Neler Yeni

Supplementler nasıl kullanılır?

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Hazer
Herkese selamlar konu başlıkta gibi dostlar, Kısaca şöyle özet geçeyim elimde aşağıda yazdığım supplementler'den mevcut anterman programım var beslenme de var fakat bu programlarım ücretli supplement programıma hoca BCAA ve Whey yazmış şimdi ben gerekli proteini alabilirim evde diye düşünüyorum neye göre bu ikisini yazmış anlamadım çünkü elimde yok bu ikisi ve bigmass var onu programa katmamış bile sormak istediğim şey şu elimde supplementleri ne zaman nasıl kaç gr kullanmam lazım bir de Whey ve BCAA gerekli mi cevaplarsanız çok sevinirim.

Supplementlerim: Vitamin Mineral - Trıbulus - Omega 3 Fish - ZMA - Caffein Plus - Bigmass - Creatin - Beta Alanine - Citrulline Malate

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
İsmail Baki Günaltay
Günlük protein ihtiyacını et yiyerek alabiliyosan whey, protein tozu vs gereksiz ama şöyle kullanırsın genede spordan hemen sonra 1 ölçek karar içersin kasların yıkımını azaltır gene iyi olur onun dışında kafein idmandan 20 25 dk önce, creatin istediğin zaman ama hergün 5 gr, omega 3 doktoruna danış yada kafana göre googleden bul çok farketmiyo ne zaman kullandığın ama kullanman önemli, vitamin mineral da omega 3 ile aynı şekilde geri kalanlarıda bilmiom valla ronnie colemanmısın o kadar suplementi napcan

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Hazer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Günlük protein ihtiyacını et yiyerek alabiliyosan whey, protein tozu vs gereksiz ama şöyle kullanırsın genede spordan hemen sonra 1 ölçek karar içersin kasların yıkımını azaltır gene iyi olur onun dışında kafein idmandan 20 25 dk önce, creatin istediğin zaman ama hergün 5 gr, omega 3 doktoruna danış yada kafana göre googleden bul çok farketmiyo ne zaman kullandığın ama kullanman önemli, vitamin mineral da omega 3 ile aynı şekilde geri kalanlarıda bilmiom valla ronnie colemanmısın o kadar suplementi napcan
:d Sonuna koptumss, Hocam şöyle gelişme aşamasında ve hacim aşamasında olduğum için bunlar tavsiye edildi o yüzden mesela haddiden fazla protein alırsam ne olur alamam da soru yani?

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
İsmail Baki Günaltay
:d Sonuna koptumss, Hocam şöyle gelişme aşamasında ve hacim aşamasında olduğum için bunlar tavsiye edildi o yüzden mesela haddiden fazla protein alırsam ne olur alamam da soru yani?
Et yumurta vs ile alırsan hiiçbişey olmaz ama protein tozu yoluyla alırsan ufak bi ihtimal ishal olursun onun dışı bişey olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Et yumurta vs ile alırsan hiiçbişey olmaz ama protein tozu yoluyla alırsan ufak bi ihtimal ishal olursun onun dışı bişey olmaz
Olm sağlam köpek gibi idman yaptıktan sonra taşta yesen büyürsün ne blm bence bu kadar suplement boşa para gibime geliyo whey, creatin, cafein, omega 3 ve vitamın dışında

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Hazer
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olm sağlam köpek gibi idman yaptıktan sonra taşta yesen büyürsün ne blm bence bu kadar suplement boşa para gibime geliyo whey, creatin, cafein, omega 3 ve vitamın dışında
Şunu demek istedim yediğim yiyeceklerden fazla protein alırsam ama whey'i günde mesela 1 servis kullansam sadece problem olur mu vücuda zaten ana amaç kg'min iki katı kadar protein almak değil mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
İsmail Baki Günaltay
Şunu demek istedim yediğim yiyeceklerden fazla protein alırsam ama whey'i günde mesela 1 servis kullansam sadece problem olur mu vücuda zaten ana amaç kg'min iki katı kadar protein almak değil mi?
Knk dediğim gibi protein tozunu abartıp günde 7 10 ölçek almadığın sürece sorun yapmaz ama sana tavsiyem protein tozunu hemen idmandan sonra iç bekletmeden

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Hazer
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
İsmail Baki Günaltay
Spor bittikten hemen sonra whey sonra mı öğünümü yiyeceğim?
Evet çünkü whey kana hızlı karışır ve kaslara önceden bir protein sağlar yıkımını yavaşlatır toplanmayı hızlandırır öğün muhtemelen tavuk pilav farketmez kana karışana kadar (3 4 saat) kaslar yıkım işlemine devam eder ve boşu boşuna idmandan tam verim alamamış olursun

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Hazer
Evet çünkü whey kana hızlı karışır ve kaslara önceden bir protein sağlar yıkımını yavaşlatır toplanmayı hızlandırır öğün muhtemelen tavuk pilav farketmez kana karışana kadar (3 4 saat) kaslar yıkım işlemine devam eder ve boşu boşuna idmandan tam verim alamamış olursun
Peki whey aldıktan kaç saat sonra öğünümü yiyeyim?

freygasm

80+ Gold
93kgyim 13yaşımdan beri salondayım ben bile yeni yeni kgmin 2katı protein alıyorum, ilk konumda da dediğin gibi çok gereksiz harcamalar yapmışsın.

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Hazer
93kgyim 13yaşımdan beri salondayım ben bile yeni yeni kgmin 2katı protein alıyorum, ilk konumda da dediğin gibi çok gereksiz harcamalar yapmışsın.
Ne yapabilirim hocam şuan aldık yani kullanacaz ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
İsmail Baki Günaltay
Peki whey aldıktan kaç saat sonra öğünümü yiyeyim?
O kadar dikkat etmen gereken bir konu değil ama 1 2 maks 3 saat içinde yersen en iyi verimi alırsın kısaca müsait olduğun canın çektiği en kısa sürede ye yada spordan sonra direk yiceksen whey i yanında içedebilirsin dediğim gibi sadece spordan sonra whey ini iç en kısa zamabdada yemeğini ye tamamdır

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Hazer
O kadar dikkat etmen gereken bir konu değil ama 1 2 maks 3 saat içinde yersen en iyi verimi alırsın kısaca müsait olduğun canın çektiği en kısa sürede ye yada spordan sonra direk yiceksen whey i yanında içedebilirsin dediğim gibi sadece spordan sonra whey ini iç en kısa zamabdada yemeğini ye tamamdır
Spordan 1 saat sonra o zaman verim alırım teşekkür ederim hocam desteğiniz için. :peepokalp:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,276
Üyeler
149,003
Son üye
thıago1997
Top Bottom