Neler Yeni

SSD'den Windows'u silmek

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Oğulcan Gürleyen
Selamlar. Öncelikle iki tane sorum olduğunu belirtmek istiyorum.

1) İnternet'ten bir bilgisayar satın aldım ve içinde NMVE SSD'ye kurulu bir Windows var. Bu Windows'u silip SSD'yi depolama birimi olarak kullanmak istiyorum fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum.

2) Şuan kullanmakta olduğum bilgisayarda da Sata SSD var ve içinde de Windows var. Aklıma takılan şey, şuan kullandığım PC Intel bir işlemciye sahip, internetten aldığım ise AMD bir işlemciye sahip. Sata SSD'yi aldığım bilgisayara takarsam sorun teşkil eder mi ?

( Şuan Kullandığım PC )
CPU: i7-6700
GPU: MSI GeForce GTX1060 3GB OC GDDR5
PSU: 600W Bronze 80+ XIGMATEK XC-600
RAM: Crucial 8 GB 1600MHz CL11 DDR3
SSD: James Donkey 240GB
M.B: Gigabyte H110M-S2V Intel 1151 DDR3 2400MHz

( İnternetten aldığım PC )
CPU: RYZEN 3 4300GE
GPU: *yok*
PSU: FSP500W -60AHBC
RAM: PATRIOT 16GB (8×2) 3200MHz CL16 DDR4
SSD: SANDISK 250GB NVMe M.2 SSD
M.B: ASUS PRIME B450M-K II AMD AM4 4400MHz DDR4 M.2

Glitchy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,710
İsim
Enes Dağhan
İlgilendiği Kategoriler
Modelleme Animasyon Oyunlar
Biçimlendir, ama kullandığın Windows içindeyse format USBsi hazırla ve format ekranında özel seç kurarken, oradan biçimlendir ve kurulumdan çık. (Windows'u kurarken yapabilirsin çıkman zorunlu değil.)

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
1) İnternet'ten bir bilgisayar satın aldım ve içinde NMVE SSD'ye kurulu bir Windows var. Bu Windows'u silip SSD'yi depolama birimi olarak kullanmak istiyorum fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Biçimlendirip siliniyor.
2) Şuan kullanmakta olduğum bilgisayarda da Sata SSD var ve içinde de Windows var. Aklıma takılan şey, şuan kullandığım PC Intel bir işlemciye sahip, internetten aldığım ise AMD bir işlemciye sahip. Sata SSD'yi aldığım bilgisayara takarsam sorun teşkil eder mi ?
Sistem stabil çalışmaz. Önermiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Oğulcan Gürleyen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biçimlendirip siliniyor.

Sistem stabil çalışmaz. Önermiyorum.
Hocam format şart mı ? şuan kullandığım bilgisayarın içinde Orijinal Matrix 9.0 ve çoğu iş klasörlerim var. Birde eğer vaktinizi ayırabilirseniz biçimlendirmeyle alakalı bir video veyahut bir makale ekleyebilir misiniz ? bu konuda pek bir bilgi sahibi değilim.

THEKINGBRAWL.exe

80+ Bronze
Format ekranında sil

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Hocam format şart mı ? şuan kullandığım bilgisayarın içinde Orijinal Matrix 9.0 ve çoğu iş klasörlerim var. Birde eğer vaktinizi ayırabilirseniz biçimlendirmeyle alakalı bir video veyahut bir makale ekleyebilir misiniz ? bu konuda pek bir bilgi sahibi değilim.
Bilgisayarım'dan diske sağ tıklayıp biçimlendir diyorsun ama onun içindeki Windows'dan bilgisayarı açmıyorsan.

İş klasörlerini başka diske yedekle öyle format at.

Top Bottom