Neler Yeni

Sizce Hangi Programlama Dilinden Başlamalıyım

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
PichHasso
Merhaba arkadaşlar,
Evet klasik aynı soru. Hangi programlama diliyle ilk olarak yola çıkılmalı. Arkadaşlar hiç bir zaman geç demeden başlanılıp öğrenilmesi gerektiğini düşündüğüm için yazılım konusunda ilk adımı atmayı çok istiyorum ama asıl amacım her zaman mobil oyun olucak. Udemy üzerinde gerçekten çok satan belli başlı hocalar ve kursları var bunlardan biri de herkesin duyduğu Mustafa Murat adlı hocanın python kursu ama yorumları okuyunca artık güncelleme yapmadığı belli başlı projeleri yarım bıraktığı ve hiç bir sorulan soruya cevap vermediğini söylüyorlar o yüzden kararsız kaldım sizlerden bir yardım rica ediyorum. Sizce python ile başlamalı mıyım ve ayrıca sizin öneriniz farklı ise Udemy veya Youtube üzerinden gerçekten hakkını vererek kurs videosu paylaşan bir hoca var mı? Bu konuda ne kadar araştırma yapsam da sürekli bir çıkmaza girdim lütfen yardımcı olur musunuz.
NOT: Dediğim gibi ilk adım olacağı için ezikleyici cümlelerinizi kendinize saklayın lütfen. :giggle:

Phanzox

80+ Silver
Başlangıç için phyton ideal.

Phanzox

80+ Silver
Peki yardımcı olabilecek bir kaynak biliyor musunuz
Youtubeda bir sürü eğitim videosu var.Ayrıca bunlar yanı sıra örnek kodlar üzrindende gidebilirsğniz.

Semih60

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Semih Kaya
C ile başlamanı öneririm. Diğer dillere geçişte daha rahat edersin.

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Caner
Merhaba arkadaşlar,
Evet klasik aynı soru. Hangi programlama diliyle ilk olarak yola çıkılmalı. Arkadaşlar hiç bir zaman geç demeden başlanılıp öğrenilmesi gerektiğini düşündüğüm için yazılım konusunda ilk adımı atmayı çok istiyorum ama asıl amacım her zaman mobil oyun olucak. Udemy üzerinde gerçekten çok satan belli başlı hocalar ve kursları var bunlardan biri de herkesin duyduğu Mustafa Murat adlı hocanın python kursu ama yorumları okuyunca artık güncelleme yapmadığı belli başlı projeleri yarım bıraktığı ve hiç bir sorulan soruya cevap vermediğini söylüyorlar o yüzden kararsız kaldım sizlerden bir yardım rica ediyorum. Sizce python ile başlamalı mıyım ve ayrıca sizin öneriniz farklı ise Udemy veya Youtube üzerinden gerçekten hakkını vererek kurs videosu paylaşan bir hoca var mı? Bu konuda ne kadar araştırma yapsam da sürekli bir çıkmaza girdim lütfen yardımcı olur musunuz.
NOT: Dediğim gibi ilk adım olacağı için ezikleyici cümlelerinizi kendinize saklayın lütfen. :giggle:
Html, c#, Javascript (özellikle) udemy, patika.dev olabilir

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
PichHasso
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Youtubeda bir sürü eğitim videosu var.Ayrıca bunlar yanı sıra örnek kodlar üzrindende gidebilirsğniz.
Haklısınız da başlar da bir çok kaynak üzerinden bunu yapınca kafa çok karışıyor o yüzden başta alışana kadar tek bir kişi ile başlamayı düşündüm
C ile başlamanı öneririm. Diğer dillere geçişte daha rahat edersin.
Bunu da göz önünde bulundurucam

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
PichHasso
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Html, c#, Javascript (özellikle) udemy, patika.dev olabilir
Programlama dili olarak önerin gerçekten çok iyi peki tavsiye ettiğin udemy üzerinden bir kurs var mı

Semih60

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Semih Kaya
Mustafa Murat Coşkun'un python kursunu biliyorum ve yeterli olduğunu düşünmüyorum. Şahsi fikrim C ile başlayıp daha sonra nesne tabanlı bir programlama diline yönelmek(java,python vb). C yi basamak olarak temel oturtmak için kullanman faydana olacaktır. BilgisayarKavramları kanalının youtubeda C dersleri gayet hoş. Başta karışık gelebilir asla ümidini kırmasın.

Top Bottom