Neler Yeni

Siz olsanız bu 5 monitörden hangisini tercih ederdiniz?

Daixan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Joel Embiid
Arkadaşlar fazla uzatmak istemiyorum. Bu hafta içerisinde oyun için bir monitör alacağım. Temel amaç oyun olacak ancak sırf oyuna yönelik diye görüntü kalitesinin çok düşük olmasını istemiyorum. 27'' ve 1080p bir monitör alacağım lütfen 27'' ve 1080p olmaz, piksel görünür tarzı yorum yazmayın kendim bizzat denedim ve beni rahatsız etmedi. Maksimum bütçem 2100tl civarı bu koşullar altında 5 adet model belirledim ve her modelin arasında ufak farklar var. Aşağıya 5 modelin de linklerini ve birbirlerine olan farklarını yazacağım. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Fikir almak istedim. Görüşlerinizi belirtirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

1.Monitör : Asus TUF Gaming VG27VH1B

Özellikler: 165 hz. 1ms. Curved (Kavisli) ekran. VA Panel. Parlaklık 250cd/m2. Hoparlör var. Yükseklik ayarı yok. Kontrast oranı 3000:1 . HDR10. sRGB %120. DisplayPort YOK. 1899 TL

2.Monitör : Asus TUF Gaming VG279Q1A

Özellikler: 165 hz. 1ms. Flat(Düz) ekran. IPS Panel. Parlaklık 250cd/m2. Hoparlör var. Yükseklik ayarı yok. Kontrast oranı 1000:1 . HDR Yok. 1899 TL

3.Monitör : Asus TUF Gaming VG278QF

Özellikler: 165hz. 0.5ms. Flat(Düz) ekran. TN Panel. Parlaklık 400cd/m2. Hoparlör var. Yükseklik ayarı yok. Kontrast oranı 1000:1. HDR Yok. 1829 TL

4.Monitör : Asus TUF Gaming VG27VQ

Özellikler: 165hz. 1ms. Curved(Kavisli) ekran. VA Panel. Parlaklık 400cd/m2. Hoparlör var. Yükseklik ayarı var. Kontrast oranı 3000:1. HDR10. sRGB %95. 2099TL

5.Monitör : MSI Optix G27C5

Özellikler: 165hz. 1ms. Curved(Kavisli) ekran. Samsung VA Panel. Parlaklık 250cd/m2. Yükseklik ayarı yok. Kontrast oranı 3000:1. HDR yok. sRGB %113. 1735 tl.

Biraz uzun sürdü yazmam :) . Genel olarak durum böyle. Ayrıca aklıma takılan bir şey daha var. 5. ve 1. modeller sadece Hepsiburada'da satılıyor ve türkiyede satan başka bir yer bulamadım. İnternete isimlerini yazıp alınır mı yazdığımda hiçbir sonuç çıkmadı sadece bir iki adet yabancı inceleme videosu vardı onlar da çok az izlenmiş kalitesiz videolardı. Amazon'da falan satılıyor dolar ile. Acaba bir sıkıntı mı var diye düşünüyorum şuan. Çünkü fiyatları da uygun bu özelliklere göre. Ancak satıcı mağaza da Hepsiburada'nın kendisi o yüzden güvenebilirim diye de düşünüyorum arada kaldım açıkçası. Durum bu şekilde, cevaplar için şimdiden teşekkürler. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

blackmage

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Samet
özellikleri bakımından 4.seçenekteki monitörü almak isterdim sonraki seçeneğim5. sonra 1.olurdu

Carpe Diem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
518
İsim
Ege Karavelioğlu
1. Monitörde dp yok bu kadar para verince olması lazım 1. gitti
2. Gayet güzel
3. Tn panel alınmaz
4. Pahalı istersen alınır ama bence pahalı
5. Güzel ama tasarımı 2. asus kadar iyi değil
Ben yerinde olsam 2. asus u alırdım

Daixan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Joel Embiid
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@rdeMStakeN @Carpe Diem @DENI2 @blackmage
Hepinize fikirleriniz için teşekkür ediyorum şuana kadar üç adet 4. ve bir buçuk adet de 2.monitör var diğerlerine hiç bakmayacağım o zaman. İkisi arasından bir tercih yapmayı düşünüyorum şuan. Tekrar teşekkürler yorumlarınız için :)

Daixan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Joel Embiid
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sizin yorumunuzla beraber üç adet 4. bir buçuk adet 2 ve bir buçuk adet 3 olmuş oldu. 3.monitör 0.5ms olmasına rağmen TN Panel beni biraz korkutuyor. Kullanmadım ancak okuduğum şeylerden dolayı biraz soğudum. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu arada öneriniz için teşekkür ederim.

blackmage

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Samet
Sizin yorumunuzla beraber üç adet 4. bir buçuk adet 2 ve bir buçuk adet 3 olmuş oldu. 3.monitör 0.5ms olmasına rağmen TN Panel beni biraz korkutuyor. Kullanmadım ancak okuduğum şeylerden dolayı biraz soğudum. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu arada öneriniz için teşekkür ederim.
alınmaz o paraya tn

