Neler Yeni

Süresiz IMEI Kayıdı yapan telefoncular zararlı mı ?

FareV

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar YD 15 Pro Max almayı düşünüyorum ve instagram'da süresiz imei kayıdını çok cüzzi miktarlara yaptıklarını açıklıyor (telefoncudan telefoncuya değişiyor ortalama 2700-3000₺) telefon alınca bu tarz yöntem ile kayıt yaptırmak mantıklı mı ?
Telefona herhangi bir zarar verir mi acaba ?
bilen varsa yardım edebilseniz sevinirim.

Ekler

• Screenshot_2023-12-01-05-33-56-666-edit_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2023-12-01-05-33-56-666-edit_com.instagram.android.jpg
    125.8 KB · Hit: 260

noyan123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
noyanz12
Zararı şöyle telefonun ımeı başka yerden kopyalanmış olduğundan, bugünda kapanabilir 3 yıl sonrada şansına

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,529
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
Hocam bildiğim kadarıyla iPhone da süresiz kayıt, yasal yollar dışında imkansız.

FareV

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zararı şöyle telefonun ımeı başka yerden kopyalanmış olduğundan, bugünda kapanabilir 3 yıl sonrada şansına
peki kapanma gibi bir durum olduğunda tekrardan yapılabilir mi bu işlem ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bildiğim kadarıyla iPhone da süresiz kayıt, yasal yollar dışında imkansız.
evet ben de öyle biliyordum fakat geçen aylarda bi arkadaşım telefon almıştı o bu işlemi yaptı ve süresi dolmasına rağmen telefon kapanmadı ve yaptırdığı işlem sorunsuz bir şekilde çalışıyor

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,529
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
peki kapanma gibi bir durum olduğunda tekrardan yapılabilir mi bu işlem ?

evet ben de öyle biliyordum fakat geçen aylarda bi arkadaşım telefon almıştı o bu işlemi yaptı ve süresi dolmasına rağmen telefon kapanmadı ve yaptırdığı işlem sorunsuz bir şekilde çalışıyor
Geçici bir süre ile süre uzatılıyor. Süresiz kayıt e-devlet dışında yok. Daha doğrusu iPhone'ye IMEI atılamıyor. Sadece mevcut IMEI nin süresi uzatılıyor. Arkadaşiniz yaptirdiysa ve sorun yoksa ben bişey bilmiyorum demektir ve benim yorumumu kâle almayin. Telefona fiziksel zararı olmaz.

FareV

80+ Bronze
Geçici bir süre ile süre uzatılıyor. Süresiz kayıt e-devlet dışında yok. Daha doğrusu iPhone'ye IMEI atılamıyor. Sadece mevcut IMEI nin süresi uzatılıyor. Arkadaşiniz yaptirdiysa ve sorun yoksa ben bişey bilmiyorum demektir ve benim yorumumu kâle almayin. Telefona fiziksel zararı olmaz.
yani şöyle, kesin olarak bir şey olmadı diyemiyorum fakat şu an'a kadar bir şey olmadı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,152
İsim
a l p e r
Usta bi telefona o kadar parayi madem verebiliyosun TR 14 Pro max falan alsana 15 yerine kafan rahat olur. Garanti bakımından rahat olursun. En iyisini kullancam diye riske girmeye değmez bence.

FareV

80+ Bronze
Usta bi telefona o kadar parayi madem verebiliyosun TR 14 Pro max falan alsana 15 yerine kafan rahat olur. Garanti bakımından rahat olursun. En iyisini kullancam diye riske girmeye değmez bence.
kanka vergiye bi' ton para vermek koyuyor o yüzden vermek istemiyorum bi de aynı paraya daha iyisini alabilmek varken neden alt modelini alayım kafasındayım

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,152
İsim
a l p e r
kanka vergiye bi' ton para vermek koyuyor o yüzden vermek istemiyorum bi de aynı paraya daha iyisini alabilmek varken neden alt modelini alayım kafasındayım
Valla kanka dedim ya ben o kadar para verecek olsam riske girmezdim yani. Benim bildigim iphone telefona kacak imei attirilmaz. yasal imei yapinca da zaten 40a telefonu alsam 20de kayit 60. 60a da gider 14 pro max alirdim yani o da tatmin eder. en azindan TR cihazi olmus olur

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,032
İsim
Bilal Tepe
iPhone IMEI atılmıyor yasal olmayan yolla uzatilio oda riskli .

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
905
İsim
Ali
Apple cihazlarda yasal yol hariç repair vs yapamaz. Boşa heyecan aramayın.

iPhone IMEI atılmıyor yasal olmayan yolla uzatilio oda riskli .
Süre uzatma bitti. Türk Telekom hattı olanlarda bir yöntem var o kadar. Onunda ne zaman patlayacağı belli değil.

Top Bottom