Neler Yeni

Çözüldü✓ Soğutması iyi Kasa ve kaliteli güç kaynağı arıyorum

grkmhllgl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Görkem Haliloğlu
3 Senedir XPG Invader model kasa kullanıyorum. RAM, PSU tarafında da XPG kullanıyorum. Tavsiye ettiğim bir markadır.
Xpg çöküyorum o zaman benimde bir aydır aklımda o var ayrıca kyber 750w gold psuda aklımı çeliyor. İncelemesi yok ama o yüzden kafamı karıştırıyor bir yandanda

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Ek olarak ARGB desteğinden tutun parça olarak yüksek kalitede olan bir marka. Kontrolcüye ihtiyaç duymadan kasa ve fanlarımın ARGB kontrolünü anakartım üzerinden sağlayabiliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PSU'larında genel olarak yüksek kalitede Japon kondansatör kullanıyor.

grkmhllgl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Görkem Haliloğlu
Gigabyte A520M H 5000mhz(OC) RGB M.2 AM4 mATX Anakart
Anakartım bu rgb desteği var gördüğüm kadarıyla. Montajını yaparken ihtiyacım olacak bir şey olur mu? çoklayıcı çoğaltıcı vs. Fan ve rgb konusunda

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
Kasa ve psu değiştireceğim. Set halinde yada ayrı ayrı bütçeme göre önerilerinizi bekliyorum. Psu güvenilir olması benim için önemli uzun yıllar kullanacağım. Benim bulabildiklerim.
Sistemim:
Gigabyte A520M H 5000mhz
Ryzen 5 5500
Gainward 3060 ti 8 gb

1) https://www.incehesap.com/cooler-ma...source=paylas&utm_medium=urun&utm_term=mobile
2) https://www.gaming.gen.tr/urun/3516...mid-tower-xpg-kyber-750w-80-gold-gaming-kasa/
3) https://www.incehesap.com/cooler-ma...5-s01-atx-mid-tower-gaming-kasa-fiyati-59214/
Xpg kasayı kullanıyorum acayip sessiz ve serin çalışıyor güç kaynağı da çok kaliteli öneririm

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Gigabyte A520M H 5000mhz(OC) RGB M.2 AM4 mATX Anakart
Anakartım bu rgb desteği var gördüğüm kadarıyla. Montajını yaparken ihtiyacım olacak bir şey olur mu? çoklayıcı çoğaltıcı vs. Fan ve rgb konusunda
ARGB desteği bulunmaz A520 chipsetli anakartların neredeyse hiçbirinde yok. Fan çoklayıcı durumu olmayabilir Fakat kullandığınız kasalarda 3 pin F + 4 Pin M fan soketleri olursa hepsini SYS_FAN1 üzerinden yada CHA_FAN üzerinden bağlayabilirsiniz.

ARGB desteği bulunmaz A520 chipsetli anakartların neredeyse hiçbirinde yok. Fan çoklayıcı durumu olmayabilir Fakat kullandığınız kasalarda 3 pin F + 4 Pin M fan soketleri olursa hepsini SYS_FAN1 üzerinden yada CHA_FAN üzerinden bağlayabilirsiniz.
RGB desteği var 5V üzerinden besleniyor. ARGB yok maalesef.

grkmhllgl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Görkem Haliloğlu
Ek soru daha sorayım amdnin stok soğutucusu var şuan kasamda bazı oyunlarda 75 bazılarında 80 90 bile görüyor mesela unchartedda gördü. Şuanki kasamın önünde fan yok kapalı mesh değil. Alacağım kasayla soğutma olarak rahatlama olur mu? Yoksa kule tipi alacağım ekstra olarak r5 5500 işlemci

RGB desteği var 5V üzerinden besleniyor. ARGB yok maalesef.
Daha önce kasa montajı yapmadım. Umarım düzgün yapabilirim. Önerebileceğiniz video var mı montajında kullanabileceğim

