Neler Yeni

Son zamanlarda yeni gelen NVIDIA Game Ready sürücülerinin bozuk olması

Eren Güven

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven
ben driverları sürekli güncel tutuyorum. herhangi bi sorun yaşamadım bugüne kadar

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,172
İsim
Berke

Eren Güven

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven
3000 serisi bir ekran kartımı kullanıyorsunuz?
4080 var. yukarıda apra nın dediği gibi win11 ile nvdia driverları arasında bi sorun olabilir çünkü ben 10 kullanıyorum. aynı şekilde üreticilerden kaynaklı da olabilir. ama çözülür yakında umarım

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,172
İsim
Berke
Bunun olduğunu sanmıyorum. Studio sürücüler, Game sürücülere göre daha uzun süre testlerden geçerek yayınlanıyor ve Game sürücülere göre çok daha kararlılar. Ek olarak bilinen çözülen sorunlarıda burada açıkca belirtmişler. İsterseniz en son veya bir önceki Studio sürücü ile bir test edin. (DDU kullanmayı unutmayın)

Alıntıyı görüntüle
Bu sürücüyü kurdum ama maalesef Windows'ta aşırı lag yapmaya başladı cihaz bu sürücüde sınıfta kaldı. :/

Froxy78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Muhammet
537.58 ve 546.01 sürümleri %70 sıkıntısız adamlar yeni güncelleme getire getire sürücüleri daha çok bozuyor ve halen stuttering ve flickering problemlerine şahit olmaya devam ediyoruz, şahsi olarak ben bu karta sürücüleri problemsiz ve ileride sıkıntı yaşamayacağım için para verdim fakat son sürücüler tamamiyle bozuk 2 saniyede bir FPS dropları mı dersin, Google'da dolaşırken bir anda flicklenen ekran mı dersin.
NVIDIA forumlarını gezdiğim vakit sürekli insanların problemler için haykırdığını ve düzeltme beklerken isyan ettiklerini gördüm fakat klasik Marka fanboyları işin cılkını çıkartıp insanların sinirlerini bozmakla meşgüller tabikide NVIDIA'da piyasada rakipsiz bir firma olduğu için rahat rahat çözmeye uğraşıyoruz diyip insanları geçiştirmeye çalıştığını düşünmeye başladım.
Bende aynı şekilde NVIDIA forumuna bir kaç cümle yazdım ve bu karta bu kadar para verdiğimizi ve bu sorunların 1.5-2 aydır çözülmediğini yazdığımda bir fanboy dikkatimi çekti, kendisine ben bu sorunsuz Driver için para ödediğimi eğer sorun yaşamak isteseydim RX 7700XT tercih edebileceğimi söylediğimde bana sen sürücüye mi 500$ veriyorsun bunlar temel şeyler vb. diye zırvalayıp durdu aklı sıra bana sürücülerin ne işe yaradığını öğretmeye çalışıyor sanırsam.
Sorun yaşayan bir çok insan var ve bir çok forumda bununla ilgili bir ton konu açılıyor ve insanlar bu durumun GPU'dan kaynaklandığını düşünüyor genellikle konularda da doğru düzgün cevap alamıyorsunuz sizin iyice araştırıp kendiniz cevabı çıkarmanız gerek.
Eğer ki 4000 serisi bir NVIDIA kart almak istiyorsanız bu dediklerimi dikkatlice okuyun ve kartı aldığınız vakit bu problemleri yaşadığınızda en azından aklınızda neden kaynaklandığı ile hakkında fikirler oluşur.
Bu flick probleminin raporu 4060 TI için yazılmış fakat bazı 4070 ve daha üst kartlarda bu problemleri yaşayan gördüm.
Ben şimdilik şu algıdan çıkılması gerektiğini düşünüyorum, NVIDIA'nın sürücüleri sorunsuz AMD kartlardan çok daha iyi alıp geçin.
7000 serisi gayet güzel olmuş ve gördüğüm kadarıyla Forum'da veya başka bir yerde Wattman hatası vb sıkıntılar yaşayan bir insan görmedim. (Gözden kaçırmış olabilirim)
Konudaki amacım herhangi bir marka fanboyluğu yapmak değil şu an ki NVIDIA tarafındaki sürücülerin hatalı olduğu hakkında bilgi vermek istediğim bir yazı oldu.
Eğer dediğim problemleri yaşıyorsanız 546.01 veya 537.58 sizin problemlerinize çözüm olabilir fakat 537.58 sürümünde flickering çok daha fazla fakat anlık fps dropları yaşamazsınız.
546.01 ise ikisinin harmanlanmış hali gibi bir şey yani en mantıklı kullanılması gereken sürücü 546.01 bana göre.

