Neler Yeni

Sıvı soğutucu kablolarını nereye takacağım

furkan453

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
furkan akay
Şimdi şöyleki anakartımda cpu fan var aio pump var ikiside 4 pin erkek uçlu pompadan çıkan 2 kablo var biri 4 lü ucu diğeride || | şeklinde ben bunları nasıl bağlayacağım anakartım asus tuf b650 plus wifi soğutucum arctic liquid freezer ii 360

ysuflix

80+ Gold
hocam fotoğraflarını atarmısın kabloların

furkan453

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
furkan akay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam fotoğraflarını atarmısın kabloların
Tabi
Mesaj otomatik birleştirildi:

IMG_20230714_184114.jpg

Soldakini takinca sogutucunun fanları dönüyor yani bu pompa icin olan degil sanirim

ysuflix

80+ Gold
hocam bu fanların kablosu muhtemelen pompa argb değil çünkü
Mesaj otomatik birleştirildi:

pompanın kablosuda soldakine benzer olması lazım aio pump'a takıcaksın. o 3 pinli olanlarıda kasada argb kontolcü varsa ona takıcaksın yoksa anakartın argb portlarına argb çoklayıcı ile takıcaksın.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
radyatördeki fanları birleştirip CPU_fan'a, Pompadan çıkan 4 pinliyi aio_pump'a, Pompadan çıkan aralıklı 3 delikliyi anakatındaki uygun ARGB (ADD_GEN_2) erkek pinlerine.
1689349459185.png

furkan453

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
furkan akay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
radyatördeki fanları birleştirip CPU_fan'a, Pompadan çıkan 4 pinliyi aio_pump'a, Pompadan çıkan aralıklı 3 delikliyi anakatındaki uygun ARGB (ADD_GEN_2) erkek pinlerine.
Alıntıyı görüntüle
Pompadan çıkan 4 pinliyi taktiğim zaman iste fanları dönüyor ve biostan baktigimda maksimumda 1900 rpm çalışıyor sistem boştayken 43 derece occt de testi başlattığımda 95 dereceye çıkıyor

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Nerden bileyim ben kasanı işlemcini bilmeden?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Stress testi yaparken hwinfo ekran görüntülerini paylaş. İşlemci saat hızı, işlemci güç tüketimi ve fan RPM'lerinin ayrı ayrı göründüğü kısımlarının.

Mesela.

O soğutucuyla o kadar ısınmaması lazım diye düşünüyorum ama pompanın max hızı zaten 2000 RPM.
Dediğim gibi pompa fanını aio_pump kısmınai radyatör fanlarını da birleştirip CPU_fan a bağladın değil mi?

Kasa modelini de belrit.

1689350245845.png

furkan453

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
furkan akay
Stress testi yaparken hwinfo ekran görüntülerini paylaş. İşlemci saat hızı, işlemci güç tüketimi ve fan RPM'lerinin ayrı ayrı göründüğü kısımlarının.

Mesela.

O soğutucuyla o kadar ısınmaması lazım diye düşünüyorum ama pompanın max hızı zaten 2000 RPM.
Dediğim gibi pompa fanını aio_pump kısmınai radyatör fanlarını da birleştirip CPU_fan a bağladın değil mi?

Kasa modelini de belrit.

Alıntıyı görüntüle
Yani bence bağladığım pompa değil çünkü dedigim gibi 4 lü olani aio pumpa bagliyorum cpu fan baglamadim ama ona ragmen çalışıyor fanlar ve atiyorum hemen

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Yani bence bağladığım pompa değil çünkü dedigim gibi 4 lü olani aio pumpa bagliyorum cpu fan baglamadim ama ona ragmen çalışıyor fanlar ve atiyorum hemen
Babacım pompadan çıkıyorsa pompanın kablosudur. Başka bir şeyin kablosu olamaz.
Radyatörün üstündeki fanları CPU_fan'a bağla.

Top Bottom