Neler Yeni

Şu anki zamanda Toplama Bilgisayar mı? Yoksa Notebook almak mı daha mantıklı?

Xeulith

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Bayırlı
Discord
Xeulith#0585
Bütçe
8500
Selam dostlar, umarım gününüz iyi geçiyordur. Beni soracak olursanız da içimde tatlı bir heyecan var diyebilirim. Biliyorum, bu zamanlarda bilgisayar toplamak veya herhangi bir ürün satın almak oldukça pahalı. Fakat 10 yıldır aynı bilgisayar ile çalışıyorum ve oyunlarımı oynuyorum. Bu artık gerçekten canımı sıkmaya başlamıştı ve evdekiler ile detaylıca konuştum. Dostlar, açıkçası ben bilgisayar toplamayı düşünüyordum. Evdekiler dedi ki; "1-2 yıl sonra Üniversiteye gideceksin, bence Notebook alman çok daha mantıklı olacaktır." Bunun üzerinde ben de birkaç Notebook baktım elbette.
Örnek olarak bulduklarımı bırakıyorum;
https://www.akakce.com/laptop-noteb...-15-6-full-hd-notebook-fiyati,1029849901.html

https://www.akakce.com/laptop-noteb...-15-6-full-hd-notebook-fiyati,1004171472.html

https://www.akakce.com/laptop-noteb...0-16-1-full-hd-notebook-fiyati,881466494.html

Attığım 3 linkteki Notebooklara baktım. Dostlar, biliyorum bütçemin biraz üstünde. Şu anki bilgisayarımı da satıp üstüne ek olarak koyma ihtimalim var. (Açıkçası benim en çok dikkatimi çeken Notebook HP Omen oldu, linkini üste bıraktım.)

Şu ana kadar konudan biraz saptığımızı biliyorum ve şimdi asıl konuya girmek istiyorum izninizle.

Elimdeki 8500 bütçe ile (şu an için) bir Notebook mu almak mantıklı, yoksa bilgisayar toplamak mı? Bana soracak olursanız bilgisayar toplamayı çok isterim, fakat ayrıca monitör de almam gerektiği için biraz pahalı olacağını düşünüyorum. Benim ilk olarak aklımda APU sistem toplamak vardı, fakat bu konuda pek bilgili değilim. Umarım bana yardımcı olabilirsiniz dostlar.

Ayrıca olarak baktığım monitörleri de bırakmak istiyorum.

Dedim gibi dostlar, elimdeki tek soru şu anda Notebook mu almalıyım, yoksa bilgisayar mı toplamalıyım. Örnek olarak atacağınız sistemleri sabırsızlıkla bekliyorum. Forum sitesinde yeniyim, kuralları az çok okudum fakat bir yanlışım varsa lütfen affedin. Ben kesinlikle ailemi zora sokmak istemiyorum, fakat siz de fiyatları az çok biliyorsunuz dostlar... Mümkün olabildiğince 8500 - 8000 bütçe ve altında kasalar atarsanız sevinirim. Şu an için bol bol oyun oynamak istiyorum, bunca zamandır o kadar çok şey kaçırdım ki anlatamam. Birçok oyunu deneyimlemek için sabırsızlanıyorum. Ardından da işlerimi kolaylıkla yapabileceğim.

Yazdıklarımı okuyup yardımda bulunan herkese çok teşekkür ederim, iyi günler dostlar.

Erda Yıldırım

80+ Gold
Selam dostlar, umarım gününüz iyi geçiyordur. Beni soracak olursanız da içimde tatlı bir heyecan var diyebilirim. Biliyorum, bu zamanlarda bilgisayar toplamak veya herhangi bir ürün satın almak oldukça pahalı. Fakat 10 yıldır aynı bilgisayar ile çalışıyorum ve oyunlarımı oynuyorum. Bu artık gerçekten canımı sıkmaya başlamıştı ve evdekiler ile detaylıca konuştum. Dostlar, açıkçası ben bilgisayar toplamayı düşünüyordum. Evdekiler dedi ki; "1-2 yıl sonra Üniversiteye gideceksin, bence Notebook alman çok daha mantıklı olacaktır." Bunun üzerinde ben de birkaç Notebook baktım elbette.
https://www.akakce.com/laptop-noteb...-15-6-full-hd-notebook-fiyati,1029849901.html

https://www.akakce.com/laptop-noteb...-15-6-full-hd-notebook-fiyati,1004171472.html

https://www.akakce.com/laptop-noteb...0-16-1-full-hd-notebook-fiyati,881466494.html

Attığım 3 linkteki Notebooklara baktım. Dostlar, biliyorum bütçemin biraz üstünde. Şu anki bilgisayarımı da satıp üstüne ek olarak koyma ihtimalim var. (Açıkçası benim en çok dikkatimi çeken Notebook HP Omen oldu, linkini üste bıraktım.)

Şu ana kadar konudan biraz saptığımızı biliyorum ve şimdi asıl konuya girmek istiyorum izninizle.