1 saniye bile sürmeyen anlık drop var bende ve çok nadiren olsada ekran kararıyor

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Driverları hemen çıktığı gibi güncellemeyin, biraz bekleyin derim. Mesela bende 7700XT var. Son sürüm olan 23.12.1 sürücüsü her ne kadar WHQL sürüm olarak belirtilmiş olsa da, yüklediğim zaman YouTube'da, diğer platformlarda, PC de yüklü videolarda, resimlerde, giflerde vs. görüntüde donmalar, yeşil yeşil ekranda gidip gelmeler, oyunlarda çökmeler falan oluyor. Kaç defa hem AMD nin kendi sürücü kaldırma yazılımı ile, hem DDU ile temizleyip tekrar temiz kurulum yapsam da bu sorun devam ediyordu, bende mecbur bir önceki sürüme yani 23.11.1 e döndüm sorunsuz kullanıyorum şu an.

Senerr

80+ Bronze
537.58 ve 546.01 sürümleri %70 sıkıntısız adamlar yeni güncelleme getire getire sürücüleri daha çok bozuyor ve halen stuttering ve flickering problemlerine şahit olmaya devam ediyoruz, şahsi olarak ben bu karta sürücüleri problemsiz ve ileride sıkıntı yaşamayacağım için para verdim fakat son sürücüler tamamiyle bozuk 2 saniyede bir FPS dropları mı dersin, Google'da dolaşırken bir anda flicklenen ekran mı dersin.
NVIDIA forumlarını gezdiğim vakit sürekli insanların problemler için haykırdığını ve düzeltme beklerken isyan ettiklerini gördüm fakat klasik Marka fanboyları işin cılkını çıkartıp insanların sinirlerini bozmakla meşgüller tabikide NVIDIA'da piyasada rakipsiz bir firma olduğu için rahat rahat çözmeye uğraşıyoruz diyip insanları geçiştirmeye çalıştığını düşünmeye başladım.
Bende aynı şekilde NVIDIA forumuna bir kaç cümle yazdım ve bu karta bu kadar para verdiğimizi ve bu sorunların 1.5-2 aydır çözülmediğini yazdığımda bir fanboy dikkatimi çekti, kendisine ben bu sorunsuz Driver için para ödediğimi eğer sorun yaşamak isteseydim RX 7700XT tercih edebileceğimi söylediğimde bana sen sürücüye mi 500$ veriyorsun bunlar temel şeyler vb. diye zırvalayıp durdu aklı sıra bana sürücülerin ne işe yaradığını öğretmeye çalışıyor sanırsam.
Sorun yaşayan bir çok insan var ve bir çok forumda bununla ilgili bir ton konu açılıyor ve insanlar bu durumun GPU'dan kaynaklandığını düşünüyor genellikle konularda da doğru düzgün cevap alamıyorsunuz sizin iyice araştırıp kendiniz cevabı çıkarmanız gerek.
Eğer ki 4000 serisi bir NVIDIA kart almak istiyorsanız bu dediklerimi dikkatlice okuyun ve kartı aldığınız vakit bu problemleri yaşadığınızda en azından aklınızda neden kaynaklandığı ile hakkında fikirler oluşur.
Bu flick probleminin raporu 4060 TI için yazılmış fakat bazı 4070 ve daha üst kartlarda bu problemleri yaşayan gördüm.
Ben şimdilik şu algıdan çıkılması gerektiğini düşünüyorum, NVIDIA'nın sürücüleri sorunsuz AMD kartlardan çok daha iyi alıp geçin.
7000 serisi gayet güzel olmuş ve gördüğüm kadarıyla Forum'da veya başka bir yerde Wattman hatası vb sıkıntılar yaşayan bir insan görmedim. (Gözden kaçırmış olabilirim)
Konudaki amacım herhangi bir marka fanboyluğu yapmak değil şu an ki NVIDIA tarafındaki sürücülerin hatalı olduğu hakkında bilgi vermek istediğim bir yazı oldu.
Eğer dediğim problemleri yaşıyorsanız 546.01 veya 537.58 sizin problemlerinize çözüm olabilir fakat 537.58 sürümünde flickering çok daha fazla fakat anlık fps dropları yaşamazsınız.
546.01 ise ikisinin harmanlanmış hali gibi bir şey yani en mantıklı kullanılması gereken sürücü 546.01 bana göre.

