Neler Yeni

Site Çöktüğü Halde Ürün Almak?

Günümüzdeki sitelerin çoğu Cloudflare gibi korumalar kullanıyor. Cloudflare talepleri sıraya alır çok yoğunluk olursa. Yani senin internetin 10 GBPS, bilgisayarın uçuk bir şey olsa bile 1 MBPS internete sahip biri gidip o sistemi alabilir. Eğer sitenin sunucusu yükte bayıldığım o zaman siteye kimse giremez.
Talepden kastınız siteye giren kişilerin sıra sayısımi? Örnek 500 stok ürün ilk 500'e girenlere site sorun çıkartmıyor ilk 500'den sonrası şans işinemi giriyor

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Talepden kastınız siteye giren kişilerin sıra sayısımi? Örnek 500 stok ürün ilk 500'e girenlere site sorun çıkartmıyor ilk 500'den sonrası şans işinemi giriyor
ürünle alakası yok,

mesela siteye bir anda 10K kişi falan giriş yaparsa site kendini korumaya alıyor ve sınır 9k ise 9k dan sonrasını yavaş yavaş alıyor sırasıyla

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,420
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Sıralamayı neye göre yapıyor pek bir fikrim yok. Fakat şans faktörü de var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,099
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
ben v6 yı öyle aldım taktiğim var sunucuya bağlanıyorum ben öyle istediğim şeyleri yapabiliyorum

okanaltunbas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Okan Altunbaş

Zechion

80+ Silver
En mantıklısı mağazaya yakınsanız mağazadan almak. Ben v4.5'i mağazadan almıştım, çok rahat oldu.

milenix

80+ Gold
galiba şöyle: serverlar bizim evde kullandığımız bilgisayarlar cep telefonları gibi çalışır işlemci işlemler gönderilir işlemci sırasıyla yapar normalde bu çok hızlı olduğundan biz hızla girebiliyoruz ama binlerce kişi girmeye kalktığında sistem yetmemeye başlıyor

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,106
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Dua ve şans işi bu başka izahı yok

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Örnek sizin sitede ürün satışı olsa bilirsiniz ama değilmi neye göre sıralama vs yapıldığını?
kral satışla alakası yok durumun, siteye girişlerle alakası var. Çoğu forum, haber sitesi, magazin sitesi, mağazalar vs. Cloudflare kullanıyorlar DDOS koruması için. Ve böyle durumlarda siteye birden yüklenildiği için DDOS olarak algılıyor ve korumaya alıyor siteyi o yüzden sıra sıra sokuyor

Top Bottom