Daixan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Joel Embiid
alınmaz o paraya tn
E-sporcu gibi CS GO falan oynamadığım için öyle her şeyden kısıp sadece hıza yatırım yapmak mantıksız gibi benim için. Hep görüntüsü iyi hem hızı iyi olması daha iyi gibi VA panel bunun için uygun gibi duruyor sanki. IPS konusunda çok bir fikrim yok VA'dan ne kadar farklı bilmiyorum açıkçası

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tunahan
Arkadaşlar fazla uzatmak istemiyorum. Bu hafta içerisinde oyun için bir monitör alacağım. Temel amaç oyun olacak ancak sırf oyuna yönelik diye görüntü kalitesinin çok düşük olmasını istemiyorum. 27'' ve 1080p bir monitör alacağım lütfen 27'' ve 1080p olmaz, piksel görünür tarzı yorum yazmayın kendim bizzat denedim ve beni rahatsız etmedi. Maksimum bütçem 2100tl civarı bu koşullar altında 5 adet model belirledim ve her modelin arasında ufak farklar var. Aşağıya 5 modelin de linklerini ve birbirlerine olan farklarını yazacağım. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Fikir almak istedim. Görüşlerinizi belirtirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

1.Monitör : Asus TUF Gaming VG27VH1B

Özellikler: 165 hz. 1ms. Curved (Kavisli) ekran. VA Panel. Parlaklık 250cd/m2. Hoparlör var. Yükseklik ayarı yok. Kontrast oranı 3000:1 . HDR10. sRGB %120. DisplayPort YOK. 1899 TL

2.Monitör : Asus TUF Gaming VG279Q1A

Özellikler: 165 hz. 1ms. Flat(Düz) ekran. IPS Panel. Parlaklık 250cd/m2. Hoparlör var. Yükseklik ayarı yok. Kontrast oranı 1000:1 . HDR Yok. 1899 TL

3.Monitör : Asus TUF Gaming VG278QF

Özellikler: 165hz. 0.5ms. Flat(Düz) ekran. TN Panel. Parlaklık 400cd/m2. Hoparlör var. Yükseklik ayarı yok. Kontrast oranı 1000:1. HDR Yok. 1829 TL

4.Monitör : Asus TUF Gaming VG27VQ

Özellikler: 165hz. 1ms. Curved(Kavisli) ekran. VA Panel. Parlaklık 400cd/m2. Hoparlör var. Yükseklik ayarı var. Kontrast oranı 3000:1. HDR10. sRGB %95. 2099TL

5.Monitör : MSI Optix G27C5

Özellikler: 165hz. 1ms. Curved(Kavisli) ekran. Samsung VA Panel. Parlaklık 250cd/m2. Yükseklik ayarı yok. Kontrast oranı 3000:1. HDR yok. sRGB %113. 1735 TL.

Biraz uzun sürdü yazmam :) . Genel olarak durum böyle. Ayrıca aklıma takılan bir şey daha var. 5. ve 1. modeller sadece Hepsiburada'da satılıyor ve türkiyede satan başka bir yer bulamadım. İnternete isimlerini yazıp alınır mı yazdığımda hiçbir sonuç çıkmadı sadece bir iki adet yabancı inceleme videosu vardı onlar da çok az izlenmiş kalitesiz videolardı. Amazon'da falan satılıyor dolar ile. Acaba bir sıkıntı mı var diye düşünüyorum şuan. Çünkü fiyatları da uygun bu özelliklere göre. Ancak satıcı mağaza da Hepsiburada'nın kendisi o yüzden güvenebilirim diye de düşünüyorum arada kaldım açıkçası. Durum bu şekilde, cevaplar için şimdiden teşekkürler. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
Dostum bende 5. Monitörü alacaktım kaçırdım onu 1750 tl idi Hepsiburada da daha sonra trendyolda G27C4 modeli vardı 1900 tl ye. 200 tl daha vermek istemedim mouse alacaktım o yüzden 1. Monitörü sipariş ettim 1 gün oldu. Hata ettim gibi biraz ama bilemiyorum. Gelince yorumlarımı yazarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1. Monitörde dp yok bu kadar para verince olması lazım 1. gitti
2. Gayet güzel
3. Tn panel alınmaz
4. Pahalı istersen alınır ama bence pahalı
5. Güzel ama tasarımı 2. asus kadar iyi değil
Ben yerinde olsam 2. asus u alırdım
Hocam dp girişi olmaması beni tedirgin etti ama sonunda almaya karar verdim iyi bir hdmi kablosu ile 240 hz bile alınabiliyor zaten. Monitör 2.0 hdmi destekliyor o yüzden sıkıntı olacağını sanmıyorum. Çok araştırdım ama en sonunda bunu aldım Hepsiburada üzerinden satıcıda Vizyon bilgisayar ürünün hiç yorumu yoktu ama inşallah sağ salim gelir.

Son düzenleme:

ULUTÜRK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
YenilmezTÜRK
2 bin TL'ye Monster Aryond A27 240hz alsan bunların hepsinden daha iyi olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,120
Üyeler
154,521
Son üye
RYZEN 4070 Tİ
Top Bottom