Neler Yeni

Sizce puanı düşük anadolu lisesi mi yoksa meslek lisesi mi

neves

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Can Seven
Bildiğiniz üzere 2 ay sonra LGS sınavı var ve benim netlerim çok kötü puanım falanda 300 civarlarında yani LGS'den kötü alıcam orası belli. Sizce düşük puanlı bir anadolu lisesi mi yoksa meslek lisesi mi? ben meslek lisesini düşünüyorum.

Takizawa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Cevahir Teğek
Okulların mezun ettiği kişi sayısına ilk kaça girdiklerine bakın. Çok saçma bir soru bence

Techno08

80+ Gold
Anadolu lisesinden mezun olan biri olarak keşke meslek lisesinde okusaydım diyorum. Hem elinde bir meslek oluyor( en azından o bölümle ilgili diploma) hem de gerçekten kendini geliştirebiliyorsun. Meslek lisesinde okuyup Polonya’ya ve Portekiz’e giden arkadaşlarım var okul götürüyor meb aracılığıyla.

HİT_GOOSE

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,099
İsim
GRKM
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, Konu dışı,Futbol
Bildiğiniz üzere 2 ay sonra LGS sınavı var ve benim netlerim çok kötü puanım falanda 300 civarlarında yani LGS'den kötü alıcam orası belli. Sizce düşük puanlı bir anadolu lisesi mi yoksa meslek lisesi mi? ben meslek lisesini düşünüyorum.
Okulun google puanına bak ve okulu gez. Ben meslek lisesini seçtim gayet iyi tehlikel kişiler yok.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,163
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Düşük bir anadolu lisesinde okumak gereksiz bence. Doğru düzgün bir mesleğin olmuyor. Ama meslek lisesinden mezun olunca elinde öğrendiğin bir meslek oluoyr

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,723
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Denemelerde benim de çok iyi değildi ama sen yine çalış ve Nitelikli bir lise kazanabilirsin güzel çalışırsan ]Çok demiyorum güzel diyorum]

Gocer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Göktuğ Göçer
önce meslek lisesinin bölümlerini araştır sevdiğin ilerde yapmak istediğin bi bölüm varsa meslek liseni seç ama lisede çalışır üniversiteye giderim veya okulda ortam daha iyi olsun gözüm kız görsün diyosan :) anadolu lisesi daha iyi olur

CptnAktaş

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
938
İsim
Samet Mustafa Aktaş
meslek lisesinin avantajı sana iş öğretmesi fakat meslek lisesi olduğu için çoğu şeyde geri planda kalıyor fakat anadolu lisesi ön planda tutulduğu için imkanı daha geniş o yüzden bence puanınız yetmese bile dönem notunla anadolu lisesine git

neves

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Can Seven
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Düşük bir anadolu lisesinde okumak gereksiz bence. Doğru düzgün bir mesleğin olmuyor. Ama meslek lisesinden mezun olunca elinde öğrendiğin bir meslek oluoyr
Evet bende böyle düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cevaplarınız için teşekkür ederim LGS ye girdikten sonra bu mevzuyu tekrar düşüneceğim.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,163
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Evet bende böyle düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cevaplarınız için teşekkür ederim LGS ye girdikten sonra bu mevzuyu tekrar düşüneceğim.
Eğer düşük puanlı bir anadolu lisesine gidersen Çok çalışıp başını bir üniversite çatısı altına sokmak zorundasın. Bu da düşük puanlı bir anadolu lisesinde ki arkadaş ortamı ve hocalarla pek mümkün değil. Hadi diyelim üniversiteye girdin. Boş bölüm olmaması lazım.

Techno08

80+ Gold
meslek lisesinin avantajı sana iş öğretmesi fakat meslek lisesi olduğu için çoğu şeyde geri planda kalıyor fakat anadolu lisesi ön planda tutulduğu için imkanı daha geniş o yüzden bence puanınız yetmese bile dönem notunla anadolu lisesine git

dostum meslek lisesinde okuyan arkadaşlarım son sınıfta Avrupa birliği projesi kapsamında Portekiz’e ve Polonyaya gittiler bizzat devlet götürdü. Ben anadolu lisesi mezunuyum beni kimse götürmedi nasıl ön planda oluyor anadolu lisesi😀

Gocer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Göktuğ Göçer
dostum meslek lisesinde okuyan arkadaşlarım son sınıfta Avrupa birliği projesi kapsamında Portekiz’e ve Polonyaya gittiler bizzat devlet götürdü. Ben anadolu lisesi mezunuyum beni kimse götürmedi nasıl ön planda oluyor anadolu lisesi😀
dediğin meslek lisesini çok merak ediyorum bizimkiler her tenefüs sigara kavgası yapıyor :)

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Anadolu lisesinden mezun olan biri olarak keşke meslek lisesinde okusaydım diyorum. Hem elinde bir meslek oluyor( en azından o bölümle ilgili diploma) hem de gerçekten kendini geliştirebiliyorsun. Meslek lisesinde okuyup Polonya’ya ve Portekiz’e giden arkadaşlarım var okul götürüyor meb aracılığıyla.
Hocam ben de tam tersini düşünüyorum. Son sene stajdan dolayı üni sınavına çalışamıyorlar.
Ben fen lisesinden mezunum ama hem meslek lisesi öğrencisine hem de düşük puanlı anadolu lisesünden öğrenciye koçluk yapıyorum.

Top Bottom