Neler Yeni

SYS_FAN1 portuna çoklayıcı ile 3 fan takarsam?

phaidon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
bedirhan kılıçaslan
Merhaba
anakartımın modeli aşağıda yazıyor.
sys_fan1 portuna çoklayıcı ile 12cm'lik 3 adet fan takarsam sorun yaşarmıyım?
aynı şekilde sorun olmaz derseniz sys_fan2 portuna da 3 adet fan takacağım.
fanlarda rgb bulunmuyor.
anakartım

MSI PRO A620M-E​

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Sorun olmaz ben öyle yaptım yıllardır sorun çıkmadı.

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,871
İsim
ege erdem demirelli
Hocam ben oyle kullaniyorum bir sorun yok

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ahmet Taşlıova
Selamlar, hocam bişey sorucam, aynı ana kart bende de var...Fakat takmadan pek anlamadığım için tanıdık bilgisayarcıya götürdüğümde uygun pin girişi olmadığından b anakarta kule tipi hava sogutucu takılmadığını, fakat istersem 360 mm 3 lü sıvı soğutucu biraz zorlayarak takabileceğini söylemişti. Açıkçası kule tipi hava soğutucu takmak istiyordum fakat o yorum üzerine tereddüt ettim, bir de üstüne 360 mm sıvı soğutucuyuz zorlarsak olur takarız tarzında dem vurucunca şaşırdım...Kasam deepcool ch 510 digital işlemcim 7500 f psu 650 w 80+ bronze... Bana fikir verebilirsen çok sevinirim..

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Selamlar, hocam bişey sorucam, aynı ana kart bende de var...Fakat takmadan pek anlamadığım için tanıdık bilgisayarcıya götürdüğümde uygun pin girişi olmadığından b anakarta kule tipi hava sogutucu takılmadığını, fakat istersem 360 mm 3 lü sıvı soğutucu biraz zorlayarak takabileceğini söylemişti. Açıkçası kule tipi hava soğutucu takmak istiyordum fakat o yorum üzerine tereddüt ettim, bir de üstüne 360 mm sıvı soğutucuyuz zorlarsak olur takarız tarzında dem vurucunca şaşırdım...Kasam deepcool ch 510 digital işlemcim 7500 f psu 650 w 80+ bronze... Bana fikir verebilirsen çok sevinirim..
Tanıdık bilgisayarcı seni fena tokatlıyor. Hava soğutma takamazmış ha :D

phaidon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
bedirhan kılıçaslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
peki hocam bu çoklayıcılar ile taktığım fanları anakart üzerinden hızlarını ayarlayabilirmiyim?
4 adet kasa fanı nzxt'nin kendi stock fanı
2 adet fan da sıvı soğutucunun fanı

sys1 ve sys2 fan portuna takılacak hepsi

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ahmet Taşlıova
Tanıdık bilgisayarcı seni fena tokatlıyor. Hava soğutma takamazmış ha :D
yaw adam para kazanmaya çalışan esnaf, çok takmadım lafını zaten...O lafı diyeli üzerinden 2 hafta geçti gitmedim bana da ters geldiği için :)
Yorumuna göre 7500 f için kule tipi yeterli olur diyorum kendimce, doğru mudur hocam?
Bir de klasik kaçacak ama 1,5 k civarında hangi kule tipine bakayım sence?

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,693
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Aynı kasayı ve anakartı kullanıyoruz. İstersen bilgisayarcına, büyük bir hava soğutucu sayabileceğimiz Thernalright Peerless Assassin takılı haldeyken fotosunu atalım. Öğrensin 😂

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ahmet Taşlıova
Eyvallah hocam mesaj alınmıştır 😀😃
Bosver terbiyesizi ben gereğini evde kendim yaparım

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Twitter
cagdasclbi
Facebook
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001
peki hocam bu çoklayıcılar ile taktığım fanları anakart üzerinden hızlarını ayarlayabilirmiyim?
4 adet kasa fanı nzxt'nin kendi stock fanı
2 adet fan da sıvı soğutucunun fanı

sys1 ve sys2 fan portuna takılacak hepsi
Ayarlayabilirsin fakat fanların her birini ayrı ayrı ayarlayamazsın. Sys_fan1 de 4 fan varsa o 4 fanın hızı aynı anda ayarlanır.

Hydranoid

80+ Bronze
Benim anakartta bir fan soketini 3e çeviren çoklayıcı var. Ucundaysa birbirine takılı 7 tane fan var sıkıntı olacağını düsünmüyorum

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
yaw adam para kazanmaya çalışan esnaf, çok takmadım lafını zaten...O lafı diyeli üzerinden 2 hafta geçti gitmedim bana da ters geldiği için :)
Yorumuna göre 7500 f için kule tipi yeterli olur diyorum kendimce, doğru mudur hocam?
Bir de klasik kaçacak ama 1,5 k civarında hangi kule tipine bakayım sence?
Fazlasıyla yeter.

Top Bottom