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Ek soru daha sorayım amdnin stok soğutucusu var şuan kasamda bazı oyunlarda 75 bazılarında 80 90 bile görüyor mesela unchartedda gördü. Şuanki kasamın önünde fan yok kapalı mesh değil. Alacağım kasayla soğutma olarak rahatlama olur mu? Yoksa kule tipi alacağım ekstra olarak r5 5500 işlemci

Daha önce kasa montajı yapmadım. Umarım düzgün yapabilirim. Önerebileceğiniz video var mı montajında kullanabileceğim
Kasa içerisinde serin hava varsa direkt olarak pasif anlamda anakartı dahil soğutur. Yapmanız gereken düzgün bir montaj ile sisteme zarar vermeden yapabilmek. Technopat yada Donanım arşivinin montaj videolarını izleyerek yapabilirsin. Vidaların yuvalarını doğru tak çünkü mATX anakart kullanıyorsun boşluk kalmasın.

ThE LoSt

80+ Silver
Kasa ve psu değiştireceğim. Set halinde yada ayrı ayrı bütçeme göre önerilerinizi bekliyorum. Psu güvenilir olması benim için önemli uzun yıllar kullanacağım. Benim bulabildiklerim.
Sistemim:
Gigabyte A520M H 5000mhz
Ryzen 5 5500
Gainward 3060 ti 8 gb

1) https://www.incehesap.com/cooler-ma...source=paylas&utm_medium=urun&utm_term=mobile
2) https://www.gaming.gen.tr/urun/3516...mid-tower-xpg-kyber-750w-80-gold-gaming-kasa/
3) https://www.incehesap.com/cooler-ma...5-s01-atx-mid-tower-gaming-kasa-fiyati-59214/

KONSOL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Furkan
XPG ile Rampage bir tutmasına mı yanayım, Çin malı sanmasına mı yanayım...
Core Reactor ve Cybercore gibi ürünleri olan PSU dışında da kendini aşmış müthiş bir markadır XPG. Kyber modeline çok hakim değilim ama 4070 Ti Super ile beraber gelen sistemde almıştım, kullanmasam da testleri olumlu geçmiş olacak ve yeterli olacak ki o şekilde satıyorlar sistemi. Kyber XPG için alt kalite bir üründür doğru, yanıt süreleri de meçhul (inceleme yok) ama korumaları yeterli iyi bir PSU fiyatına göre.
Alıntı: Tayvan merkezli bir veri depolama ve bellek şirketidir. Şirket, 2001 yılında Simon Chen tarafından kurulmuş olup çoğunlukla DRAM modülleri, USB bellek aygıtları, sabit disk sürücüleri, katı hal sürücüleri, bellek kartları ve mobil aksesuarlar üretmektedir.

grkmhllgl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Görkem Haliloğlu
XPG ile Rampage bir tutmasına mı yanayım, Çin malı sanmasına mı yanayım...
Core Reactor ve Cybercore gibi ürünleri olan PSU dışında da kendini aşmış müthiş bir markadır XPG. Kyber modeline çok hakim değilim ama 4070 Ti Super ile beraber gelen sistemde almıştım, kullanmasam da testleri olumlu geçmiş olacak ve yeterli olacak ki o şekilde satıyorlar sistemi. Kyber XPG için alt kalite bir üründür doğru, yanıt süreleri de meçhul (inceleme yok) ama korumaları yeterli iyi bir PSU fiyatına göre.
Alıntı: Tayvan merkezli bir veri depolama ve bellek şirketidir. Şirket, 2001 yılında Simon Chen tarafından kurulmuş olup çoğunlukla DRAM modülleri, USB bellek aygıtları, sabit disk sürücüleri, katı hal sürücüleri, bellek kartları ve mobil aksesuarlar üretmektedir.
Xpg aldım bile. Geldi kurdum. Memnunum şuanlık. Fiyatına göre başarılı :)

Top Bottom