Neler Yeni

Çözüldü✓ Statik Elektrik Nedeniyle Monitörde Ekran Gidip Geliyor İade Alırlar mı?

OldSins07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Mehmet Salih
Merhaba Arkadaşlar Bayramınız Mübarek olsun.

Ben geçtiğimiz aralık ayında hepsiburada üzerinden LG'nin 27GL63T-B.APD model monitörünü satın almıştım oldukça da memnundum fakat bu monitör her sandalyeden kalktığımda ekranı gidip gelmeye başladı ve artık sadece sandalyeden kalkınca değil odamın kapısını açınca ya da ayaklarım sandalyenin ayaklarına değince bile bu tekrar etmeye devam etti bazı zamanlar hiçbir şey olmasa bile böyle olmaya başladı.

İnternette araştırmalarım sonucunda bunun statik elektrikten kaynaklandığını buldum youtube da bir tane videoda buldum aşağıya linki atıcam.
İnstagram da başka bir kişide aynı sorunu yaşıyor ve onun monitörü de benimkiyle aynı galiba kronik bir sorun var.
Sorum şu ben bu monitörü iade edebilir miyim iadeyi kabul ederler mi ?

Monitör linki= https://www.hepsiburada.com/lg-27gl...toru-siyah-p-HBCV00001GBYBG?magaza=Techburada

Youtube Linki=
(1.24 saniyeden izlerseniz daha rahat anlarsınız)

federalper

80+ Silver
Merhaba Arkadaşlar Bayramınız Mübarek olsun.

Ben geçtiğimiz aralık ayında hepsiburada üzerinden LG'nin 27GL63T-B.APD model monitörünü satın almıştım oldukça da memnundum fakat bu monitör her sandalyeden kalktığımda ekranı gidip gelmeye başladı ve artık sadece sandalyeden kalkınca değil odamın kapısını açınca ya da ayaklarım sandalyenin ayaklarına değince bile bu tekrar etmeye devam etti bazı zamanlar hiçbir şey olmasa bile böyle olmaya başladı.

İnternette araştırmalarım sonucunda bunun statik elektrikten kaynaklandığını buldum youtube da bir tane videoda buldum aşağıya linki atıcam.
İnstagram da başka bir kişide aynı sorunu yaşıyor ve onun monitörü de benimkiyle aynı galiba kronik bir sorun var.
Sorum şu ben bu monitörü iade edebilir miyim iadeyi kabul ederler mi ?

Monitör linki= https://www.hepsiburada.com/lg-27gl...toru-siyah-p-HBCV00001GBYBG?magaza=Techburada

Youtube Linki=
(1.24 saniyeden izlerseniz daha rahat anlarsınız)
Video kullanılamıyor

federalper

80+ Silver
Düzelttim hocam
Ortamınızla alakalı olabilir mi statik elektriğe neden olacak bir şey varsa ondan dolayı da olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

IPS ekranlarda bunu yaşamam normal mi yoksa bu model için mi böyle bir olay yaşandı bir bilginiz var mı hocam ?
Olayın panel ile alakası olduğunu düşünmüyorum senin ortamınla alakalı veya monitörün modeli ile

federalper

80+ Silver
1682250557297.png

Olay HDMI kablosu ile alakalıymış display port veya kaliteli bir HDMI kablosu kullanırsan çözülür muhtemelen

1682250557297.png

Olay HDMI kablosu ile alakalıymış display port veya kaliteli bir HDMI kablosu kullanırsan çözülür muhtemelen
En garantisi display port alıp dene gene olmazsa servise gönderirsin

OldSins07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Mehmet Salih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ortamınızla alakalı olabilir mi statik elektriğe neden olacak bir şey varsa ondan dolayı da olabilir

Olayın panel ile alakası olduğunu düşünmüyorum senin ortamınla alakalı veya monitörün modeli ile
Anladım hocam şöyle söyleyeyim ortamın elektriğini almak veya uzaklaştırmak için o kadar şey denedim lakin olmadı. Çok hassas anladığım kadarıyla.

Alıntıyı görüntüle

En garantisi display port alıp dene gene olmazsa servise gönderirsin
Yorumları okudum onuda denedim hocam yine devam etti bu olay.

federalper

80+ Silver
Anladım hocam şöyle söyleyeyim ortamın elektriğini almak veya uzaklaştırmak için o kadar şey denedim lakin olmadı. Çok hassas anladığım kadarıyla.

Yorumları okudum onuda denedim hocam yine devam etti bu olay.
O zaman tek yol servis gibi daha önce yaşayıp çözmüş birisi konuyu görürse o da yardımcı olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,336
Üyeler
142,897
Son üye
Yoqsa
Top Bottom