söylendi

Ekler

• as.png
    as.png
    39 KB · Hit: 57

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Can BOZKURT
1 dakikalık stress test.Ama dediğim gibi sadece ekran kartını garantiye gönderdim bi sorun olmadığı söylendi
63 Derece sıcaklık var iyi aslında ama. Memtest yaparmısınız belleklerde sorun varmı görelim.

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
İşlemci:Ryzen5 2600
Anakart: gigabyte A320 s2h
Ram:GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 x2
Ekrankartı:SAPPHIRE Radeon RX 5500 XT NITRO+ OC 8GB GDDR6 128 Bit
Kasa:Rampage Hero (psu kasanın kendi psusu 650 watt)
Sistemimden her türlü oyunu oynuyorum fakat en basitinden valorantta orta/düşük grafiklerde bile sürekli drop yiyorum 80 90 fps değerlerine düştüğü oluyor Oyun içinde bi anda oyun donuyor 2 saniye kadar süre sonra devam etmeye başlıyor.Bunun yanı sıra fortniteda düşük grafiklerde performans modunda da sürekli drop yiyorum.Bilgisayara virüs bulaşma ihtimalinden dolayı formatladım fakat gene sonuç aynı.Sistemi yaklaşık 7 8 aydır kullanıyorum.Kasanın içini detaylı temizledim.Bir kez benchmark testine soktuğumda ekran kartımın alması gereken değerden daha düşük değer aldığını görünce garantiye gönderdim sıkıntı çıkmadığı söylendi.Bir arkadaş da psu da sıkıntı olabilir demişti bana.Ben bu sorunu çözmek istiyorum.Eğer sorun psu daysa sorunun onda olduğunu nasıl anlayabilirim?Ve ya sorun başka neyde olabilir anakartım b450 s2h değil diye mi bu sorunu yaşıyorum?Çünkü sistemin test videolarına baktığımda aynı oyunlarda neredeyse %30 40 lık bir performans farkı görüyorum.
Dipnot: Tüm driverler güncel.
SSD Sorunu olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
cihangir ekinci

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası