Neler Yeni

Sözde yeni yıl zamları

CptSpork

80+ Bronze
Ekim ayında sistem alma kararı verdim ve Donanım Arşivi dahil çoğu insan yılbaşından sonra kaçınılmaz bir zam geleceğini söylüyordu. Bunu aslında insanların söylemesine de gerek yok, asgari ücret artışı demek fiyat artışı demek. Hem bizim ülkemizde gün geçtikçe zam yemeyen, pahalanmayan bir şey yok.

Ama ocak ayı neredeyse bitmesine rağmen ben konuşulduğu, dillendirildiği kadar gözle görülür bir zam göremedim. (Donanım sektöründen bahsediyorum)

Kasım ayında Black Friday ve 11.11 olmasına rağmen çoğu sistem ya iptal edildi ya da ertelendi. Şimdi bu sistemler yılbaşı öncesinden daha uygun fiyatlarla çıkartılıyor.

Benim anlamadığım nokta burası. Yılbaşı öncesi sistem almayı düşünenler acele ederek yılbaşı sonrasına bırakmamaya çalıştı. Zam geleceği çok belliydi ama zam gelmedi ve yılbaşı öncesinden daha uygun fiyatlara çıkıyor sistemler şu anda. Bu nasıl oluyor? Yani firmalar asgari ücret zammından etkilenmedi mi?

Tam olarak merak ettiğim ve sitem ettiğim nokta burası. Yoksa zam gelmesini ben de istemem ama böyle olacağını bilseydim acele etmez rahat rahat sistem bakardım. Diken üstünde sistem aradım, bekledim. Almayı düşündüğüm sistem gece vakti zam yedi vb. Keşke acele etmeseymişim gerçekten şu anda çıkan sistemlere bakıyorum yılbaşı öncesinden daha iyiler bence.

Ben vok-friday-2 satın aldım, şu anda çıkan ModArt M9 bence parça kalitesi olarak çok daha iyi bir sistem. Eminim ki başka güzel sistemler de çıkmıştır, ben sistem aldığım için takip etmeyi bıraktım yeni çıkan sistemleri.

Son düzenleme:

NightWish2434

80+ Silver
Ekim ayında sistem alma kararı verdim ve Donanım Arşivi dahil çoğu insan yılbaşından sonra kaçınılmaz bir zam geleceğini söylüyordu. Bunu aslında insanların söylemesine de gerek yok, asgari ücret artışı demek fiyat artışı demek. Hem bizim ülkemizde gün geçtikçe zam yemeyen, pahalanmayan bir şey yok.

Ama ocak ayı neredeyse bitmesine rağmen ben konuşulduğu, dillendirildiği kadar gözle görülür bir zam göremedim. (Donanım sektöründen bahsediyorum)
Kasım ayında Black Friday ve 11.11 olmasına rağmen çoğu sistem ya iptal edildi ya da ertelendi. Şimdi bu sistemler yılbaşı öncesinden daha uygun fiyatlarla çıkartılıyor.
Benim anlamadığım nokta burası. Yılbaşı öncesi sistem almayı düşünenler acele ederek yılbaşı sonrasına bırakmamaya çalıştı. Zam geleceği çok belliydi ama zam gelmedi ve yılbaşı öncesinden daha uygun fiyatlara çıkıyor sistemler şu anda. Bu nasıl oluyor? Yani firmalar asgari ücret zammından etkilenmedi mi? Tam olarak merak ettiğim ve sitem ettiğim nokta burası. Yoksa zam gelmesini ben de istemem ama böyle olacağını bilseydim acele etmez rahat rahat sistem bakardım. Diken üstünde sistem aradım, bekledim. Almayı düşündüğüm sistem gece vakti zam yedi vb. Keşke acele etmeseymişim gerçekten şu anda çıkan sistemlere bakıyorum yılbaşı öncesinden daha iyiler bence. Ben vok-friday-2 satın aldım, şu anda çıkan mod art m9 bence parça kalitesi olarak çok daha iyi bir sistem. Eminim ki başka güzel sistemler de çıkmıştır, ben sistem aldığım için takip etmeyi bıraktım yeni çıkan sistemleri.
Stokculuk deniyor ona

