Neler Yeni

Yardım Steam İnternet Hızımın Tamamını Kullanmıyor aşılmaz duvar

https://www.amazon.com.tr/dp/B0BK2C...veASIN=B0BK2CTRV4&linkCode=asn&tag=cimritr-21 modem bu adamlar kabloyu çekerken çok özensiz çektirler gibi hissettim mikro çatlak vs olabiliyormuş kabloyu falanda hiç konrol etmediler sadece lazer tutu taktı geçti
Fiber kabloda çatlak dahi olsa internetin muhtemelen hiç olmazdı. Ping dalgalanmaları sadece senin modemin, internet servis sağlayıcın ve internet bağlantı şeklin (fiber/vdsl/adsl) olmasıyla ilgili değildir. Aynı zamanda bağlantının olduğu sunucularla da alakalıdır. Eğer bağlantında sorun olsaydı speedtestte de sorun yaşardın diye düşünüyorum.

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
günün birinde birisinin 700mbps görüp ağlayacağını giç düşünmezdim way be.

• Hahaha
Reaksiyonlar: Alyx
https://www.amazon.com.tr/dp/B0BK2C...veASIN=B0BK2CTRV4&linkCode=asn&tag=cimritr-21 modem bu adamlar kabloyu çekerken çok özensiz çektirler gibi hissettim mikro çatlak vs olabiliyormuş kabloyu falanda hiç konrol etmediler sadece lazer tutu taktı geçti
Ek olarak modem kaynaklı da sorun olabilir, bazı arkadaşlarım 100mbps de bile hızında vs sorun yaşıyordu. Bazı modemlerde yazılımsal/donanımsal kısma durumu olabiliyor. Hatta Abdullah'ın comnet internet bağlattıktan sonra çektiği şu videoda modemin verimsiz olduğundan da bahsediyor idi.

• Beğen
Reaksiyonlar: Zeus

Zeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
zeus k
günün birinde birisinin 700mbps görüp ağlayacağını giç düşünmezdim way be.
abim güzel abim şöyle düşün 1000mbps paketim var 600mbpsi geliyor ozaman niye 1000mbps paketim var gider 500 alırdım çok can sıkıcı bi olay
1691172057529.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiber kabloda çatlak dahi olsa internetin muhtemelen hiç olmazdı. Ping dalgalanmaları sadece senin modemin, internet servis sağlayıcın ve internet bağlantı şeklin (fiber/vdsl/adsl) olmasıyla ilgili değildir. Aynı zamanda bağlantının olduğu sunucularla da alakalıdır. Eğer bağlantında sorun olsaydı speedtestte de sorun yaşardın diye düşünüyorum.
Kontrolü en son ONT cihazını bağlamadan önce ufak bir cihaz bağlayıp yapıyorlar. 1-2 dakikalık bir kontrol o.
https://www.trendyol.com/dts-teknoloji/zyxel-pmg1005-t20b-gpon-fiber-modem-p-692414370 gpon olarak bunu verdiler huawei daha iyi diyen vs var aceba ondan kaynaklımıdır

abim güzel abim şöyle düşün 1000mbps paketim var 600mbpsi geliyor ozaman niye 1000mbps paketim var gider 500 alırdım çok can sıkıcı bi olay Alıntıyı görüntüle
Hocam sen haklısın sana vaad ettikleri ödediğin ücrete karşılık vermek zorundalar. Salla milletin ne dediğini...
ISS ler kendini çok zeki sanıyor ama böyle yapa yapa biz müşterilerini saha çalışanları kadar bilgi ve beceri sahibi yaptılar sağolsunlar(!). Modemi ekip kendi mi getirdi yoksa seçenekler arasından size sundular ve siz mi seçtiniz?

abim güzel abim şöyle düşün 1000mbps paketim var 600mbpsi geliyor ozaman niye 1000mbps paketim var gider 500 alırdım çok can sıkıcı bi olay Alıntıyı görüntüle

https://www.trendyol.com/dts-teknoloji/zyxel-pmg1005-t20b-gpon-fiber-modem-p-692414370 gpon olarak bunu verdiler huawei daha iyi diyen vs var aceba ondan kaynaklımıdır
Yanlış hatırlamıyorsam bendeki Huawei idi. Ve evet daha kaliteli olma ihtimali var. Ama bizim ülkedeki çoğu fiber/5G altyapısını bizimkiler Huawei ye yaptırıyor. Modemden kaynaklı olma ihtimali var tabii ancak bunu kanıtlayabilmek için başka modem alıp denemen lazım hocam.

