Neler Yeni

SUNRİSE 4070 R5 7500F SİSTEM ALINIR MI ?

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkant
Hocam 7500f için 240mm sıvı soğutma abartı olmuş onun yerine maksimum 1.400TL fiyata hava tipi kule soğutucu alınabilir, 7500f için yeterli olur. 16GB ram şuanda yeterli ancak uzun yıllar gitsin isterseniz 32GB yapabilirsiniz, oyun oynarken arka planda çok fazla uygulama veya sekme açmayacaksanız 16GB ram de yeterli olur, yükseltme yapmaya değecek tek şey anakart b650m yapılabilir onun harici pek bir yükseltmeye gerek yok bence. Sistem güzel ancak yazılım, kodlama, 3 boyutlu tasarım ile ilgilenmiyor, yalnızca oyun oynayıp günlük işlerinizi yapıyorsanız bu fiyata birebir aynı parçalarla yalnızca ekran kartı 7800XT olan bir sistemde alabilirsiniz. İki kartta üzmez şimdiden hayırlı olsun iyi forumlar.

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Henüz sipariş vermedim yinede teşekkürler
Bence ideal bir sistem zaten 7500 f çok tutulan bir işlemci 4070 de ileriye dnük bir kart arkadaşın dediği gibi sıvı soğutma biraz gereksiz olmuş ama ben illa sıvı kullanmak istiyorum derseniz de sizi memnun edecektir

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Emin Turunç
Hocam 7500f için 240mm sıvı soğutma abartı olmuş onun yerine maksimum 1.400TL fiyata hava tipi kule soğutucu alınabilir, 7500f için yeterli olur. 16GB ram şuanda yeterli ancak uzun yıllar gitsin isterseniz 32GB yapabilirsiniz, oyun oynarken arka planda çok fazla uygulama veya sekme açmayacaksanız 16GB ram de yeterli olur, yükseltme yapmaya değecek tek şey anakart b650m yapılabilir onun harici pek bir yükseltmeye gerek yok bence. Sistem güzel ancak yazılım, kodlama, 3 boyutlu tasarım ile ilgilenmiyor, yalnızca oyun oynayıp günlük işlerinizi yapıyorsanız bu fiyata birebir aynı parçalarla yalnızca ekran kartı 7800XT olan bir sistemde alabilirsiniz. İki kartta üzmez şimdiden hayırlı olsun iyi forumlar.
Teşekkür ederim önerileriniz için montajla uğraşmak istemediğim için sıvı soğutucu almak istedim hem geleceğe dönük anakarti b650 ye çevirdim güncel halinde sadece oyun için alacağım 7800xt li çok sistem göremedim var mı bildiğiniz link

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,903
İsim
Kerem Çavuş
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkant
7600 e çok gerek yok gibi 7500f varken
Hocam 7500f'den 7600'e geçmek için 483 lira vermek bedava gibi bir şey kesinlikle 7600'e yükseltme yapın pişman olmazsınız. 7600, 7600x ile oyun performansı olarak birebir aynı performansı veriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1tb p3 plus +562 TL

thermaltake kasa + 251 TL

powerboost 240mm sıvı soğutma +352 TL

böyle daha mantıklı hem de taksit imkanı var anakartı da b650 zaten
Hocam sistem güzel ve vatanda gerçekten taksit imkanları güzel bende geçenlerde sistem alacaktım sizinle birebir aynı bütçe ile, ancak taksitte adamın gözünün yaşına bakmıyorlar. Vatanda taksit fırsatları çok güzel ama 40 bin liraya koydukları sistemin ederi maksimum 37 bin tl. 9 ay taksit yaptınız diyelim 3 bin lira fark ödediniz, zaten sistemin ederi 37 sen onu 40'a aldın üstüne taksiti için 3 bin daha ödedin, 6 bin tl zarardasın. Bende bu yüzden almadım zaten, yoksa attığınız sistemin aynısını bende alcaktım. İlk attığınız sistem çok daha iyi az önce yazdığım tavsiyeleri dikkate alarak o sistemi satın alırsanız muhteşem olur.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Emin Turunç

Hocam 7500f'den 7600'e geçmek için 483 lira vermek bedava gibi bir şey kesinlikle 7600'e yükseltme yapın pişman olmazsınız. 7600, 7600x ile oyun performansı olarak birebir aynı performansı veriyor.

