Neler Yeni

SYKA kitap mağduriyeti

AlbayKhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Köse
14/11/2022 üniversitenin binasının içinde sergi açmış set şeklinde kitap satan kişiler vardı. Bende okulun içindedir diye güvenmek durumda kaldım. Kitaplar okuma kitabi arkadaşlar. Bildiğimiz roman yani. Neyse bana standın oradaki eleman fiyatını söyledi 129 TL olarak ve ben 6 kitap sandım. Dedim ki hoca ile görüşmem lazım ders için dönüşte tekrar uğrarım. Sonuçta kitap bunlar yani. Daha sonra uğradım ve bana anlattı ben hala tek tek kitap seçeceğim sanıyorum. Set olarak seçmen lazım dedi 5 set bir de USB hediye verdiler. Standın oradaki eleman bana USB belleği pakedinden çıkar kontrol et defosu falan var mı dedi bende çıkarttım. Neyse gittik kitapları eksiksiz şekilde bana verdiler. Form doldurdum işte ödeme havale ile olacak falan 129 TL olmayacak onu anladım ama dedim ki kitap ne kadar pahalı olur. İmzaladığım kağıt üzerinde toplam ödenecek tutar yazmıyor ve taksitlerde yazmıyordu. Bana da onlar söylemediler taksit için şu kadar ediyor bak fiyat budur falan demediler. Sadece o elemanlardan birisi bana 36 ay taksit demiş ben duymadım zaten.

Neyse bende kalacak kağıdı aldım eve gidecekken dedim bakayım kaç taksit kaç para tutuyor. Bir de bakıyorum ki 36 ay taksit 129 TL tutarında. Yani 4600TL. Geri döndüm hemen dedim iade edeyim, ben ödeyemem öğrenciyim zaten onlara da söyledim bunu. Gittim dedim ki ben bunu ödeyemem fiyat çok fazla iade etmek istiyorum. Kitapları alalı 10 dakika oldu bu arada. Neyse kitapları buradan iade almıyoruz dedi. Numara verdi numarayı aradım. Talep oluşturduk dönüş yaparlar dedi. Ben de dedim kabul edilecek zaten herhalde kitaplar dursun dedim iade işlemi olur siz teslim edersiniz çünkü ürünlerin kutusu dahi açmadım. Almadılar, ben yollayacakmışım PTT Kargo ile. Dedim tamam 4600 TL ödemektense yollarım dedim. Neyse sonra böyle birkaç kişi vardı kitap alan sorayım bir dedim şüphe ettim çünkü.

Sordum ki böyle kitap satıp iade kabul etmiyorlarmış. Geri tekrar firmayı aradım. Dedim böyle mağduriyet yaşayan kişiler varmış falan diye. Aynı firmamı bilmiyorum ama yaşayan varmış. Söyledim iade için talep oluşturduk 10 gün içinde dönerler size dedi. Benim tüketici hakkım 14 içinde. Bana 10 güne dönecekler olumsuz olursa zaten geçmiş olsun ama olumlu olsa bile zamanım yok ki. Bir de USB paketi açtırdı bana standın oradaki eleman şimdi paket satıyoruz zarsr verdin deyip de oade kabul etmeyebilir. Tüketici haklarına gittim şikayet ettim. Dedim korkuyorum çünkü 100-200TL değil 4600 TL az para değil ki. Sonuç ne olacak bilmiyorum kitaplarda elimde duruyor bir şey olmasın diye açmadım bile. Sizce durum ne olur yani parayı ödemek zorunda olmak istemiyorum.

Ekler

• Web yakalama_18-11-2022_32051_.jpeg
    Web yakalama_18-11-2022_32051_.jpeg
    110.8 KB · Hit: 45

Hurly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Kerem Yıldız
Üniversitedeyken ev arkadaşımın başına gelmişti böyle saçma sapan bişey. Arayıp göz korkutunca geri almışlardı. Babam emniyet müdüru falan demiştik galiba :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,505
Üyeler
154,418
Son üye
Joe Castle
Top Bottom