Neler Yeni

Sistemimi Değiştirmeliyim? İkinci Elde Ne Kadara Gider?

YURTSEVENGAMER

80+ Silver
Arkadaşlar ben hype uno sistemi satın aldım özellikleri:
gigabyte 3070 ti gaming oc
i5 11600k
gskill ripjaws 2x8 360mhz siyah ram
thermaltake commander g3 kasa ve 750w 80+ psu
gamebooster nitro rgb 240mm sıvı soğutma
GIGABYTE B560M DS3H v2
Ben imzamdaki sistem ile bu sistemi değiştirmeyi düşünüyordum çünkü monitörüm 2k ama kendi sistemimin kasa ve sıvı soğutmasının görünümünü çok güzel bulduğum için acaba ekran kartlarını mı değiştirsem diye düşündüm ve bu konu hakkında bir kaç sorum var:
1-Hype uno sistemdeki kartı 3060 ti yapıp satsam ne kadara gider?
2-hype uno sistemi kartsız ve 3060 ti ımı ayrı satsam her biri kaça gider?
3-p750gm psu 3070 ti ile problem çıkarır mı?
4-sizce dediğim gibi sistemlerdeki ekran kartlarını mı değiştirmek daha mantıklı yoksa direk sistemleri mi değişmek daha mantıklı?
5-HYPE uno sistemi direk bir şey değiştirmeden satsam kaça gider?
6-İmzamdaki sistemi bir şey değiştirmeden satsam kaça gider?
Tüm sorularımı cevaplayabilirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Arkadaşlar ben hype uno sistemi satın aldım özellikleri:
gigabyte 3070 ti gaming oc
i5 11600k
gskill ripjaws 2x8 360mhz siyah ram
thermaltake commander g3 kasa ve 750w 80+ psu
gamebooster nitro rgb 240mm sıvı soğutma
GIGABYTE B560M DS3H v2
Ben imzamdaki sistem ile bu sistemi değiştirmeyi düşünüyordum çünkü monitörüm 2k ama kendi sistemimin kasa ve sıvı soğutmasının görünümünü çok güzel bulduğum için acaba ekran kartlarını mı değiştirsem diye düşündüm ve bu konu hakkında bir kaç sorum var:
1-Hype uno sistemdeki kartı 3060 ti yapıp satsam ne kadara gider?
2-hype uno sistemi kartsız ve 3060 ti ımı ayrı satsam her biri kaça gider?
3-p750gm psu 3070 ti ile problem çıkarır mı?
4-sizce dediğim gibi sistemlerdeki ekran kartlarını mı değiştirmek daha mantıklı yoksa direk sistemleri mi değişmek daha mantıklı?
5-HYPE uno sistemi direk bir şey değiştirmeden satsam kaça gider?
6-İmzamdaki sistemi bir şey değiştirmeden satsam kaça gider?
Tüm sorularımı cevaplayabilirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.
Aorus olmayan düz 750gm bana güvenilir, gelmiyor. XPG core reactor 650w modeli yeterli olur.

RTX 3060 Ti ve uno sistem beraber herhalde 16.000 - 17.000 TL den satılabilir.Tahmini fiyatlar olduğu için alan çıkar mı ? Çıkmaz mı ? Bilemem.

İmzanızda ki sistemde yine 16.000-17.000 TL den satılabilir. Tahmini fiyatlar olduğu için alan çıkar mı ? Çıkmaz mı ? Bilemem.

İmzanda bulunan sistemin anakart b450m sh2 ekran kartı slotu plastik, 3 Fanlı ağır bir ekran kartı olan RTX 3070 Ti GAMİNG OC modeli zamanla slotu yamulta bilir. Ekran kartı destek aparatı kesinlikle alınması, ayrıyetten sağlam şekilde desteklenmesi güvenli olur.

YURTSEVENGAMER

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aorus olmayan düz 750gm bana güvenilir, gelmiyor. XPG core reactor 650w modeli yeterli olur.

RTX 3060 Ti ve uno sistem beraber herhalde 16.000 - 17.000 TL den satılabilir.Tahmini fiyatlar olduğu için alan çıkar mı ? Çıkmaz mı ? Bilemem.

İmzanızda ki sistemde yine 16.000-17.000 TL den satılabilir. Tahmini fiyatlar olduğu için alan çıkar mı ? Çıkmaz mı ? Bilemem.

İmzanda bulunan sistemin anakart b450m sh2 ekran kartı slotu plastik, 3 Fanlı ağır bir ekran kartı olan RTX 3070 Ti GAMİNG OC modeli zamanla slotu yamulta bilir. Ekran kartı destek aparatı kesinlikle alınması, ayrıyetten sağlam şekilde desteklenmesi güvenli olur.
Hocam açıkçası psu değiştirmek için bütçe veremem.
Destek sorununu çözerim ama sizce kartları değiştirp mi kullanmak daha mantıklı, direk o sistemi mi kullanmak daha mantıklı yoksa 3060 ti mı devam etmeliyim?

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Hocam açıkçası psu değiştirmek için bütçe veremem.
Destek sorununu çözerim ama sizce kartları değiştirp mi kullanmak daha mantıklı, direk o sistemi mi kullanmak daha mantıklı yoksa 3060 ti mı devam etmeliyim?
Size kalmış. RTX 3060 Ti performansı yeterliyse, kullanmayan devam edebilirsiniz. Niye boşuna sistemi aldınız ki ? Zarar edebilirsiniz.

YURTSEVENGAMER

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Size kalmış. RTX 3060 Ti performansı yeterliyse, kullanmayan devam edebilirsiniz. Niye boşuna sistemi aldınız ki ? Zarar edebilirsiniz.
Hocam açıkçası değiştiririm ya da en kötü karla satarım diye düşündüm. İyi fırsattı o yüzden aldım.

• Beğen
Reaksiyonlar: f0ze
Top Bottom