Neler Yeni

Solo atmalık başlangıç gitarı önerisi (lead, drive)

kaancoder

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan
2000 - 2300 TL bütçe ile 2. el gitar almak istiyorum. Bulduğum ve beğendiğim gitarlar:
Epiphone Les Paul special-II
Sx Les Paul
Epiphone sg special
cort x6-x2
Jackson js11

Bu terimlere hakim olmadığım için yanlış söylüyor olabilirim çalmak istediğim tonlar solo tarzı (lead, low gain falan deniyor sanırsam). Clean çalacağımı düşünmüyorum o yüzden single coile ihtiyacım yok. Sizce bu gitarlar nasıl alınır mı sık sık akort kaçırır mı, önerir misiniz ve kullanan var mı?

kaancoder

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitara yeni mi başlıyorsun?
ilk defa gitar/elektro gitar çalacağım fakat diğer ensturmanlarda iyiyim ve müzik kulağımın gelişmiş olduğunu düşünüyorum. Sevdiğim tarz da şu şekil:
(örnek olsun diye link paylaştım yasaksa kaldırabilirim)

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver
2000 - 2300 TL bütçe ile 2. el gitar almak istiyorum. Bulduğum ve beğendiğim gitarlar:
Sx Les Paul
Epiphone sg special
cort x6-x2
Jackson js11

Bu terimlere hakim olmadığım için yanlış söylüyor olabilirim çalmak istediğim tonlar solo tarzı (lead, low gain falan deniyor sanırsam). Clean çalacağımı düşünmüyorum o yüzden single coile ihtiyacım yok. Sizce bu gitarlar nasıl alınır mı sık sık akort kaçırır mı, önerir misiniz ve kullanan var mı?
Screenshot_2022-03-12-18-12-03-425_com.android.chrome.jpg

Uretiliyorsa epiphone leş Paul stüdyo al kanka clean tonları iyi atacağım sololarda temiz tonlar alırsın youtubden sololarinindinle

Leş Paul 100de iyidir

kaancoder

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan
Alıntıyı görüntüle

Uretiliyorsa epiphone leş Paul stüdyo al kanka clean tonları iyi atacağım sololarda temiz tonlar alırsın youtubden sololarinindinle

Leş Paul 100de iyidir
fotoda gözüken Studio versiyonu 2 Single içeriyor ve H H olan studio versiyonlarının da uygun fiyatlı 2. eli yok maalesef.

aynı şekil les paul 100 de 2. eli bulamadım

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver
fotoda gözüken Studio versiyonu 2 Single içeriyor ve H H olan studio versiyonlarının da uygun fiyatlı 2. eli yok maalesef.

aynı şekil les paul 100 de 2. eli bulamadım
Gipson tonlarını yakalabilen gitarlardi diğer urunlerini pek önermiyorum fenderin çakması çok biraz zor seçim olucak

kaancoder

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan
bir de sorduğum çoğu insan Cort markasına (özellikle Cort X2 veya X6 modeli) çok kötü yorumlar yaptı alıp memnun kalan olmuyormuş vs. vs. bunlar ne kadar doğru Cort x6 alırsam beni gitardan soğutur mu ?

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
bir de sorduğum çoğu insan Cort markasına (özellikle Cort X2 veya X6 modeli) çok kötü yorumlar yaptı alıp memnun kalan olmuyormuş vs. vs. bunlar ne kadar doğru Cort x6 alırsam beni gitardan soğutur mu ?
X6'dan uzak durun. Arkadaşımda vardı. Köprüsü yeni başlayanlara uygun değil. Akort kaçırıyor ve tel değişimi uğraştırıcı. X2'de sıkıntı yok alınabilir.

kaancoder

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan
Sx Les Paul
Epiphone sg special
cort x6-x2
Jackson js11

Les Paul Special 2 almak için mağazaya gittim fakat benden biraz önce satılmış. o yüzden cort x2 aldım o an en mantıklısı bu geldi. teşekkürler yardımlarınız için

Top Bottom