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu

Benim anlamadığım nokta burası. Yılbaşı öncesi sistem almayı düşünenler acele ederek yılbaşı sonrasına bırakmamaya çalıştı. Zam geleceği çok belliydi ama zam gelmedi ve yılbaşı öncesinden daha uygun fiyatlara çıkıyor sistemler şu anda. Bu nasıl oluyor? Yani firmalar asgari ücret zammından etkilenmedi mi? Tam olarak merak ettiğim ve sitem ettiğim nokta burası. Yoksa zam gelmesini ben de istemem ama böyle olacağını bilseydim acele etmez rahat rahat sistem bakardım. Diken üstünde sistem aradım, bekledim. Almayı düşündüğüm sistem gece vakti zam yedi vb. Keşke acele etmeseymişim gerçekten şu anda çıkan sistemlere bakıyorum yılbaşı öncesinden daha iyiler bence. Ben vok-friday-2 satın aldım, şu anda çıkan mod art m9 bence parça kalitesi olarak çok daha iyi bir sistem. Eminim ki başka güzel sistemler de çıkmıştır, ben sistem aldığım için takip etmeyi bıraktım yeni çıkan sistemleri.
Söylediklerine bir noktaya kadar katılıyorum ama Kasım fırsatlarının benim için tek faydası istediğim parçaları taksitle peşin fiyatına almış olmakdı. Fiyat olarak dediğin gibi ürünler aynı fiyat bandında geziyor

CptSpork

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

NightWish2434

80+ Silver
Anlattığın şeye. Öyle 1 Ocak olunca firmalar aaa yılbaşı geldi hemen fiyat artiralim demiyor. Bazıları diyor ama gaming gende yok. 1-2 aya zaten uçacak fiyatları. Ve unutma ki sponsorlar ve anlasmalar da var.

Aaahmt

80+ Silver

Bu konuya çok katılıyorum normalde modartın sistemini bekliyordum erteledir bende mecbur acele edip 500 lira fazladan verip seninle aynı sistemi aldım vok friday 2 ve evet biraz pişmanlık var parça kalitesinden dolayı vs

CptSpork

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aldığım monitör 400tl indirime girdi keşke almasaydım. Bende bekliyordum zam
İşte sinirlendiğim şey bu. Yılbaşı sonrasına kalmasın diye insanlar acele ederek aldı herşeyini şu anda çıkan sistemlerdir odur budur yılbaşı öncesinden daha iyi. Ülkenin ekonomisini bile kestirmek çok zor gerçekten. Umarım böyle devam eder insanlar sistem sahibi olur. Sistem alacak, yeni almış veya almayı düşünen arkadaşlara bol şans diliyorum umarım en f/p sistemi alabilirler.

Ben sistemimden memnunum ama yan parçalar kalitesiz. Şu anda bekleseymişim500 tl daha ekleyerek Mod Art M9 alabilirmişim. Sistem benimkiyle neredeyse aynı ama yan parçaları kaliteli. Aynı şekilde Donanım Arşivi ve diğer kanallarda sistem çıkarma yarışına girdi şu anda. Neden bu yarış yılbaşı öncesi yoktu anlamıyorum. Kaç tane beklediğimiz sistem iptal oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu konuya çok katılıyorum normalde modartın sistemini bekliyordum erteledir bende mecbur acele edip 500 lira fazladan verip seninle aynı sistemi aldım vok friday 2 ve evet biraz pişmanlık var parça kalitesinden dolayı vs
Mesela cinebench r23 testi yaptın mı bilmiyorum ama işlemcilerimiz 5600 olmasına rağmen skoru düşük geliyor ben buna da anlam veremiyorum.
Yan parçalar gerçekten çok kalitesiz. Sırayla hepsini değiştirmeye çalışacağım PSU'dan başlayarak. Ama dediğin gibi bekleseymişiz M9 sistem alsaymışız yan parçaları da kaliteli. Yine donanım arşivi dahil diğer çıkacak sistemlerin de vok-friday-2 yi sollayacağını düşünüyorum. Gerçekten ama kasım ayında alınabilecek en iyi sistemdi vok-friday-2. Keşke bu sistem yarışı kasım ayındada olsaydı. Harbiden ülke ekonomisi ilk defa şaşırttı.

apeir0n

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
ahmet
cidden boş boş bağırmalarla kaldık. Zam gelecek dediler yılbaşından önce topladık şuan hepsi daha iyi fiyata. Baştan sona ğişman ediyor hepsi maalesef.

