Neler Yeni

Tarayıcıda sekmeler arası geçiş yaparken kasıyor ve ses donuyor

yagizwow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yağız tanrıverdi
Arkadaşlar selam geceniz güzel olsun. Uzun zamandır şöyle bir problem yaşıyorum. Tarayıcı fark etmeksizin bir şey izlerken Twitch olur YouTube olur tarayıcıyı alta aldığım zaman veya başka bir sekmeye geçerken 2-3 saniyeliğine ses donuyor, veya YouTube Twitch izlerken arkadan bir şey açtığım zaman seste görüntüde donuyor. Ne yaparsam yapayım çözemedim bir türlü.

Çok sinir bozucu bir durum. Fakat görüntüyü ekran kartından değil de onboard girişten görüntüyü aldığım zaman bu sorun olmuyor. Kasayı baştan aşağı temizlettim, termal macununu yeniledim, format attım sonuç aynı. Sistemimde şu şekilde.

Kioxia Exceria 480GB SSD.
4 GB RAM.
Intel Q8300 işlemci.
GT9500 ekran kartı.
ECS G31T-M7 anakart.

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Yunus
ömrü dolmuş gibi

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Anonim Ankh
Tarayıcı ayarlarında "Donanım Hızlandırma"yı bul, açıksa kapat, kapalıysa da aç.

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Anonim Ankh
Farklı olarak da yine taratıcının ayarlarında bellek tasarrufu gibi seçenekleri bulup devre dışı bırakmayı da deneyebilirsin.

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Musa Tente
Arkadaşlar selam geceniz güzel olsun. Uzun zamandır şöyle bir problem yaşıyorum. Tarayıcı fark etmeksizin bir şey izlerken Twitch olur YouTube olur tarayıcıyı alta aldığım zaman veya başka bir sekmeye geçerken 2-3 saniyeliğine ses donuyor, veya YouTube Twitch izlerken arkadan bir şey açtığım zaman seste görüntüde donuyor. Ne yaparsam yapayım çözemedim bir türlü.

Çok sinir bozucu bir durum. Fakat görüntüyü ekran kartından değil de onboard girişten görüntüyü aldığım zaman bu sorun olmuyor. Kasayı baştan aşağı temizlettim, termal macununu yeniledim, format attım sonuç aynı. Sistemimde şu şekilde.

Kioxia Exceria 480GB SSD.
4 GB RAM.
Intel Q8300 işlemci.
GT9500 ekran kartı.
ECS G31T-M7 anakart.
Ramin az usta senin onun dışında sabırlı biriysen 2-3 yıl akarsın bu sistemle

yagizwow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yağız tanrıverdi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ömrü dolmuş gibi
Deme öyle hala Metin2 açıyor ihtiyar;)
Tarayıcı ayarlarında "Donanım Hızlandırma"yı bul, açıksa kapat, kapalıysa da aç.
Farklı olarak da yine taratıcının ayarlarında bellek tasarrufu gibi seçenekleri bulup devre dışı bırakmayı da deneyebilirsin.
İki türlüde denedim hiç bir işe yaramadı maalesef
Ramin az usta senin onun dışında sabırlı biriysen 2-3 yıl akarsın bu sistemle
Enteresandır ki bu olay onboard şekilde görüntü aldığım zaman böyle bir problem yok. Ekran kartından görüntü aldığım zaman böyle bir sorun oluyor.

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Musa Tente
Deme öyle hala Metin2 açıyor ihtiyar;)

İki türlüde denedim hiç bir işe yaramadı maalesef

Enteresandır ki bu olay onboard şekilde görüntü aldığım zaman böyle bir problem yok. Ekran kartından görüntü aldığım zaman böyle bir sorun oluyor.
Konudan bağımsız. Ramini güncellesen 3 yıl akarsın😁

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Yunus
şey var o olduğu sürece yenisine ihtiyacın olmayacak o olmazsa yenisini alabilirsin. win win her türlü

yagizwow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yağız tanrıverdi

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Yunus
Anakart maalesef 4GB üzeri desteklemiyor :(

Yeni bir sistem toplamak 1000dolar yaşasın ekonomi
ikinci el al ben h110 g4560 16gb ram rx 470 500w kasa 2300 tl aldım şimdi işlemci alıcam i5 6600 bin tl 3300 tl tertemiz pc
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakart maalesef 4GB üzeri desteklemiyor :(

Yeni bir sistem toplamak 1000dolar yaşasın ekonomi
102 dolara toplarım ben sana

Top Bottom