Neler Yeni

Sosyal Medya Kullanırken Ekran Kararıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ebubekir Haznavi
BIOS'tan AMD Global C-State Disabled yapıp deneyebilir misin? Direk BIOS'tan arama kısmına yazabilirsin.
Selamünaleyküm tekrardan bunu yaptıktan 2 hafta sonra 1 kere kararma oldu ben de bir kere olur bir daha olmaz diye yazmayayım dedim de bugün tekrar yaşadım yani sorun hala devam ediyor. Moderatörlük hayırlı olsun bu arada.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,751
İsim
Emre
Discord
necromancerr
BIOS'tan AMD Global C-State Disabled yapıp deneyebilir misin? Direk BIOS'tan arama kısmına yazabilirsin.
Hocam Modluk hayırlı olsun öncelikle sizin dediklerinizi yaptıysa eğer ekran kartından kaynaklı olabilir Undervolt denenebilir (yapımı hakkında bilgim yok) oda çözülmezse benimde diyebileceğim bişey yok Sapphire (yanlışım varsa düzeltin) gereğinden fazla overclockluyor
kartları galiba

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,519
İsim
Emre Zengin
Selamünaleyküm tekrardan bunu yaptıktan 2 hafta sonra 1 kere kararma oldu ben de bir kere olur bir daha olmaz diye yazmayayım dedim de bugün tekrar yaşadım yani sorun hala devam ediyor. Moderatörlük hayırlı olsun bu arada.
Aleyküm selam hocam. BIOS'a girip F7 tuşu ile Advanced Mod'a geçip sol tarafta OC (Overclock) butonu göreceksin. Ona basıp fotoğraf atabilir misin? Teşekkür ederim hocam.
Hocam Modluk hayırlı olsun öncelikle sizin dediklerinizi yaptıysa eğer ekran kartından kaynaklı olabilir Undervolt denenebilir (yapımı hakkında bilgim yok) oda çözülmezse benimde diyebileceğim bişey yok Sapphire (yanlışım varsa düzeltin) gereğinden fazla overclockluyor
kartları galiba
Teşekkür ederim hocam. Undervolt yapmayı bende bilmiyorum. Onu bu yaz öğrenmeye çalışacağım. Sapphire ile alakalı öyle yazılar bende okumuştum hocam.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,751
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Aleyküm selam hocam. BIOS'a girip F7 tuşu ile Advanced Mod'a geçip sol tarafta OC (Overclock) butonu göreceksin. Ona basıp fotoğraf atabilir misin? Teşekkür ederim hocam.

Teşekkür ederim hocam. Undervolt yapmayı bende bilmiyorum. Onu bu yaz öğrenmeye çalışacağım. Sapphire ile alakalı öyle yazılar bende okumuştum hocam.
Hocam öğrenirseniz bi rehber hazırlarmısınız bendede sapphire kart var arada bendede wattman oluyor. (not:Rx6500xt)

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ebubekir Haznavi

Ekler

• asda.jpg
    asda.jpg
    75.1 KB · Hit: 24
  • WhatsApp Görsel 2023-04-02 saat 21.08.26.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-04-02 saat 21.08.26.jpg
    71.8 KB · Hit: 25

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,519
İsim
Emre Zengin
Bilgisayarı kapat hocam. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkarıp JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'lerinin yerlerini değiştirerek takıp sistemi çalıştırıp BIOS'tan gene bu sayfanın fotoğrafını atar mısın?
Ekran Görüntüsü (386).png

Top Bottom