Elimdeki 8500 bütçe ile (şu an için) bir Notebook mu almak mantıklı, yoksa bilgisayar toplamak mı? Bana soracak olursanız bilgisayar toplamayı çok isterim, fakat ayrıca monitör de almam gerektiği için biraz pahalı olacağını düşünüyorum. Benim ilk olarak aklımda APU sistem toplamak vardı, fakat bu konuda pek bilgili değilim. Umarım bana yardımcı olabilirsiniz dostlar.

Dedim gibi dostlar, elimdeki tek soru şu anda Notebook mu almalıyım, yoksa bilgisayar mı toplamalıyım. Örnek olarak atacağınız sistemleri sabırsızlıkla bekliyorum. Forum sitesinde yeniyim, kuralları az çok okudum fakat bir yanlışım varsa lütfen affedin. Ben kesinlikle ailemi zora sokmak istemiyorum, fakat siz de fiyatları az çok biliyorsunuz dostlar... Mümkün olabildiğince 8500- 8000 bütçe ve altında kasalar atarsanız sevinirim. Şu an için bol bol oyun oynamak istiyorum, bunca zamandır o kadar çok şey kaçırdım ki anlatamam. Birçok oyunu deneyimlemek için sabırsızlanıyorum. Ardından da işlerimi kolaylıkla yapabileceğim.

Yazdıklarımı okuyup yardımda bulunan herkese çok teşekkür ederim, iyi günler dostlar.
Eğer Notebook alıcak isen bunu al Yanınada 8gb ram al

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Zaten bilgisayar toplamanız mümkün değil. Youtube'da donanım kanallarının veya bu tarz sitelerin kampanyalarından hazır sistem alabilirsin. Notebook fiyatları da son zamanlarda %10 ile %15 oranında yükseldi, tabii ki notebook almak daha hızlı ve basit olacaktır çünkü 7/24 kampanya beklemenize gerek kalmadan şimdi satın alabilirsiniz. Ancak ben uğraşırım diyorsanız da 8000-8500Tl'ye sanırım GTX 1650 Super ile GTX 1660 arasında bir sistem bulunabilir, o an bulunan kampanyaya bağlı.

Faristod

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,088
İsim
Arda Aydın
Şu devirde kasa+monitör+klavye laptopla aynı fiyata geliyor. Çok az performans farkı ve ilerde güçlendirme yapamayacaksın ama alacağın özellikler ve ödediğin para olarak bakarsak hemen hemen aynı. 2sene sonra üniversiteye gideceğini de düşünürsek laptop alman saha mantıklı olur. Attığın laptoplarda 1650TI var benim attıklarıma bakman daha iyi olur 1660TI var bunlarda.

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Şu devirde kasa+monitör+klavye laptopla aynı fiyata geliyor. Çok az performans farkı ve ilerde güçlendirme yapamayacaksın ama alacağın özellikler ve ödediğin para olarak bakarsak hemen hemen aynı. 2sene sonra üniversiteye gideceğini de düşünürsek laptop alman saha mantıklı olur. Attığın laptoplarda 1650TI var benim attıklarıma bakman daha iyi olur 1660TI var bunlarda.
Eğer Notebook alıcak isen bunu al Yanınada 8gb ram al
Bütçe 8500Tl, 1650 Ti olan ile 1660 Ti olanın aynı fiyat olma sebebi işlemciden kaynaklı. Ryzen 7 4800h, İ5 10300H'a tekli çekirdekte pek olmasa da çoklu çekirdekte %50 daha üstün. Yine de tabii ki şüphesiz ekran kartı bir oyuncu için daha önemlidir. Tek problem ikisi de bütçeyi aşıyor,

Son düzenleme:

Xeulith

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Bayırlı
Discord
Xeulith#0585
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anlıyorum, şu an için araştırıyorum diyebilirim. Dediğim gibi, pek bir tecrübem yok açıkçası. Eğer elimde olsa bilgisayar toplardım. Bir de bunun üniversite zamanı olacağı için Notebook düşündüm, fakat o kadar uzun sürede notebook ne hale gelecektir hiçbir fikrim yok.

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Hocam sağlam notebook alın csgo,valorant tarzı oyunlarınızı oynarsınız arkadaşlarla girmeye hemde üniversiteye gidicekmişsiniz 1-2 yıla o zamanda ödev,ders tarzı şeyleri halledebilirsiniz.Ancak ben işimi riske atıp masaüstü toplayıp 1-2 yıl sonra satarım eğer ekran kartı fiyatları daha yükselirse sistemi aldığın fiyattan bile satabilirsin ve bu 1-2 yıl içersinde daha çok sistem gereksinimi istiyen oyunları oynuyabilirsin.Ancak bu risk işi kart fiyatları birden düşüp zarada sokabilir.