Aaahmt

80+ Silver
İşte sinirlendiğim şey bu. Yılbaşı sonrasına kalmasın diye insanlar acele ederek aldı herşeyini şu anda çıkan sistemlerdir odur budur yılbaşı öncesinden daha iyi. Ülkenin ekonomisini bile kestirmek çok zor gerçekten. Umarım böyle devam eder insanlar sistem sahibi olur. Sistem alacak, yeni almış veya almayı düşünen arkadaşlara bol şans diliyorum umarım en f/p sistemi alabilirler.

Ben sistemimden memnunum ama yan parçalar kalitesiz. Şu anda bekleseymişim500 TL daha ekleyerek Mod Art M9 alabilirmişim. Sistem benimkiyle neredeyse aynı ama yan parçaları kaliteli. Aynı şekilde Donanım Arşivi ve diğer kanallarda sistem çıkarma yarışına girdi şu anda. Neden bu yarış yılbaşı öncesi yoktu anlamıyorum. Kaç tane beklediğimiz sistem iptal oldu.

Mesela cinebench r23 testi yaptın mı bilmiyorum ama işlemcilerimiz 5600 olmasına rağmen skoru düşük geliyor ben buna da anlam veremiyorum.
Yan parçalar gerçekten çok kalitesiz. Sırayla hepsini değiştirmeye çalışacağım PSU'dan başlayarak. Ama dediğin gibi bekleseymişiz M9 sistem alsaymışız yan parçaları da kaliteli. Yine donanım arşivi dahil diğer çıkacak sistemlerin de vok-friday-2 yi sollayacağını düşünüyorum. Gerçekten ama kasım ayında alınabilecek en iyi sistemdi vok-friday-2. Keşke bu sistem yarışı kasım ayındada olsaydı. Harbiden ülke ekonomisi ilk defa şaşırttı.
bu testi yapıp size not düşerim hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Muhammed Mustafa Gündüz

Aynen bende bekledim ve 4 ocakta 3070ti sistemi 20.000 e aldım teknoloji şirketleri rekabet ettikçe uygun sistemler çıkacaktır.

CptSpork

80+ Bronze
bu testi yapıp size not düşerim hocam
DM'den veya buradan bu konu hakkında ulaşırsanız sevinirim hocam. Sistem elimizde ulaştığı zamanlarda bunun hakkında konu da açtık ama sebebini de bulamadık anlam da veremedik. PSU'nun kalitesizliğnden olduğunu düşünüyoruz. R5 5500 arkadaşım aynı testi yaptı benden daha yüksek puan alıyor.

Aynen bende bekledim ve 4 ocakta 3070ti sistemi 20.000 e aldım teknolojisi şirketleri rekabet ettikçe uygun sistemler çıkacaktır.
Ya elbette ama ülkede enflasyon da var asgari zammı da geldi, mesela zincir marketler nası oldu da fiyat sabitlemesi yaptılar? Bunu madem yapabiliyorlardı neden daha önceden yapmadılar? Seçim dolayısıyla destek mi veriliyor zincir marketlere?

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Muhammed Mustafa Gündüz
DM'den veya buradan bu konu hakkında ulaşırsanız sevinirim hocam. Sistem elimizde ulaştığı zamanlarda bunun hakkında konu da açtık ama sebebini de bulamadık anlam da veremedik. PSU'nun kalitesizliğnden olduğunu düşünüyoruz. R5 5500 arkadaşım aynı testi yaptı benden daha yüksek puan alıyor.

Ya elbette ama ülkede enflasyon da var asgari zammı da geldi, mesela zincir marketler nası oldu da fiyat sabitlemesi yaptılar? Bunu madem yapabiliyorlardı neden daha önceden yapmadılar? Seçim dolayısıyla destek mi veriliyor zincir marketlere?
Bunlar bir zincirin halkaları gibi dostum fiyatları uçurup zinciri kopartmak da istemiyorlar, yani demem o ki bu sistemleri de aşırı zama tabii tuttukları zaman alım yavaşlayacak millet alamaz hale gelecek o yüzden gerekirse eski ürüne zam koymadan veya kar oranlarını xxxx yapmadan elindeki parçaları satıyorlar diye düşünüyorum...

Top Bottom