Neler Yeni

T6 Ultra nasıl demonte edilir?

Lawrence

80+ Bronze
R5 3600 işlemcimin ısınma sorunu ve stok fanın yetersizliği sebebiyle 2.5 sene önce T6 Ultra aldım. Fakat biraz sorunlu bir kullanım süreci geçirdim. Hem ters takmışım hem de takmak için bastırdığımız demir parçasının ekran kartına teması var. Şimdi yeni RAM aldım ve büyük ihtimalle RAM'e de temas edecek. Demonte etmem gerekiyor.

Fakat nasıl çıkaracağımı bilmiyorum önce ekran kartını çıkarayım desem klipse yetişemem. Soğutucu engelliyor.

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Soğutucuyu hönk diye çekme, pinleri kırarsın, hafif hafif sağa sola çevire çevire yumuşata yumuşata çıkar

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
Kanka m200 vardı bende de aynı marka zaten büyük ihtimalle aynı yöntemdir. Ekran kartını çıkarınca çok kolay çıkıyor. Ekran kartı tarafından olan yeri bastırınca altındaki demiri çek kendine cıkıyor.

Lawrence

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soğutucuyu hönk diye çekme, pinleri kırarsın, hafif hafif sağa sola çevire çevire yumuşata yumuşata çıkar
O aşamaya gelebilirsem kurban keseceğim hocam.

Soğutucunun alt kısmı ekran kartına temas ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka m200 vardı bende de aynı marka zaten büyük ihtimalle aynı yöntemdir. Ekran kartını çıkarınca çok kolay çıkıyor. Ekran kartı tarafından olan yeri bastırınca altındaki demiri çek kendine cıkıyor.
Ekran kartını nasıl çıkaracağım hocam konuyu okuduğunuza emin misiniz ?

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
O aşamaya gelebilirsem kurban keseceğim hocam.

Soğutucunun alt kısmı ekran kartına temas ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartını nasıl çıkaracağım hocam konuyu okuduğunuza emin misiniz ?
Eminim fakat başka yöntem var mı sence ? Uzun bir tornavida veya farklı uzun bir araçla klispe baskı uygulayabilirsin.

Lawrence

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eminim fakat başka yöntem var mı sence ? Uzun bir tornavida veya farklı uzun bir araçla klispe baskı uygulayabilirsin.
Onu düşündüm fakat klipse baskı yaparken kayıp anakartı çizer diye korkuyorum.

Top Bottom