Saydığın sorunları sadece googlede yaşadım onu da Google'yi tekrar silip yükleyerek çözdüm. Arada yine tek tük yapıyor ama rahatsız etmiyor benim için kullanımayacak veya şikayet edebileceğim düzeyde derecede bir sorun değil. 7000 serisini bilmemem ama geri kalan serilerde Watman yüzünden kartı max 2 yıl kullanabildim sabrım taştı ve iade ettim. Tavsiyem AMD kullanırkende Nvidiaydı şimdide Nvidia nokta. AMD candır diyen bir arkadaşım bile şikayet ediyor bana kendi kartını.

Google'yi uzantılar ve eklentiler baya etkiliyor veya Windows 11 ile de alakalı olabilir Windows 11 çıktığında baya sıkıntılı çıktı zira.

Son düzenleme:

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
Batuhan Kılıç
4070 TI da son güncellemede flickering aşırı arttı. Youtube ve google beyazken aşırı olmaya başladı . Premier Pro da render süresi de baya uzadı. Ben de bunları eklemiş olayım.

JSezar

80+ Silver
7000 serisi iyi de tlou oynatmıyor onu ne yapacağız😀

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,172
İsim
Berke
4070 TI da son güncellemede flickering aşırı arttı. Youtube ve google beyazken aşırı olmaya başladı . Premier Pro da render süresi de baya uzadı. Ben de bunları eklemiş olayım.
546.01 veya 537.58 kullanabilirsiniz o sürücüler biraz daha stabil çalışıyor diğerlerine göre
Mesaj otomatik birleştirildi:

7000 serisi iyi de tlou oynatmıyor onu ne yapacağız😀
Optimizasyonu olmayan bir oyun için beklerim böyle bir şey

emir1625

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Emir

546.33 kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım.
Gelen sürücü güncellemleri sürücü düzeltmeye değil, yeni çıkan oyunları desteklemeye yönelik zaten. 1-2 bug fix oluyor maximum. Yani sürücüler düzgün.
Sorun ya senin sistemde ya da os'da. 😀

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,172
İsim
Berke
546.33 kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım.
Gelen sürücü güncellemleri sürücü düzeltmeye değil, yeni çıkan oyunları desteklemeye yönelik zaten. 1-2 bug fix oluyor maximum. Yani sürücüler düzgün.
Sorun ya senin sistemde ya da os'da. 😀
Sistem veya OS ile alakası yok 20 kere cihaz formatlandı Windows 10 ve Windows 11 sürekli kuruldu NVIDIA forumunda 4000 serisi ile bir ton problem yaşayan insan var forumu açıp okuyabilirsiniz sorun sürücülerle alakalı NVIDIA bunun üzerinde çalıştığını boş boşa söylemez zaten. :)

Kejdurapa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Yılmaz
Hocam haklısın kronik sayılabilecek bi sorunu 1 2 ayda çözmemeleri büyük sıkıntı ama gözünü seveyim amd yi neden karıştırıyorsun ki
Benim kullandığım ilk kartlar amd idi öyle lanet sürücüler vardı ki Ati mati leşti sonra yeni nesil diyip yeni panel getirdiler görsel güzel kullanış yok sorun bol sonra bi gtx 1050 aldım o dönem 600 liraya hatta 200 lira daha bulabilsem 1050ti alacaktım abi Nvidia ya geçince nefes aldım resmen
Şiimdi de 3060ti ye geçtim çok memnunum
Ha aptalca şeyler var tabi misal rtx3e başka rtx4e başka dlss vermeleri çok saçma ne var donanımsal gereklilik sonradan biraz toparladılar ama hala saçma
Neyse kötünün iyisi gibi düşünüyorum
Kullanışı rahat çok bi sorun çıkarmıyor iş görüyor amd nin aksine
*Edit
Bu arada ben hem sürücüye hem karta para veriyorum
Ben bu malı alıyorsam belli bir süre güncelleme desteğini de satın alıyorum bu konuda da haklısın
En kötü kartı da alsan onu ayakta tutan sürücüdür ne kadar iyi bi yazılımı olursa o kadar iyidir
Düzgün bi yazılım ile 8gblik herhangi eski bi model kart yıllarca gider mimari kısıtlayıcı bi durum ama yinede yazılım onu ayakta tutar

Son düzenleme:
Top Bottom