Neler Yeni

Sokaktan aldığım kedi sanırım hasta olmuş

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
Dostlar yavru kedi kusuyor ve galiba ishal olmuş bişey yiyip içmiyor yediğini de geri çıkarıyor baya da bi hırpalamışlar her yeri kan pıhtısı bahçemde duruyor evde duruyordu her yere kusup tuvaletini yaptigi için bahçeye koydum ne yapmam gerekiyor iyileşmesini mi beklemem gerek

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Yapman gereken veterinere götürmek ve söylediklerini uygulamak.

Uyuz, kuduz, kanlı ishal, gençlik hastalığı gibi bir sürü ölümcül hastalık var.

Tam olarak hastalığı anlamadım ama kusma ve ishal çok su kaybına neden olur o yüzden bol bol su içirmek önemli.

Sokakta olduğu için iç ve dış parazit kaynaklı sorunlarda olabilir. Yani anladığım kadarıyla kendi kendine iyileşmesi zor.

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yapman gereken veterinere götürmek ve söylediklerini uygulamak.

Uyuz, kuduz, kanlı ishal, gençlik hastalığı gibi bir sürü ölümcül hastalık var.

Tam olarak hastalığı anlamadım ama kusma ve ishal çok su kaybına neden olur o yüzden bol bol su içirmek önemli.

Sokakta olduğu için iç ve dış parazit kaynaklı sorunlarda olabilir. Yani anladığım kadarıyla kendi kendine iyileşmesi zor.
Hocam onları yaptıracak bi durumum yok sadece kediler çok parçalamış bunu kurtarmak için aldım soğuk almıs olabilir mi?
Kanlı ishal değil normal ekşi kokulu bi ishal

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,310
İsim
uwu
Hocam onları yaptıracak bi durumum yok sadece kediler çok parçalamış bunu kurtarmak için aldım soğuk almıs olabilir mi?
Hocam bacak kısımları fln çok hasarliysa veterinerlige bırak uğraşma hastalık kaparsın

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
Hocam bacak kısımları fln çok hasarliysa veterinerlige bırak uğraşma hastalık kaparsın
Hocam hasarlı biraz kuyruğu falan ayakları baya kötü olmuş ama kan pıhtılaşıp kalmış orda

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Yinede insaflı bir veteriner bulunabilir belki. Arayıp söylersen belki yardımcı olurlar. Sahipsiz bir kedi buldum durumum yok gibisinden.

Hastalıklarda evrelerden oluştuğundan sıradan gibi gözükebilir.
Şahsen kedilerden pek anlamam ama mantıken temizlemek gerek enfeksiyon kapmaması için. Beyaz sabunla yıkayıp yara yerlere batikon basabilirsin.
En azından yeni bir hastalıkla uğraşmaz.

Tabii yıkadıktan sonra 5 6 saat bile olsa evde tutarsan hassas bünyesi için iyi olur. O süreçte bol su ve mümkünse et kemik suyu verebilirsen katkıda bulunursun.
Kasaplar dan çorbalık kemik uyguna gelir.

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
Yinede insaflı bir veteriner bulunabilir belki. Arayıp söylersen belki yardımcı olurlar. Sahipsiz bir kedi buldum durumum yok gibisinden.

Şahsen kedilerden pek anlamam ama mantıken temizlemek gerek enfeksiyon kapmaması için. Beyaz sabunla yıkayıp yara yerlere batikon basabilirsin.
En azından yeni bir hastalıkla uğraşmaz.

Tabii yıkadıktan sonra 5 6 saat bile olsa evde tutarsan hassas bünyesi için iyi olur. O süreçte bol su ve mümkünse et kemik suyu verebilirsen katkıda bulunursun.
Kasaplar dan çorbalık kemik uyguna gelir.
Hocam en kötü veterinere götürürüm bırakırım sahiplenirler herhalde yapıcak bişey yok

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Hocam en kötü veterinere götürürüm bırakırım sahiplenirler herhalde yapıcak bişey yok
Aynen denemekten zarar gelmez.

Haddime değil ama helal olsun sana. Elindeki imkanlarla canlılara yardım etmeye çalışıyor, yaşatmak istiyorsun. Günümüzde bencillikten geçilmediğinden özler oldum böyle hassasiyetleri.

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
Aynen denemekten zarar gelmez.

Haddime değil ama helal olsun sana. Elindeki imkanlarla canlılara yardım etmeye çalışıyor, yaşatmak istiyorsun. Günümüzde bencillikten geçilmediğinden özler oldum böyle hassasiyetleri.
Ya böyle görünce dayanamıyorum ben bahçemde daha birçok kedi var elimde mama oldukça yemek oldukça besliyorum hepsini elimden geldiği kadar ama bunun durumu biraz kritik endişeleniyorum bende doğal olarak

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Emre Yılmaz
Belediyelerin sokak hayvanlarina ücretsiz hizmetleri var. Bence bu durumda da ücretsiz tedavi ederler. Hangi şehirdesiniz? Ankaradaysaniz 153'ü arayarak bilgi alabilirsiniz bu konuda

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
Belediyelerin sokak hayvanlarina ücretsiz hizmetleri var. Bence bu durumda da ücretsiz tedavi ederler. Hangi şehirdesiniz? Ankaradaysaniz 153'ü arayarak bilgi alabilirsiniz bu konuda
Gaziantep

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Emre Yılmaz

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gaziantep içinde 153u arayabilirsiniz diyor veya belediyeyi arayıp sorabilirsiniz. Belediye veterinerleri ücretsiz hizmet veriyor
En iyisi sanırım bunu yapmak çünkü hiçbir şey yemiyor sadece uyuyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,997
Üyeler
151,150
Son üye
AxeLingo
Top Bottom