Neler Yeni

Yardım Steam İnternet Hızımın Tamamını Kullanmıyor aşılmaz duvar

Zeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
zeus k
Arkadaşlar Allah rızası için yardım edin türktelekom 1000mbps internet aldım tt ekipleri taşeron işçi çalıştırdıkları için 0 bilgi kurulum yaptılar kabloları sanki bakır kabloymuş gibi 90 derce kıvırarak geçirdiler neyse dedim interneti kullanmaya başladım speed test attım 920 civarını görüyorum ama sapıtıp 700 falan oluyor sonra steamden oyun idirmeyi dendiğimde sorun olduğunu düşünmeye başladım çünkü 600mbpsyi geçemiyor ve anlık düşüşler oluyor ama ortalaması 600mbps sedece steamde de değil riot gamesde de sizce sorun ne olabilir

denediğim çözümler: m2 ssdimin %10nu kullanıyor cpu max 79-85 oluyor ethernet driveri güncel görev yöneticisinden steame öncelik atadım arakda her şey kapalı steam indirme sunucusunu değiştirdim ethernet kablosunu değiştirdim
olabilecek sorunlar: gpon ont cihazı bozuk zyxel marka dandik bişi verdiler AX1800 Wireless Dual Band Gigabit VoIP Router yetersiz kalıyor olabilir fiber kablo kılcal çatlamış olabilir

+olarak ping dalgalanması da oluyor 9 sabit giderken 10 11 12 14 15 oluyo geri 9 oluyor anlık 12 olup düşüyor gpon fiber için fazla bi artış mıdır ?

not : derdini seveyim tarzı şeyler demeyin ödediğim hizmetin nerdeyse yarsını olıyorum lütfen network konusunda bilgili olan abilerim yardım etsin

Hocam kolay gelsin. İzleyeceğiniz adımları da fotoğraf olarak ekledim. Şu adımları bir denerseniz sevinirim:
1) Ağ ve Paylaşım Merkezini açın. İşaretli alandaki "İnternet" kısmına tıklayın.
2) Açılan ufak pencereden özelliklere tıklayın.
3) Açılan diğer pencereden yapılandır a tıklayın.
4) Açılan pencereden eklediğim fotoğraflardaki (4-8. fotoğraflardaki ayarları kastediyorum) şekilde ayarlarınızı yapın.
Bunları yaptıktan sonra bir kontrol edin bakalım düzelmiş mi durumunuz, bir süre gözlemleyin.
NOT: Anakartınıza ve driver ına bağlı olarak bu özelliklerin ismi İngilizce olabilir. Ayrıca bazıları sizde olmayadabilir.

Ekler

• 1.jpg
    1.jpg
    76.1 KB · Hit: 128
  • 2.jpg
    2.jpg
    34.5 KB · Hit: 129
  • 3.jpg
    3.jpg
    78.3 KB · Hit: 134
  • 4.jpg
    4.jpg
    54.5 KB · Hit: 132
  • 5.jpg
    5.jpg
    53.6 KB · Hit: 125
  • 6.jpg
    6.jpg
    53.6 KB · Hit: 119
  • 7.jpg
    7.jpg
    53.3 KB · Hit: 120
  • 8.jpg
    8.jpg
    56.5 KB · Hit: 127
  • Beğen
Reaksiyonlar: Zeus

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,246
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Fiber kablo çatladıysa sinyal giderdi. Öyle çatlayıp çalışanını görmedim ben ya da kopma falan yapardı arada. Sorun muhtemelen bufferbloat, bölge kapasitesini aşmıştır.

Zeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
zeus k
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam kolay gelsin. İzleyeceğiniz adımları da fotoğraf olarak ekledim. Şu adımları bir denerseniz sevinirim:
1) Ağ ve Paylaşım Merkezini açın. İşaretli alandaki "İnternet" kısmına tıklayın.
4) Açılan pencereden eklediğim fotoğraflardaki (4-8. fotoğraflardaki ayarları kastediyorum) şekilde ayarlarınızı yapın.
Bunları yaptıktan sonra bir kontrol edin bakalım düzelmiş mi durumunuz, bir süre gözlemleyin.
NOT: Anakartınıza ve driver ına bağlı olarak bu özelliklerin ismi İngilizce olabilir. Ayrıca bazıları sizde olmayadabilir.
tabi deniyorum hemen
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiber kablo çatladıysa sinyal giderdi. Öyle çatlayıp çalışanını görmedim ben ya da kopma falan yapardı arada. Sorun muhtemelen bufferbloat, bölge kapasitesini aşmıştır.
nasıl çözebilirim tam olarak ne demek oluyor o

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,246
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
tabi deniyorum hemen

nasıl çözebilirim tam olarak ne demek oluyor o
Çözemezsin. Bölgendeki çıkışlar yetersiz kalıyordur muhtemelen. Yoğun saatlerde daha da düşüyor mu hız?

Zeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
zeus k
dediklerini eksiksiz yaptım zaten sabahtan beri uğraştığım için bu ayarları yapmıştım en fazla 700mbpsyi görebilidim steam üzerinde rockstarda tam verim alabiliyorum 920mbps falan arada anlık düşüyor ara geri topluyor anlık sabit 10msken 14 yapıp geri 10 sabitlenmesinide çözemdim çözemiyorum

Çözemezsin. Bölgendeki çıkışlar yetersiz kalıyordur muhtemelen. Yoğun saatlerde daha da düşüyor mu hız?
bölgede yoğunluk olduğunu sanmıyorum merkez içindeyim fiber daha yeni geldiği için tek kullanan bile ben olabilirim bölgede

speed teste genel olarak 920mbpsyi görüyüorum arada 800 falan düşüp topluyor
1691170386287.png

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,246
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
dediklerini eksiksiz yaptım zaten sabahtan beri uğraştığım için bu ayarları yapmıştım en fazla 700mbpsyi görebilidim steam üzerinde rockstarda tam verim alabiliyorum 920mbps falan arada anlık düşüyor ara geri topluyor anlık sabit 10msken 14 yapıp geri 10 sabitlenmesinide çözemdim çözemiyorum

bölgede yoğunluk olduğunu sanmıyorum merkez içindeyim fiber daha yeni geldiği için tek kullanan bile ben olabilirim bölgede

speed teste genel olarak 920mbpsyi görüyüorum arada 800 falan düşüp topluyor Alıntıyı görüntüle
Bölgeden kastım ilçe. Trafik bir noktada toplanıyor çünkü.

Zeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
zeus k
m2 ssdinin en fazla yüzde 40ını kullanıyor işlemcide yüzde 80ni geçmedi
1691170466603.png

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,246
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler

Zeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
zeus k

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,246
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
cat 7 kablo ile kasaya bağlı wifi değil

ytde 1000mbpsi olan herkes nerdeyse hepsini kullanıyor anlamadım ki ont cihazında mı sorun var aceba veya modem mi yetersiz kalıyor
O verdikleri dandik dediğin router en yenisi WiFi 6 destekliyor. İçine sinmiyorsa talep aç fiber kabloya baksınlar ekte kayıp vs var mı gibisinden ama düşük ihtimal.

Zeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
zeus k
O verdikleri dandik dediğin router en yenisi WiFi 6 destekliyor. İçine sinmiyorsa talep aç fiber kabloya baksınlar ekte kayıp vs var mı gibisinden ama düşük ihtimal.
https://www.amazon.com.tr/dp/B0BK2C...veASIN=B0BK2CTRV4&linkCode=asn&tag=cimritr-21 modem bu adamlar kabloyu çekerken çok özensiz çektirler gibi hissettim mikro çatlak vs olabiliyormuş kabloyu falanda hiç konrol etmediler sadece lazer tutu taktı geçti

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,246
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler