Neler Yeni

Sistemime upgrade önerisi

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
Merhabalar, elimdeki sisteme yakın zamanda upgradeler yapmayı düşünüyorum upgrade için önerileriniz varsa yazabilir misiniz?

ASUS DUAL RTX 4060
AMD Ryzen 5 5600
ASUS Prime A320M-K
Oloy Owl 2x8GB Ram
Kioxia 1TB M2 SSD
Performax Hellfire Kasa
MSI MPG A650BN PSU

Kasanın şeklinden pek memnun sayılmam ve halihazırda kullandığım anakart çok giriş seviyesi bir model olduğundan ilk aklıma onlar geldi ayrıca stok işlemci soğutucusu var beni idare etse bile geleceğe yönelik bir şey olabilir ancak anakartı upgradelersem DDR 5 teknolojisine geçmeyi düşünüyorum ama bu da çok masraflı olacağından aradayım sizce DDR5'e geçmeye değer mi şu anda sizin görüşlerinizi alabilir miyim siz olsanız ne yapardınız? Sistemi render için kullanacağım genel olarak oyunda oynanacak elbet ama çok değil

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Kağan UĞURLU
Ya bu pc yi kullanacaksın ya da am5 e geçeceksin dostum. AM5 e geçeceksen de b850 anakartları beklemeni öneririm. 9600x işlemci minimum yeterli olur. Fiyat pahalı gelirse de 7500f alıp geçebilirsin işlemcide.

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ya bu pc yi kullanacaksın ya da am5 e geçeceksin dostum. AM5 e geçeceksen de b850 anakartları beklemeni öneririm. 9600x işlemci minimum yeterli olur. Fiyat pahalı gelirse de 7500f alıp geçebilirsin işlemcide.
AM4 ile devam edip ryzen 7 5700x3d tarzı bir upgrade yapmam mantıklı olur mu sizce sonuçta onunda gücü muazzam sayılır 7500fle benzer performansı vardı diye hatırlıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Ali Dogan
Ben olsam x570 anakart alir devam ederdim.
İşlemci upgrade için beklerdim. Sonra elimdekini satıp 5700x3D alırdım

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Kağan UĞURLU
AM4 ile devam edip ryzen 7 5700x3d tarzı bir upgrade yapmam mantıklı olur mu sizce sonuçta onunda gücü muazzam sayılır 7500fle benzer performansı vardı diye hatırlıyorum
F/p anlamında çok mantıklı değil. Elindeki parçaları satıp 3-5 ekleyip komple yeni sisteme geçmek daha mantıklı. Bir de FPS oyunu çok oynamayan birisiyseniz çok gereksiz olur.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,212
İsim
Hamza Ziya Üstün
Yükseltmeye pek açık bir kasa değil. İşlemci yükseltseniz anakart da gerekir. Yine render için 16gb pek yeterli sayılmaz. Anakart daha üst segment ve 4 ram slotlu olsaydı 5700x ve 16gb ram daha alıp yola devam ederdiniz ama şu halde am4 e yatırım yapmak mantıksız. Yerinizde olsam bütçe yoksa bu haliyle devam eder ve sistemi komple satıp am5 geçerdim. 2. Elde ekran kartsız 7500f am5 komple sistem 12-13k ya bulunabiliyor. Onlardan alıp anakartını da yükseltebilirsiniz. A620 ise a serisi de olsa yükseltirseniz am5 olduğundan satması da zor olmayacaktır.

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
F/p anlamında çok mantıklı değil. Elindeki parçaları satıp 3-5 ekleyip komple yeni sisteme geçmek daha mantıklı. Bir de FPS oyunu çok oynamayan birisiyseniz çok gereksiz olur.
teşekkür ederim yorumunuz için
Yükseltmeye pek açık bir kasa değil. İşlemci yükseltseniz anakart da gerekir. Yine render için 16gb pek yeterli sayılmaz. Anakart daha üst segment ve 4 ram slotlu olsaydı 5700x ve 16gb ram daha alıp yola devam ederdiniz ama şu halde am4 e yatırım yapmak mantıksız. Yerinizde olsam bütçe yoksa bu haliyle devam eder ve sistemi komple satıp am5 geçerdim. 2. Elde ekran kartsız 7500f am5 komple sistem 12-13k ya bulunabiliyor. Onlardan alıp anakartını da yükseltebilirsiniz. A620 ise a serisi de olsa yükseltirseniz am5 olduğundan satması da zor olmayacaktır.
yorum için teşekkürler indirim kovalayıp teker teker AM5 upgradei yapmam gerekecek galiba, en kötü daha güzel bir kasa ve sağlam bir kule tipi soğutucu alıp belki de rami 32 yapıp götürdüğü kadar götürmesini dilerim

Top Bottom