Neler Yeni

Sizce puanı düşük anadolu lisesi mi yoksa meslek lisesi mi

Seaderden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Sead
Bildiğiniz üzere 2 ay sonra LGS sınavı var ve benim netlerim çok kötü puanım falanda 300 civarlarında yani LGS'den kötü alıcam orası belli. Sizce düşük puanlı bir anadolu lisesi mi yoksa meslek lisesi mi? ben meslek lisesini düşünüyorum.
Ben hem meslek öğrenirim hem de okula giderim diye puanım yüksek olmasına rağmen meslek lisesine gittim pişmanım. Çünkü 11. sınıftan sonra matematik gibi önemli dersleri görmüyor muşuz veya diğer dersleri. Şuan ki aklım olsa kesinlikle anadolu lisesine giderdim. Ben nakil aldırmaya çalıştım aldıramazsın dediler. Okul hayatımı mahvettim. Annemlerde demişti mesleğe gitme diye dinlememiştim.

Techno08

80+ Gold
dediğin meslek lisesini çok merak ediyorum bizimkiler her tenefüs sigara kavgası yapıyor :)

bizim şehirde 2 tane var meslek lisesi ve bazı öğrencileri son sınıfta yurtdışına götürdüler proje işleri için falan. Türkiye’nin her yerinde olması lazım bu var zaten.

Seaderden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Sead
Ben hem meslek öğrenirim hem de okula giderim diye puanım yüksek olmasına rağmen meslek lisesine gittim pişmanım. Çünkü 11. sınıftan sonra matematik gibi önemli dersleri görmüyor muşuz veya diğer dersleri. Şuan ki aklım olsa kesinlikle anadolu lisesine giderdim. Ben nakil aldırmaya çalıştım aldıramazsın dediler. Okul hayatımı mahvettim. Annemlerde demişti mesleğe gitme diye dinlememiştim.
staj yüzünden üniversite sınavına çalışamayacaksın.

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bildiğiniz üzere 2 ay sonra LGS sınavı var ve benim netlerim çok kötü puanım falanda 300 civarlarında yani LGS'den kötü alıcam orası belli. Sizce düşük puanlı bir anadolu lisesi mi yoksa meslek lisesi mi? ben meslek lisesini düşünüyorum.
Sana kalmış.
Meslek Lisesinde bir sürü bölüm var eğer onlardan birini istiyorsan Meslek Lisesi seç.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
İsmet Fedakar
Üniversite hedefin varsa anadolu; yoksa meslek.

Meslek seçersen _> üni mezunlarının bile işsiz kaldığı bu dönemde en azından bi' işin olur, para kazanırsın.

CptnAktaş

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
927
İsim
Samet Mustafa Aktaş
dostum meslek lisesinde okuyan arkadaşlarım son sınıfta Avrupa birliği projesi kapsamında Portekiz’e ve Polonyaya gittiler bizzat devlet götürdü. Ben anadolu lisesi mezunuyum beni kimse götürmedi nasıl ön planda oluyor anadolu lisesi😀
şöyle mesela ben malatyada oturuyorum meslek lisesinde okuyan arkadaşlarım var.. çok basit bir örnekle söyleyeyim hala tahta sıralarda oturuyorlar ve yeni bir plan olacaksa öncelikli oluyor

bende düşük (209) puan aldım. Şuan meslek lisesi okuyorum, Teknoloji bölümü okuyorum. sorun yok.

Son düzenleme:
Top Bottom