Neler Yeni

Süresiz Nafaka Kaldırılmalı mı ?

The Semih

80+ Silver
Türkiyede süresiz nafaka saçmalığından dolayı binlerce kadın bu açıktan faydalanıyor, sırf bu yasa yüzünden zinanın ve boşanmaların arttığı gözlemlenmiştir. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? İkinci eşiyle anlaşıp kasıtlı olarak imam nikahı kıyarak bu açıktan faydalanan çiftler yüzbinleri aşmış.
1716733721633.png

Bu yasadan korkulduğu için 2 yıl bekar olarak aynı evde yaşayan sevgili çiftlerin olduğu belirlenmiş.

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,373
İsim
Emre Yılmaz
Süresiz nafaka saçmalıktır. Kadına kendine iş veya eş bulmak için süreli nafaka verilmelidir. O süre içinde ya çalışacak ya da yeni evlilik yapacak ve bunu yaptığı zaman nafakası kesilmelidir. Sırf nafaka alarak hayatının sonuna kadar böyle yaşaması saçmalıktır.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,166
İsim
uwu
Kaldırılmalı aldatan taraf ödemeli ve ödediği kişi iş buluncaya kadar yada evlenince ye kadar sürmeli

Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Ahmet
HDP Kadın Kolları mı?
Bilmem kıllıdır heralde

Kara*

80+ Silver
kaldırılmalı erkek babasının oğlu değil bedava alırken kolay sıkıyorsa şantiyede kum atsın bakalım nasıl kazanılıyormuş o emek

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Süresiz nafakanın gerekçesi ne ki? Oldum olası saçma gelmiştir bana. Yasalar üzerinde eşitiz ama erkek nafaka veriyor. Erkeğe para havadan mı geliyor da nafaka veriyor?

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,356
İsim
Hakan
Direk nafaka kaldırılmalı
Ben eskiden beraber olduğuma bakmak zorunda değilim

KAANT10X

80+ Bronze
Benim anlamadığım süresiz nafaka ile ilgili kanun çok yanlış değerlendiriliyor bunu Türkiye de birisi ortaya çıkarmış diğer hakimlerde peşinden gidiyor gerçekten anlaması zor. Yargıtay adam akıllı içtihad kararı da vermiyor anlaşılan bu konuda yargı mensupları bir mekanizma tarafından baskı altına alınıyor bu baskı siyaset ya da bir kişi ya da kurum tarafından uygulanıyor diye düşünmeyin doktrin bazen hükümleri etkisi altına alabiliyor. Söz konusu hüküm aşağıda nedendir bilinmez bu kanunda hukukçuların hepsi farklı şeyler anlıyor.

2. Yoksulluk nafakası
Madde 175- Boşanma yüzünden yoksulluğa düşecek taraf, kusuru daha ağır olmamak
koşuluyla geçimi için diğer taraftan malî gücü oranında süresiz olarak nafaka isteyebilir.
Nafaka yükümlüsünün kusuru aranmaz.

Bu kasar saçma bir ödenek anca burada olurdu.

Lgoyü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
672
İsim
Enes
Direkmen nafaka kaldırılmalı çocuk olmadığı sürece.

Çocuk var ise de belirli bir süre olmalı sadece işte çocuğun 3 yaşına kadar vs.

Top Bottom