Neler Yeni

Sizce Kürt milliyetçiliği sağcılık mıdır yoksa solculuk mudur?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,274
İsim
Muhammet Çağrı
kürt milliyetçilik olsa baş harfini büyük yazardım ayrıca kürt milliyetçiliği doğup büyüdüğün ülke,Türkiye'ye hainlik yapmaksa bu milliyetçilik değil,hainliktir.
@KapitalistLiberal Baran abi niye kızgın attın eskiden yazmıştım da merak ettim kızgın atma sebebini.

Sebastian Szymanski

80+ Silver
Milliyetçilik gibi kavramlar siyasetçiler için bir araçtır. Bu araç ile kendileri kazanır halkı birbirine düşman eder. Milliyetçilik kavramını bence Atatürk dışında kimse halk için kullanmadı. Kürdüm ama zamanında Türk milliyetçiliğini benimsedim ama bu siyaset ortamında bunun doğru olmayacağını düşünmeye başladım ve güzel ülkemde siyasi düşüncelere pek karışmadan ( bölücülük gibi işlerin karşısında sert tavır koyarım) yaşamaya çalışıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Milliyetçilik gibi kavramlar siyasetçiler için bir araçtır. Bu araç ile kendileri kazanır halkı birbirine düşman eder. Milliyetçilik kavramını bence Atatürk dışında kimse halk için kullanmadı. Kürdüm ama zamanında Türk milliyetçiliğini benimsedim ama bu siyaset ortamında bunun doğru olmayacağını düşünmeye başladım ve güzel ülkemde siyasi düşüncelere pek karışmadan ( bölücülük gibi işlerin karşısında sert tavır koyarım) yaşamaya çalışıyorum.
Sorudan bağımsız oldu ama bir kaç yorum için yazdim bunları
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence sağcılıktır.

@KapitalistLiberal Baran abi niye kızgın attın eskiden yazmıştım da merak ettim kızgın atma sebebini.
Doğup büyüdüğün ülke sana soykırımlar katliamlar yapmışsa o ülke senin ülken değildir.
Senin ülkenin temelleri sarsılıyorsa yanlış arsaya temel atmışsın demektir

ömersz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Ömer
kürt milliyetçiliği ne kürtlerin yarısına milliyetçilik nedir diye sorun bi bakalım.

KAANT10X

80+ Bronze
Sağ demek muhafaza etmek demektir o yüzden sağdır hatta kürtlerin başına ne geliyorsa marksist hdp yüzünden gelir bu yüzden Kürtlerin merkez sağ bir partiyle temsil edilmesi şarttır. Sol Kürtlerin belasıdır.

cerrahh

80+ Bronze
türkiyede kürt milliyetçiliği solculuktur herhalde. kendi memleketleri olsa sağcılık olur. türkiyede de ufaktan sağcılık olabilir belki.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
918,957
Üyeler
142,493
Son üye
furieux
Top Bottom