Neler Yeni

SSD okuma/yazma hızım aşırı düşük

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Barbaros ütük
Neredeyse 1 sene önce GameGaraj'dan aldığım PC.

1643403278195.png

Özellikleri bu belli bir dönem sonra aşırı yavaş hissettirmeye başladı Opera'da bile belki en başından beri böyleydi ama ben hissetmedim. Sonra Görev Yöneticisi'nden baktıkça SSD'nin çoğunlukla %100 olduğunu görüp çevreme sorduğumda normal o ya falan gibi cevaplar alınca çok üstelemedim. Ama bugün Opera'da bile gezerken aşırı yavaşlayıp dakikalarca beklemek zorunda kalınca dayanamayıp SSD benchmark yaptım ve sonuçlar.

1643403290509.png

Böyle çıktı internetten tekrar baktığımda mesela örnek link ; Netac N535S NT01N535S-480G-S3X 2.5" 480GB 560-520MB/s Sata3 SSD Sabit Disk | GarajOnline Bana aldığım SSD'nin 560/520 MB okuma yazma değerlerinden bahsederken bu kadar düşük değerler almam şok etti SSD de mi sorun var garantiye mi yollamam lazım çözümü var mı?

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
CrystalDiskInfo indirip ekran görüntüsü atar mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Barbaros ütük
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
CrystalDiskInfo indirip ekran görüntüsü atar mısın?
1643445016187.png
buyrun hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

SSD sorunlu garantiye gönder . Göndermeden önce dosyalarını yedekleyip format atmayı deneyebilirsin. Windows güncelleme varsa onları yap.
buradan AMD otomatik güncelleme programını indirip güncellemelerini yapıp tekrar dene. Düzelmezse Format at yine düzelmezse garantiye yolla.
windows 10 da bulunan dosyalarımı tut seçeneği ile format atmam yeter mi yedekleme için ve çok bilgisayar kullanan biri değilim. ilk kurduğumuzda abim flashtan windows falan atmıştı tekrar yapmam gerekir mi?

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Diskte sıkıntı gözükmüyor. Ancak disk tamamen sağlam diyemem. SMART verileri düzgün olsa da sorun olabiliyor.

Kurduğun programlar sonucu veya virüs bulaşmışsa yavaşlamış olabilir.

Önemli verileri yedekleyip diske format atın. Eğer sorun çözülmezse diskte bir sorun olduğunu anlarız. Garantiye gönderirsiniz o zaman.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
907,064
Üyeler
140,760
Son üye
Burak.aep