Neler Yeni

Şöyle bir PC toplamayı düşünüyorum ne dersiniz?

Beren

80+ Gold
Powerboost psu alma bütçen kısıtlı ise high power veya xigmatek markalarına yönel

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Bahadır Bünül
Peki İşlemci konusunda ucuz yollu ne alabilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki İşlemci konusunda ucuz yollu ne alabilirim?
Benim kafamdaki plan her parçanın 1000₺ altında olması

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13

Emre Avara

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Merhaba herkese, ben ucuz yollu bir şekilde youtubetaki donanım arşivinin en son bahsettiği sistem doğrultusunda bir sistem toplamayı düşünüyorum. Şu an elimde olan PC nin özelliklerini aşağıda size belirtiyorum, ayrıca 5-6 saatlik bir araştırmanın ardından bulduğum parçaları ve fiyatlarını da size göstermek istiyorum. Maddi imkanlarım kısıtlı, önce hangi parçaları alacağıma karar verip ondan sonra bütçe oluşturmayı düşünüyorum. Toplamak istediğim bilgisayardaki özellikler genel olarak Donanım Arşivi nin youtube daki son videosunda olduğu gibi bir çok oyunu orta seviyede açması benim için yeterli. Şahsen orta veya alt düzeyde kasmadan donmadan oynamak istediğim oyunlar Gta5, Pes, Fifa, Bannerlord, LoL, Valorant, Read Dead Redemption ... Sizce seçtiğim parçalardan hangisini tercih etmeliyim, seçtiğim parçalar haricinde sizin tavsiye edebiliceğiniz parçalar var mı, ayrıca ilk defa PC toplayacağım için parçaları birleştirmeyi ve bu parçaların yanında başka almam gereken bir şey var mı bilmiyorum ve 2. el parça alırken nelere dikkat etmeliyim nasıl kontrol etmeliyim? Yardımınızı bekliyorum.

Benim şuan kullandığım bilgisayar (Bimeksten aldığım hazır kasa):
(Şuan kullandığım PC de LoL de en düşük ayarlarda 60fps sabit oynayabiliyorum sadece)
- İşlemci: İntel Core i3 4130
- Ekran Kartı: AMD Radeon HD 8350
- Ram: DDR3 4GB
Bu bilgiler haricinde bilgi isterseniz veririm.

Araştırmalarım sonucunda bulduğum sıfır ve 2. el parçalar:
Alıntıyı görüntüle
Bunların yanında kasa ve monitör tavsiyesi de alabilirim.

Ayrıca kafamda kurduğum birleşimde şu şekilde:
- Ryzen 5 1600 2. el
- RX460 2. el
- B450 sıfır
- 8gb ram
- 240gb ssd
- bunlara göre bir psu (hiçbir fikrim yok)
Orta Seviyede Oynamak İstiyorsan Ryzen 3400G apu işlemci al hem ekran kartı almak zorunda kalmazsın anakartı b450 alırsın üstüne overclock yaparsın 8-16 gb ram alırsın toplamda 3k ediyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba herkese, ben ucuz yollu bir şekilde youtubetaki donanım arşivinin en son bahsettiği sistem doğrultusunda bir sistem toplamayı düşünüyorum. Şu an elimde olan PC nin özelliklerini aşağıda size belirtiyorum, ayrıca 5-6 saatlik bir araştırmanın ardından bulduğum parçaları ve fiyatlarını da size göstermek istiyorum. Maddi imkanlarım kısıtlı, önce hangi parçaları alacağıma karar verip ondan sonra bütçe oluşturmayı düşünüyorum. Toplamak istediğim bilgisayardaki özellikler genel olarak Donanım Arşivi nin youtube daki son videosunda olduğu gibi bir çok oyunu orta seviyede açması benim için yeterli. Şahsen orta veya alt düzeyde kasmadan donmadan oynamak istediğim oyunlar Gta5, Pes, Fifa, Bannerlord, LoL, Valorant, Read Dead Redemption ... Sizce seçtiğim parçalardan hangisini tercih etmeliyim, seçtiğim parçalar haricinde sizin tavsiye edebiliceğiniz parçalar var mı, ayrıca ilk defa PC toplayacağım için parçaları birleştirmeyi ve bu parçaların yanında başka almam gereken bir şey var mı bilmiyorum ve 2. el parça alırken nelere dikkat etmeliyim nasıl kontrol etmeliyim? Yardımınızı bekliyorum.

Benim şuan kullandığım bilgisayar (Bimeksten aldığım hazır kasa):
(Şuan kullandığım PC de LoL de en düşük ayarlarda 60fps sabit oynayabiliyorum sadece)
- İşlemci: İntel Core i3 4130
- Ekran Kartı: AMD Radeon HD 8350
- Ram: DDR3 4GB
Bu bilgiler haricinde bilgi isterseniz veririm.

Araştırmalarım sonucunda bulduğum sıfır ve 2. el parçalar:
Alıntıyı görüntüle
Bunların yanında kasa ve monitör tavsiyesi de alabilirim.

Ayrıca kafamda kurduğum birleşimde şu şekilde:
- Ryzen 5 1600 2. el
- RX460 2. el
- B450 sıfır
- 8gb ram
- 240gb ssd
- bunlara göre bir psu (hiçbir fikrim yok)
sistemcihazi.png

https://www.gamegaraj.com/urun/pollux-3apu/ Bu Siteye gir yaptıklarımı yap ssd bunu al https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...bu480gs25r-2-5-sata-3-0-fiyati,517632087.html Apu işlemcilerde Ekran kartına gerek kalmaz onun yerine devreye girer istersen fps testlerine bakabilirsin 7-8 ay sonrada 1650s ekran kartını alırsın

Son düzenleme:
Top Bottom