Neler Yeni

Squad gereksiz fazla ram harcaması.(yardım lazım)

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
sefa mert
Merhabalar squad oyununda ram sıkıntısı yaşıyorum yardım lazım. Direk konuya giriyorum sistemimde ryzen 5 5500 rx6650xt 16gb ram var windows 11 kullanıyorum arkaplanda çalışan birkaç uygulamayla beraber windows 11 ortalama 5gb ram harcıyor squad oyununu açıp 100 kişilik bir sunucuya girince 1080p çözünürlükte ayarları en düşüğede alsam en yükseğede alsam squad 9-10gb ram harcıyor fakat arkadaşımda daha iyi bir sistem var parçaları şunlar ryzen 7 5700x rtx 3060 32gb ram arkadaşımda aynı şekilde windows11 kullanıyor, arkaplanda çalışan birkaç uygulamayla beraber ortalama 5gb ram tüketemi var kendisi ile beraber squd oyununda aynı sunucuya giriyoruz ve arkadaşım 1080p çözünürlükte en yüksek grafik ayarlarına alıyor squad ise en fazla 5gb ram tüketiyor bende 16gb ram olduğu için ram yetmiyor ve oyunda donmalar oluyor, arkadaşımın sistemi benimkinden iyi olmasına rağmen bu kadar devasa bir ram tüketimi farkı olması normal değil bence, acaba bunun bir çözümü varmıdır.

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
ada yalın
5gb ram tüketmesi ilginçmiş. Anladığım kadarıyla Windows ve arkaplandaki uygulamalar + squad oyununda Total 5gb ram mı tüketiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Squada grafikler çok fazla FPS etkilemiyor boşa uğraşma. Ve squad dlss var arkadaşın dlss açtı ise en az +25fps ekliyor. 25fps az gibi gözüke bilir ama oyunu fena rahatlatıyor squad başlı başına bug ve optimizasyon problemlerinden oluşan bir oyun Bon boş çöl mapinde 40 FPS alıyorken yeşillik mapde 100fps aldığım olur fazla takma FPS konususu squadan kaynaklıdır muhtemelen ayarlarda fsr vardı herlarde onu ac oyun biraz rahatlar öyle oyna

Son düzenleme:

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
sefa mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
5gb ram tüketmesi ilginçmiş. Anladığım kadarıyla Windows ve arkaplandaki uygulamalar + squad oyununda Total 5gb ram mı tüketiyor.

Squada grafikler çok fazla FPS etkilemiyor boşa uğraşma. Ve squad dlss var arkadaşın dlss açtı ise en az +25fps ekliyor. 25fps az gibi gözüke bilir ama oyunu fena rahatlatıyor squad başlı başına bug ve optimizasyon problemlerinden oluşan bir oyun Bon boş çöl mapinde 40 FPS alıyorken yeşillik mapde 100fps aldığım olur fazla takma FPS konususu squadan kaynaklıdır muhtemelen ayarlarda fsr vardı herlarde onu ac oyun biraz rahatlar öyle oyna
arkadaşımda Windows ve arkaplan uygulamaları + squad totalde 10-11gb ram harcıyor bende ise windows ve arkaplan uygulamaları ortalama 5-6gb squad ise ortalamada 9-10gb ram harcıyor

ve arkadaş fsr veya dlss açmıyor bende açmıyorum çünkü cidden hiçbir fps farkı olmuyor veya sistem rahatlamıyor ve silahın scopunu açıncada çok piksel piksel oluyor

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,054
Üyeler
140,755
Son üye
gnine
Top Bottom