Neler Yeni

Sizce PÖH mü JÖH mü veya diğerleri?

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,547
İsim
ali
Dostlar lise son sınıf öğrencisiyim bugüne kadar sürekli meslek düşündüm ne olabilirim ne olsam iyi olur hep plansız gittim ancak geçen gün msü sınavına girdim kara astsubaylık gelicek diye ümit ediyorum,2 yıl okuyup astsubay olabilirim tabi her koşulu geçersem.Ama şu birkaç gündür aklım yine karışık eğer msü kazanırsam astsubaylığa vs gidip ilerde subaylık sınavlarına girmek mi daha mantıklı olur yoksa jandarma özel harekata başvurmak mı karar veremedim..Ayrıyeten asker olmak biraz daha disiplin ve zorlu geliyor o yüzden polis olup pöh olarak başvuru yapmayı da düşündüm.. Hem daha rahat gibi geliyorlar bana genelde de şehir içindeler vs. Askerlikte evden uzaksın dağda bayırda o amaç yönünden karar veremedim ama ikiside mükemmel bence..
Veya bu sene normal ünv geçip seneye paso sayısal çalışıp hava harp vs de aklımdan geçmişti..
Sadece fikir amaçlı yazıyorum düşüncemin daha net ve açık şekilde şekillenmesini istiyorum. Siz olsanız neyde karar kılardınız?

Semix59

80+ Silver
Dayım Pöh eniştem Jöh. Pöh her türlü daha rahat oluyor. Subaylık ayrı bir seviye. Eğer subay olursan hayatın tamamen asker oluyor. Kararı sen vermelisin. Ne istediğini nasıl istediğini sen biliyorsun.

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,547
İsim
ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dayım Pöh eniştem Jöh. Pöh her türlü daha rahat oluyor. Subaylık ayrı bir seviye. Eğer subay olursan hayatın tamamen asker oluyor. Kararı sen vermelisin. Ne istediğini nasıl istediğini sen biliyorsun.
Rahatlık bakımından evet bende öyle karar kıldım.Fazla disiplin ve emiri de sevmediğim için askerlikten bi tık uzak durmak istiyordum ama yinede vatan konusunda aynı şey olmuyor be :/

eneskaya6

80+ Bronze
Hicbirinde karar kilmazdim. Ülkenin siyasileri bütün kaymağı yerken rant uğruna sacma sapan kararlar verirken ben niye 1 kere geldiğim hayatimda dağ bayir da ömür boyu askerlik yapayim. Zamaninda subaylığın sinirindan döndüm kuzenim subay. Yaşın ilerlediği zaman ne demek istedigimi cok iyi anlayacaksın. Sen vatan vatan derken aslinda kimse vatani falan düşünmüyor herkes aldigi ekmege ve konforuna bakiyor. İlla ki birileri bu isi yapacak tabii ki de. Dışardan göründüğü kadar hic kolay degil. Hayatini ona adiyorsun eşininin cocugunun hayatinin yarisi bile senin mesleğine gidecek. Cok kutsal meslek yasadiklari zorluklar fazla ama inan bana hayali kurulacak bisey degil. Bende hayalini kuruyordum cok havali cok guzel o bu şu bilmem ne ama yukarda ki insanlarin 1 tane askerini komutanini düşünmeyip resmen kukla gibi kullanmasina şahit olduktan sonra soğudum. Lise son sinifsin benim önceden yasadigim duyguların cok benzerini yaşıyorsun ve buna en çok turkiye de maas itiyor. Dusunuyorsun baska bolum bitirp mezun olsam alacam 25-30 asker polis vs olurum alirim 40-50k inan bana o Paranin hicbir degeri kalmiyor. Pöh Jöh gerçekten cok zor meslek yapanlara helal olsun yapilacak bir meslek degil hayat bicimi. Bir okuldan mezun olup ya da muhendis vs olup ise girip haftaici 8-5 aksam eve gelip karinla cocugunla vakit gecirip haftasonu aileni ziyarete gidip yasamak mi yoksa istedigin meslek gruplarindan birini secip dogu da dag bayirda belli sene evin belli olmadan yasamak mi?
Gözünün önünde arkadasinin şehit olmasını kaldırabilecen mi? Sızma girisimin de 8 yıllık arkadasi sehit oldu kuzenimin gözleri önünde