• Beğen

Zeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
zeus k
Hocam sen haklısın sana vaad ettikleri ödediğin ücrete karşılık vermek zorundalar. Salla milletin ne dediğini...
ISS ler kendini çok zeki sanıyor ama böyle yapa yapa biz müşterilerini saha çalışanları kadar bilgi ve beceri sahibi yaptılar sağolsunlar(!). Modemi ekip kendi mi getirdi yoksa seçenekler arasından size sundular ve siz mi seçtiniz?
zorunlu olarak seçtirip faturaya her ay +50 olarak yansıttılar kurulum yapan ekip eve gelip hangi servis sağlıyıcısı dedi ama elinde türktelekom modem var koptum **

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,246
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
zorunlu olarak seçtirip faturaya her ay +50 olarak yansıttılar kurulum yapan ekip eve gelip hangi servis sağlıyıcısı dedi ama elinde türktelekom modem var koptum **
Aynı ekip Millenicom, Turknet gibi firmalara da kurulum yapıyor çünkü. O firmaların modemlerini de Türk Telekom veriyor :D

Diğer ISS lerin saha çalışanı olmadığı için ve fiber bağlarken hepsi Telekom bandrollü modem bağladıkları için öyle sormuşlardır. Size tavsiyem bi arıza kaydı bırakın, gerekirse modeminizin ay da ONT nin değişimini talep edin sorunun da hızın tamamını alamamak olduğunu belirtin. Bu değişimleri son çare istersiniz. Belki de santralden bi ayar çekmeleri yeterli olacaktır.

• Beğen

Zeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
zeus k
Aynı ekip Millenicom, Turknet gibi firmalara da kurulum yapıyor çünkü. O firmaların modemlerini de Türk Telekom veriyor :D
onu bilmiyorumdum anladım şimdi

Diğer ISS lerin saha çalışanı olmadığı için ve fiber bağlarken hepsi Telekom bandrollü modem bağladıkları için öyle sormuşlardır. Size tavsiyem bi arıza kaydı bırakın, gerekirse modeminizin ay da ONT nin değişimini talep edin sorunun da hızın tamamını alamamak olduğunu belirtin. Bu değişimleri son çare istersiniz. Belki de santralden bi ayar çekmeleri yeterli olacaktır.
en son çare bunu deneyeceğim

onu bilmiyorumdum anladım şimdi

en son çare bunu deneyeceğim
Eğer modem/ONT cihaz değişimi sonrasında düzelme olmazsa Abdullah'ın videosundaki Keenetic Ultra modemini tavsiye ederim. Kurulumu da internetten video izleyerek çok kolay yapabilirsiniz. Umarım sorununuz çözülür hocam.

• Beğen

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,246
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Fiberde hız kayıplarına karşı biraz daha duyarlılar VDSL'e göre. Bir değişim yaparlar muhtemelen.

Zeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
zeus k
rockstarda böyle çok dair 600 mbpslere düşüyor sorun steam ile ilgili mi aceba
1691173031612.png

etnetalw

80+ Bronze
Arkadaşlar Allah rızası için yardım edin türktelekom 1000mbps internet aldım tt ekipleri taşeron işçi çalıştırdıkları için 0 bilgi kurulum yaptılar kabloları sanki bakır kabloymuş gibi 90 derce kıvırarak geçirdiler neyse dedim interneti kullanmaya başladım speed test attım 920 civarını görüyorum ama sapıtıp 700 falan oluyor sonra steamden oyun idirmeyi dendiğimde sorun olduğunu düşünmeye başladım çünkü 600mbpsyi geçemiyor ve anlık düşüşler oluyor ama ortalaması 600mbps sedece steamde de değil riot gamesde de sizce sorun ne olabilir

denediğim çözümler: m2 ssdimin %10nu kullanıyor cpu max 79-85 oluyor ethernet driveri güncel görev yöneticisinden steame öncelik atadım arakda her şey kapalı steam indirme sunucusunu değiştirdim ethernet kablosunu değiştirdim
olabilecek sorunlar: gpon ont cihazı bozuk zyxel marka dandik bişi verdiler AX1800 Wireless Dual Band Gigabit VoIP Router yetersiz kalıyor olabilir fiber kablo kılcal çatlamış olabilir

+olarak ping dalgalanması da oluyor 9 sabit giderken 10 11 12 14 15 oluyo geri 9 oluyor anlık 12 olup düşüyor gpon fiber için fazla bi artış mıdır ?

not : derdini seveyim tarzı şeyler demeyin ödediğim hizmetin nerdeyse yarsını olıyorum lütfen network konusunda bilgili olan abilerim yardım etsin
Merhaba hocam eğerki fiber internetin yeni kuruldu ise bu stabilite problemi yaşanabilecek durum normal karşılaman lazımdır.
Bir kaç hafta içinde düzeleceğini umuyorum.

Top Bottom