Neler Yeni

ssd li pc ye hdd takcam yardım eder misiniz

asamibas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
ahmet sami
şuan yeni pc de 480gb sandisk ssd var fakat dolmak üzere eski pc de 1tb harddisk vardı onu takıcam yeni pc ye ama harddisk de win 10 kurulu taktığımda nasıl pc ye tanımlatabilirim sorun çıkarırmı
bi yardımcı olursanız sevinirim

NanoSuit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Erhan DÜNDAR
Takıp format atacaksın. En temiz yol o olur. Format atmam diyorsan taktıktan sonra o windows ta ki tüm driverleri silip kendi bileşenlerinin driverlerini yüklemen gerekir. Onu da tavsiye etmem temiz olmaz.

asamibas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
ahmet sami
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
harddisk
Takıp format atacaksın. En temiz yol o olur. Format atmam diyorsan taktıktan sonra o windows ta ki tüm driverleri silip kendi bileşenlerinin driverlerini yüklemen gerekir. Onu da tavsiye etmem temiz olmaz.
harddiski formatlamıştım önceki pc de büyük ihtimalle sadece içinde win 10 ve chrome kurulu
zaten harddıskı resetlicem yeni pc ye takınca
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim sorum takarsam nasıl tanımlatıcam pc ye bide içinde win 10 kurulu sorun çıkarır mı

NanoSuit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Erhan DÜNDAR
harddisk

harddiski formatlamıştım önceki pc de büyük ihtimalle sadece içinde win 10 ve chrome kurulu
zaten harddıskı resetlicem yeni pc ye takınca
Yine de temiz bi format çek yeni pc ye takınca. Onun dışında bir sorun olmaz. Ama SSD den HDD ye geçilmez söyleyeyim pişman olursun :D Boş slot varsa yanına tak.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
şuan yeni pc de 480gb sandisk ssd var fakat dolmak üzere eski pc de 1tb harddisk vardı onu takıcam yeni pc ye ama harddisk de win 10 kurulu taktığımda nasıl pc ye tanımlatabilirim sorun çıkarırmı
bi yardımcı olursanız sevinirim
HDD'i biçimlendirip kullanmaya devam edebilirsiniz ya da bilgilerin gitmesini istemiyorsan HDD'i bilgisayara tak sonra. Boot menu'den SSD'yi en üst sıraya al bu sayede SSD'deki Windows açılacak.

asamibas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
ahmet sami
Yine de temiz bi format çek yeni pc ye takınca. Onun dışında bir sorun olmaz. Ama SSD den HDD ye geçilmez söyleyeyim pişman olursun :D Boş slot varsa yanına tak.
zaten hdd yi ayriyetten takıcam
hdd yi sıfırlamam yeterli olur mu
Mesaj otomatik birleştirildi:

HDD'i biçimlendirip kullanmaya devam edebilirsiniz ya da bilgilerin gitmesini istemiyorsan HDD'i bilgisayara tak sonra. Boot menu'den SSD'yi en üst sıraya al bu sayede SSD'deki Windows açılacak.
hocam pek bilmiyorum da yardımcı olabilir misiniz nasıl yapılacağını fln

NanoSuit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Erhan DÜNDAR
Hmm anladım. Ben SSD yi çıkarıp HDD çıkaracaksın sandım kusura bakma. Şöyle ki eğer HDD nin içinde WIN kuruluysa onu windows ortamında sıfırlayamassın diye biliyorum. Çünkü Wın diğer kurulu olan WIN i kendisiymiş gibi algılayıp silmene izin vermiyor içinde kileri. O yüzden bi USB belleğe format diski yada Linux kur. Onlar üzerinden yap. Önerim format ekranında diskini sıfırla ardından formatı iptal et mis gibi olur.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
hocam pek bilmiyorum da yardımcı olabilir misiniz nasıl yapılacağını fln
Her anakart üreticisinin Boot menu'ye girmek için bir tuşu atar. İnternette aratıp o tuşu bulun sonra açılan ekran da en üste SSD'yi koyun. Youtube'da birçok video var.

asamibas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
ahmet sami
peki harddiski eski pc ye taksam orda onu sıfırlasam ve hiç windows kurmasam onu nasıl yapabilirim
Hmm anladım. Ben SSD yi çıkarıp HDD çıkaracaksın sandım kusura bakma. Şöyle ki eğer HDD nin içinde WIN kuruluysa onu windows ortamında sıfırlayamassın diye biliyorum. Çünkü Wın diğer kurulu olan WIN i kendisiymiş gibi algılayıp silmene izin vermiyor içinde kileri. O yüzden bi USB belleğe format diski yada Linux kur. Onlar üzerinden yap. Önerim format ekranında diskini sıfırla ardından formatı iptal et mis gibi olur.

NanoSuit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Erhan DÜNDAR
Format atm
peki harddiski eski pc ye taksam orda onu sıfırlasam ve hiç windows kurmasam onu nasıl yapabilirim
Format atmayı biliyormusun? Eski PC in için bi format diski hazırlayıp boot edeceksin. Zaten formatın ilk aşamaların da sana tüm disklerini gösterip düzenlemeni sağlayan bir bölüm gelir. Orada diskini silip yeniden oluşturursun, tek bölüm yaparsın artık kafana göre. Ardından format a devam etmeden esc basıp iptal edersin. Mis gibi olur HDD. Yeni PC ne rahatlıkla takıp çalıştırırsın. Unutma eğer silersen yeniden oluşturmalısın yoksa yeni PC in tanımaz HDD yi (görmez).

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,904
Üyeler
157,298
Son üye
rebelsxs
Top Bottom