Neler Yeni

Çözüldü✓ SIVI SOĞUTMA NEFERLERI DESTEK PLS

amirgans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alperen
Bütçe
4000
Sistemim aşağıdaki gibi. Kule soğutucum dandik ve işlemciyi yoruyor. 75 80 derecelere geliyor. Hem işlemciyi korumak hemde fiyatlar ucuzken bir sıvı soğutma eklemek istiyorum. Performans yeterli olduğu için görünüş önceliğim.

Sıvı soğutmada neye dikkat etmeli tam anlayamadım. Ayırt edici özellikleri nedir çözemedim. Hemen hemen her soğutmanın özellikleri aynı. Bir sürüde model oluncada kafa karıştırıyor.

Velhasıl şu 2 3 model arasında kaldım. Bunlardan hangisi alınmalı veya daha iyi bir model var mıdır yardımcı olursanız mutlu olurum..

MSI MAG CORELIQUID M240 240 MM SIVI ISLEMCI SOGUTUCUSU https://amzn.eu/d/dRe2gTF

MSI MAG CORELIQUID C240 https://amzn.eu/d/crGkGvz

LIAN LI Galahad II Trinity AIO 240mm ARGB Siyah İşlemci Sıvı Soğutucu https://amzn.eu/d/3WUxu74

MSI x-570a pro Anakart
Amd Ryzen 5 5600x İşlemci
Asus Rog Strix 6700 XT Ekran Kartı
Xpg 3600mhz 8+8+8+8 = 32GB A-RGB Ram
Samsung Evo Pro 512gb m2 SSD
Seagate Firecuda 2TB Gaming Argb HDD
Dark Freezer x127 Kule soğutucu
Cougar 1050w 80+ Gold Psu
Rampage Shake Temper ATX Kasa

amirgans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alperen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Al kardeşim bu hepsinden iyi.
Bunu diğerlerinden iyi yapan özellik nedir mesela ? Bu aradaki farkı çözemiyorum ben. Eklediklerimden daha ucuz ama neden daha iyi ? Bilgilendirebilir misin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arctic LF 240 ya da 280 alabilirsin. Kasana uyar mı kontrol et tabi almadan.
Artrict 240 kasama uyuyor. 280 sığmaz zannımca. Ama görüntü olarak pompa kısmını hiç beğenmiyorum artricin

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bunu diğerlerinden iyi yapan özellik nedir mesela ? Bu aradaki farkı çözemiyorum ben. Eklediklerimden daha ucuz ama neden daha iyi ? Bilgilendirebilir misin

Artrict 240 kasama uyuyor. 280 sığmaz zannımca. Ama görüntü olarak pompa kısmını hiç beğenmiyorum artricin

Sıvı soğutmada genelde önemli olan POMPA'kısmının ne kadar verimli çalıştığı ve dayanıklılığı, borulardan ve radyatörden içindeki sıvıyı ne kadar hızlı dolaştırabildiği, bunu yaparken ne kadar düşük RPM'de ve sessiz yapabildiği aynı şekilde radyatörün ne kadar ısı tutabildiği, pompa başlığının işlemciyle temas eden kısmının boyutu ve ısı iletkenliği, radyatöre takılan fanların hava üfleme kapasitesi ve sessizliği vs vs. Bilmeni gerektirecek şeyler değil. 240mm sıvı soğutma arıyorsan bütçen dahilinde attığım en iyisi LT520 ile birlikte ama o gereksiz daha pahalı ve fanları RGB değil.

amirgans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alperen
Sıvı soğutmada genelde önemli olan POMPA'kısmının ne kadar verimli çalıştığı ve dayanıklılığı, borulardan ve radyatörden içindeki sıvıyı ne kadar hızlı dolaştırabildiği, bunu yaparken ne kadar düşük RPM'de ve sessiz yapabildiği aynı şekilde radyatörün ne kadar ısı tutabildiği, pompa başlığının işlemciyle temas eden kısmının boyutu ve ısı iletkenliği, radyatöre takılan fanların hava üfleme kapasitesi ve sessizliği vs vs. Bilmeni gerektirecek şeyler değil. 240mm sıvı soğutma arıyorsan bütçen dahilinde attığım en iyisi LT520 ile birlikte ama o gereksiz daha pahalı ve fanları RGB değil.
teşekkürler detaylı açıklamalar için. Peki bu karşılaştırmada hangi ürünü tavsiye ediyorsun ?

hikoo

80+ Bronze
Msi'i at cope gitsin, ya deepcool lt520 al ya da arctic liquid freezer 240mm

amirgans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alperen
Msi'i at cope gitsin, ya deepcool lt520 al ya da arctic liquid freezer 240mm
Arkadaşın dediği gibi lt fiyat farkına değer mi ls almak daha mı mantıklı ?

Kardeşim zaten önerdim ya ls520 diye? Galahad 2 trinity de iyi ama fiyat farkına değmez.
diğerlerine kıyasla yinede ls yi mi tercih etmeliyim diye sormalıydım yanlış sordum

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Arkadaşın dediği gibi lt fiyat farkına değer mi ls almak daha mı mantıklı ?

diğerlerine kıyasla yinede ls yi mi tercih etmeliyim diye sormalıydım yanlış sordum
Tabii ki LS520 almalısın. Yukarıda dedim ya fiyat farkına değmez diye LT520 ile. Ryzen 5600 için kaliteli hava soğutma bile fazlasıyla yeter. Sırf sen sıvı soğutma almaya karar verdin diye ls520 al diyorum.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
msi sıvı soğutucu alınmaz. sırf adı var. hem fiyatına göre performansları iyi değil hem de bazı modellerinde (hangileri olduğunu hatırlayamadım şimdi) kronik pompa arızası sorunu oluyo. deepcool ls520 veya arctic lf ıı 240 al geç. işlemcin buz gibi çalışır.

amirgans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alperen
Tabii ki LS520 almalısın. Yukarıda dedim ya fiyat farkına değmez diye LT520 ile. Ryzen 5600 için kaliteli hava soğutma bile fazlasıyla yeter. Sırf sen sıvı soğutma almaya karar verdin diye ls520 al diyorum.
tamamdır öyleyse. amaç 56600x i soğutmak değilde ilerde işlemci yükseltirken ekstra sıvı soğutma masrafı olmaması. hemde görüntü güzelleşsin. vakitlice alayım diyorum malum fiyatlarda artıyor. çok mantıklı geldi dediğin soğutucu. hiç aklımda olmayan bir marka özellikler ve fiyat çok hoş. teşekkür ediyorum

msi sıvı soğutucu alınmaz. sırf adı var. hem fiyatına göre performansları iyi değil hem de bazı modellerinde (hangileri olduğunu hatırlayamadım şimdi) kronik pompa arızası sorunu oluyo. deepcool ls520 veya arctic lf ıı 240 al geç. işlemcin buz gibi çalışır.
herkesten aynı soğutucu tavsiyesi geldiğine göre gerçekten iyi bir soğutma olsa gerek ls520. sizede çok teşekkür ediyorum...

amirgans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alperen
Son olarak bir soru ekleyebilir miyim ? LS520 ile LS520 SE arasındaki fark nedir hangisini almalıyım

Top Bottom