Hocam sistem güzel ve vatanda gerçekten taksit imkanları güzel bende geçenlerde sistem alacaktım sizinle birebir aynı bütçe ile, ancak taksitte adamın gözünün yaşına bakmıyorlar. Vatanda taksit fırsatları çok güzel ama 40 bin liraya koydukları sistemin ederi maksimum 37 bin TL. 9 ay taksit yaptınız diyelim 3 bin lira fark ödediniz, zaten sistemin ederi 37 sen onu 40'a aldın üstüne taksiti için 3 bin daha ödedin 6 bin TL zarardasın. Bende bu yüzden almadım zaten, yoksa attığınız sistemin aynısını bende alcaktım. İlk attığınız sistem çok daha iyi az önce yazdığım tavsiyeleri dikkate alarak o sistemi satın alırsanız muhteşem olur.

Hocam sistem güzel ve vatanda gerçekten taksit imkanları güzel bende geçenlerde sistem alacaktım sizinle birebir aynı bütçe ile, ancak taksitte adamın gözünün yaşına bakmıyorlar. Vatanda taksit fırsatları çok güzel ama 40 bin liraya koydukları sistemin ederi maksimum 37 bin TL. 9 ay taksit yaptınız diyelim 3 bin lira fark ödediniz, zaten sistemin ederi 37 sen onu 40'a aldın üstüne taksiti için 3 bin daha ödedin, 6 bin TL zarardasın. Bende bu yüzden almadım zaten, yoksa attığınız sistemin aynısını bende alcaktım. İlk attığınız sistem çok daha iyi az önce yazdığım tavsiyeleri dikkate alarak o sistemi satın alırsanız muhteşem olur.
taksitle almayacağım hocam

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,903
İsim
Kerem Çavuş

Hocam sistem güzel ve vatanda gerçekten taksit imkanları güzel bende geçenlerde sistem alacaktım sizinle birebir aynı bütçe ile, ancak taksitte adamın gözünün yaşına bakmıyorlar. Vatanda taksit fırsatları çok güzel ama 40 bin liraya koydukları sistemin ederi maksimum 37 bin TL. 9 ay taksit yaptınız diyelim 3 bin lira fark ödediniz, zaten sistemin ederi 37 sen onu 40'a aldın üstüne taksiti için 3 bin daha ödedin 6 bin TL zarardasın. Bende bu yüzden almadım zaten, yoksa attığınız sistemin aynısını bende alcaktım. İlk attığınız sistem çok daha iyi az önce yazdığım tavsiyeleri dikkate alarak o sistemi satın alırsanız muhteşem olur.
Yani kısmen doğru fakat başka sitelerde taksite 10k fark ödüyosunuz ekonomiyi düşününce zararda değilsiniz aslında ocakta gelecek zamı da düşününce bence çok çok iyi fırsat sistemin anakartı b650 , 240mm sıvı soğutma var kalitesiz parçası da yok bence bu sistem net alınır

taksitle almayacağım hocam
Bütçe artar mı max 40 mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Emin Turunç
Yani kısmen doğru fakat başka sitelerde taksite 10k fark ödüyosunuz ekonomiyi düşününce zararda değilsiniz aslında ocakta gelecek zamı da düşününce bence çok çok iyi fırsat sistemin anakartı b650 , 240mm sıvı soğutma var kalitesiz parçası da yok bence bu sistem net alınır

Bütçe artar mı max 40 mı
çok zorlasam 1-2k arttırabilirim hocam değecek bişeyse

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkant
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Emin Turunç
Hocam bütçe arttırmanıza gerek yok. https://www.gaming.gen.tr/urun/3862...b-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar-2/ bu sistemin güç kaynağını 1.500TL fark ile 850w yapın, 500tl fark ile 1tb ssd seçin ve yapıştırıp geçin sizi asla üzmez muhteşem ekran kartına, anakarta, işlemciye sahip çok memnun kalırsınız.
hocam psu yerine anakarta şöyle bi upgrade yapsam daha iyi olmaz mı

Top Bottom