Neler Yeni

Sony vaio 6gb ram +8gb ram takarsam etkisi nasil olur

Notch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Semih Öztürk
Merhaba sony vaio bir laptopum var gt330 ekran karti var 1gb. Gta'da 25 fps gibi bir deger aliyorum. suan 6 gb ram var fakat ram degisimi yapabildigimi farkettim laptopun arkasinda ram bolumunu acarak, ddr3 anakart. 2 gb rami cikartip 8 gb eklesem, 12 gb ram olsa ne gibi bir etkisi olur? sizce deger mi? fazla agir oyun oynamiyorum, gta, cs veya hoi4 gibi oyunlarda fps ve rahatlik acisindan etkisi olur mu onu bilmek istedim, ve ne akdar olur? gorev yoneticisinden baktigimda antimalware service executable ile birlikte cs acikken bellegin yuzde 99, bazen 90 bazen 85 ini kullaniyor. Oyunlarda fps e etkisi nasil ve ne kadar olur? Dedigim gibi suan 6 gb ram, ekledikten sonra 12 olacak. ileride belki 8 daha eklerim 16 olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba sony vaio bir laptopum var gt330 ekran karti var 1gb. Gta'da 25 fps gibi bir deger aliyorum. suan 6 gb ram var fakat ram degisimi yapabildigimi farkettim laptopun arkasinda ram bolumunu acarak, ddr3 anakart. 2 gb rami cikartip 8 gb eklesem, 12 gb ram olsa ne gibi bir etkisi olur? sizce deger mi? fazla agir oyun oynamiyorum, gta, cs veya hoi4 gibi oyunlarda fps ve rahatlik acisindan etkisi olur mu onu bilmek istedim, ve ne akdar olur? gorev yoneticisinden baktigimda antimalware service executable ile birlikte cs acikken bellegin yuzde 99, bazen 90 bazen 85 ini kullaniyor. Oyunlarda fps e etkisi nasil ve ne kadar olur? Dedigim gibi suan 6 gb ram, ekledikten sonra 12 olacak. ileride belki 8 daha eklerim 16 olur.
islemciyi eklemeyi unutmusum buarada i7 q720

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,291
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Gtada 26 FPS alırsın Max bı katkısı olmaz işlemci ve ekran kartı ölü artık.

6gb üstü kullanan oyunlarda etkisini görürsün sadece CS GTA 5 okadar kullanmıyordur muhtemelen.

Hyvästi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Berkay Çalışkan
Fps açısından çok fark edeceğini düşünmüyorum ancak kullanım açısından rahatlatır azda olsa.

Bu arada işlemcinin maksimum 8 gb desteklediğini gösteriyor intel'in sitesinde

Ekler

• Ekran görüntüsü 2022-12-05 174925.png
    Ekran görüntüsü 2022-12-05 174925.png
    10.9 KB · Hit: 12

Notch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Semih Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fps açısından çok fark edeceğini düşünmüyorum ancak kullanım açısından rahatlatır azda olsa.

Bu arada işlemcinin maksimum 8 gb desteklediğini gösteriyor intel'in sitesinde
Çok teşekkürler bunu bilmiyordum

Top Bottom