Faristod

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,088
İsim
Arda Aydın
Anlıyorum, şu an için araştırıyorum diyebilirim. Dediğim gibi, pek bir tecrübem yok açıkçası. Eğer elimde olsa bilgisayar toplardım. Bir de bunun üniversite zamanı olacağı için Notebook düşündüm, fakat o kadar uzun sürede notebook ne hale gelecektir hiçbir fikrim yok.
Açıkçası düşündüğün doğru 6 sene gaming laptop için uzun bir süre.
Ekran kartı 2000-3000 serisi olsa kesin dayanır diyebilirdim ama 1650 ler yavaş yavaş yeni çıkan oyunlara ayak uyduramamaya başladı bile maalesef.
Lakin şöyle bir şey de var eğer ki masaüstü alırsan üniye gittiğin zaman yurtta bıraksan aklın orda kalıcak bir şey olur mu diye memlekete dönerken ya bir kişilik daha bilet parası vermen gerekecek ya da bagaja koyup yol boyunca hatim indireceksin ikiside girilecek risk değil açıkçası.
Şartlar kötü ama ben laptop almanı öneriyorum yine de
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçe 8500Tl, 1650 Ti olan ile 1660 Ti olanın aynı fiyat olma sebebi işlemciden kaynaklı. Ryzen 7 4800h, İ-5 10300H'a tekli çekirdekte pek olmasa da çoklu çekirdekte %50 daha üstün. Yine de tabii ki şüphesiz ekran kartı bir oyuncu için daha önemlidir. Tek problem ikisi de bütçeyi aşıyor,
Bütçeyi aştığını farketmemişim haklısın.
Ben attığı laptoplara göre kıyaslayıp daha iyi ekran kartlı bulduğum için atmıştım.
İşlemcisi daha düşük onu da farketmiştim de 1600 serisi zaten eskimeye başladı diye işlemciyi arttırmak yerine ekran kartınun en iyisini seçmeye odaklandığımdan bunları seçtim.Uyarı için teşekkürler :)

frknkrksz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Furkan Korkusuz

Dedim gibi dostlar, elimdeki tek soru şu anda Notebook mu almalıyım, yoksa bilgisayar mı toplamalıyım. Örnek olarak atacağınız sistemleri sabırsızlıkla bekliyorum. Forum sitesinde yeniyim, kuralları az çok okudum fakat bir yanlışım varsa lütfen affedin. Ben kesinlikle ailemi zora sokmak istemiyorum, fakat siz de fiyatları az çok biliyorsunuz dostlar... Mümkün olabildiğince 8500 - 8000 bütçe ve altında kasalar atarsanız sevinirim. Şu an için bol bol oyun oynamak istiyorum, bunca zamandır o kadar çok şey kaçırdım ki anlatamam. Birçok oyunu deneyimlemek için sabırsızlanıyorum. Ardından da işlerimi kolaylıkla yapabileceğim.

bunu alıp ram ekleseniz elinize para geçtiğinde

Xeulith

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Bayırlı
Discord
Xeulith#0585
Açıkçası düşündüğün doğru 6 sene gaming laptop için uzun bir süre.
Ekran kartı 2000-3000 serisi olsa kesin dayanır diyebilirdim ama 1650 ler yavaş yavaş yeni çıkan oyunlara ayak uyduramamaya başladı bile maalesef.
Lakin şöyle bir şey de var eğer ki masaüstü alırsan üniye gittiğin zaman yurtta bıraksan aklın orda kalıcak bir şey olur mu diye memlekete dönerken ya bir kişilik daha bilet parası vermen gerekecek ya da bagaja koyup yol boyunca hatim indireceksin ikiside girilecek risk değil açıkçası.
Şartlar kötü ama ben laptop almanı öneriyorum yine de
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçeyi aştığını farketmemişim haklısın.
Ben attığı laptoplara göre kıyaslayıp daha iyi ekran kartlı bulduğum için atmıştım.
İşlemcisi daha düşük onu da farketmiştim de 1600 serisi zaten eskimeye başladı diye işlemciyi arttırmak yerine ekran kartınun en iyisini seçmeye odaklandığımdan bunları seçtim.Uyarı için teşekkürler :)
Açıkçası sana da hak veriyorum. Birçok kişi de notebook almamı öneriyordu zaten ve bu da bana daha mantıklı geliyor artık. Önerileriniz için teşekkür ederim dostlar, ben gönderdiğiniz ürünleri biraz daha inceleyeceğim.

Faristod

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,088
İsim
Arda Aydın

Açıkçası sana da hak veriyorum. Birçok kişi de notebook almamı öneriyordu zaten ve bu da bana daha mantıklı geliyor artık. Önerileriniz için teşekkür ederim dostlar, ben gönderdiğiniz ürünleri biraz daha inceleyeceğim.
Attığın link arızalı haberin olsun
Önemli değil bu arada

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Adem Türk

koyduğun linklere baktım aynı fiyatlardan daha ucuza 1660ti olan laptoplar bulabilirsin daha iyi araştır
şehir dışında okuyacaksan notebook al kesin olarak. hatta 1 sene de para biriktir sınava hazırlanırken daha da iyi bir laptop al ki seni daha uzun süre götürsün

Top Bottom