Neler Yeni

T6 Ultra İşlevini Bitirmiş Olabilirmi?

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,871
İsim
Hacı
Sanmam. 3 yılı geçgindir T6 Ultra kullanıyorum.

kaangms

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Kaan Gümüş

fuataydin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Fuat Aydın
Hayır denemedim biostan olabilir mi diye sorduğumda olmaz dediler hiç denemedim bios sıfırlamayı. PSU Fsp hydro 700wattlık 80+ serisinden fazla akım gönderme gibi bir şey olabileceğini sanmıyorum?
Düzensiz gelen elektrik zamanda anakart ya da psu üzerinde etki yaratabilir diye düşünmüştüm. Eğer CPU voltajını yükseltip hız-aşırtma yapmadıysanız elektriksel bir yıpranmadan dolayı oluşacağını düşünüyorum.

kaangms

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Kaan Gümüş
Düzensiz gelen elektrik zamanda anakart ya da psu üzerinde etki yaratabilir diye düşünmüştüm. Eğer CPU voltajını yükseltip hız-aşırtma yapmadıysanız elektriksel bir yıpranmadan dolayı oluşacağını düşünüyorum.
Son zamanlarda çok elektrik kesintisi yaşanmıştır. Sanırım dediğiniz olabilir. Peki nereye müracaat etmem gerekiyor?

fuataydin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Fuat Aydın
Son zamanlarda çok elektrik kesintisi yaşanmıştır. Sanırım dediğiniz olabilir. Peki nereye müracaat etmem gerekiyor?

Stok soğutucu ile deneme yapabilirsiniz.

Bir de yanılmıyorsam custom soğutucu takılması için anakart arkasında tutucu parça oluyor. Genelde plastik oluyor. Belki o parça esneme yapmıştır uzun süreli sıcak kullanımdan dolayı. Bunu anlamak için Snowman soğutucunuzu sıkıca monte ettikten sonra el ile hafifçe sağa sola kastırarak boşluk, oynama vs oluyor mu kontrol edin.

Farklı bir psu ile deneme yapabilirsiniz.

Diğer pahalı denemeleri ise şu anki FSP PSU kullanarak önce stok soğutucu ile, sonra Snowman T6 ile yapabilirsiniz.
PSU ve CPU aynı, anakart farklı şekilde
PSU ve Anakart aynı, CPU farklı şekilde
PSU, Anakart ve CPU farklı şekilde

Eğer halâ bir değişiklik yok ise farklı PSU ile yukardaki işlemleri tekrarlamanız gerekebilir.

kaangms

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Kaan Gümüş
Stok soğutucu ile deneme yapabilirsiniz.

Bir de yanılmıyorsam custom soğutucu takılması için anakart arkasında tutucu parça oluyor. Genelde plastik oluyor. Belki o parça esneme yapmıştır uzun süreli sıcak kullanımdan dolayı. Bunu anlamak için Snowman soğutucunuzu sıkıca monte ettikten sonra el ile hafifçe sağa sola kastırarak boşluk, oynama vs oluyor mu kontrol edin.

Farklı bir psu ile deneme yapabilirsiniz.

Diğer pahalı denemeleri ise şu anki FSP PSU kullanarak önce stok soğutucu ile, sonra Snowman T6 ile yapabilirsiniz.
PSU ve CPU aynı, anakart farklı şekilde
PSU ve Anakart aynı, CPU farklı şekilde
PSU, Anakart ve CPU farklı şekilde

Eğer halâ bir değişiklik yok ise farklı PSU ile yukardaki işlemleri tekrarlamanız gerekebilir.
Bunları bulabilicek durumum yok :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,590
Üyeler
154,257
Son üye
tygungor
Top Bottom