Rulep

80+ Gold
rahatlık istiyorsan neden bu meslek gruplarını seçiyorsun lise KPSS'ye çalış atan bir yere. Normal polisi jandarmayı geçtim birde özel harekat istiyorsun hepsinin bir görevi var sen hangisini yapmak istiyorsan onu seç

Ensy58

80+ Bronze
Pöhe geçmeden önce 5 sene polis memuru olarak çalışman gerek diye biliyorum yanlışsam düzeltin

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,547
İsim
ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hicbirinde karar kilmazdim. Ülkenin siyasileri bütün kaymağı yerken rant uğruna sacma sapan kararlar verirken ben niye 1 kere geldiğim hayatimda dağ bayir da ömür boyu askerlik yapayim. Zamaninda subaylığın sinirindan döndüm kuzenim subay. Yaşın ilerlediği zaman ne demek istedigimi cok iyi anlayacaksın. Sen vatan vatan derken aslinda kimse vatani falan düşünmüyor herkes aldigi ekmege ve konforuna bakiyor. İlla ki birileri bu isi yapacak tabii ki de. Dışardan göründüğü kadar hic kolay degil. Hayatini ona adiyorsun eşininin cocugunun hayatinin yarisi bile senin mesleğine gidecek. Cok kutsal meslek yasadiklari zorluklar fazla ama inan bana hayali kurulacak bisey degil. Bende hayalini kuruyordum cok havali cok guzel o bu şu bilmem ne ama yukarda ki insanlarin 1 tane askerini komutanini düşünmeyip resmen kukla gibi kullanmasina şahit olduktan sonra soğudum. Lise son sinifsin benim önceden yasadigim duyguların cok benzerini yaşıyorsun ve buna en çok turkiye de maas itiyor. Dusunuyorsun baska bolum bitirp mezun olsam alacam 25-30 asker polis vs olurum alirim 40-50k inan bana o Paranin hicbir degeri kalmiyor. Pöh Jöh gerçekten cok zor meslek yapanlara helal olsun yapilacak bir meslek degil hayat bicimi. Bir okuldan mezun olup ya da muhendis vs olup ise girip haftaici 8-5 aksam eve gelip karinla cocugunla vakit gecirip haftasonu aileni ziyarete gidip yasamak mi yoksa istedigin meslek gruplarindan birini secip dogu da dag bayirda belli sene evin belli olmadan yasamak mi?
Gözünün önünde arkadasinin şehit olmasını kaldırabilecen mi? Sızma girisimin de 8 yıllık arkadasi sehit oldu kuzenimin gözleri önünde
Evet yazdıklarınızda haklısınız para gözüyle de pek bakmadım açıkcası daha çok kazanıp daha rahat eden mesleklerde var ancak her işi yapmayı sevmiyorum dediğim gibi eşit ağırlıkçıyım zaten birçok mühendislik vb çok fazla çalışmadığım için haliyle de olmuycak.Ama yazdıklarınızın büyük bölümünde doğrusunuz dediğiniz gibi çoğu şey kuklalıktan ibaret..
Mesaj otomatik birleştirildi:

rahatlık istiyorsan neden bu meslek gruplarını seçiyorsun lise KPSS'ye çalış atan bir yere. Normal polisi jandarmayı geçtim birde özel harekat istiyorsun hepsinin bir görevi var sen hangisini yapmak istiyorsan onu seç
Rahatlık mevzusunda polislik>askerlik olarak düşündüm diğer mesleklerde değil evet daha basit kolay işlerde var tabi sadece bu ikisi arasında karşılaştırma yapmıştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pöhe geçmeden önce 5 sene polis memuru olarak çalışman gerek diye biliyorum yanlışsam düzeltin
Var birkaç şartı pek detaylı araştırma sağlamadım ama

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
978,643
Üyeler
154,777
Son üye
Alfanze
Top Bottom