Neler Yeni

SSD yükseltmesi sonrası yüksek CPU kullanımı

wh0amI?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kadir Tanrıverdi
2 gün önce SSD aldım, takıp format attıktan sonra işlemci kullanımı en ufak işlemde bile çok yüksek, Oyunlarda oynanmayacak derecede droplar giriyor ama oyunu HDD'ye atınca hiç drop girmiyor. Nasıl çözebilirim

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,217
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
2 gün önce SSD aldım, takıp format attıktan sonra işlemci kullanımı en ufak işlemde bile çok yüksek, Oyunlarda oynanmayacak derecede droplar giriyor ama oyunu HDD'ye atınca hiç drop girmiyor. Nasıl çözebilirim
Ssd marka model ne

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,217
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım

simo0275

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
ismail aydilek
şimdi şöyle bir durum var önceden hdd yavaş olduğu için sistemin hdd yi bekliyordu ama sen şimdi ssd yi taktın artık sisteminin en hızlı parçası sdd burda işlemcinin yüksek kulllanhıma çıkması normal en son ane zaman bakım yaptırdın ısı değerlerinde kaynaklı drop yiyor olabilirsin

wh0amI?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kadir Tanrıverdi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şimdi şöyle bir durum var önceden hdd yavaş olduğu için sistemin hdd yi bekliyordu ama sen şimdi ssd yi taktın artık sisteminin en hızlı parçası sdd burda işlemcinin yüksek kulllanhıma çıkması normal en son ane zaman bakım yaptırdın ısı değerlerinde kaynaklı drop yiyor olabilirsin
En son 4 ay önce temizlik ve macun bakımı yaptım ısı değerleri 60 dereceyi geçmiyor sorun çok aşırı işlemci kullanımı olması ve başkalarında bu durumu görmedim, görev yöneticisinde cpu kullanımı %100 olduğu halde yapılan işlemlerin toplamı 70'i geçmiyor, her zaman toplamından fazla yüzde oluyor görev yöneticisinde

Top Bottom