Neler Yeni

Tarih bile verildi ! Sigaraya büyük zam iddiası ! En az 4 ₺

Rulep

80+ Gold
Arkadaşlarım yemekten kısıyorlardı son zamlarla artık yemektente vazgeçtiler bakalım ne yapacak şimdi

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Reis bizi düşünüyor sigara içmeyelim diye bas akpye
(!)

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,873
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar

Sigara fiyatlarına Ocak ayındaki çifte zammın ardından 14 - 15 Mart tarihlerinde 2 lira zam gelmiş ve böylece 2022 yılı itibariyle toplam 6 TL zam yapılmıştı. Art arda zam gelen sigaraya bir zam daha uygulanacağı iddia edildi.

Nisan itibariyle sigara gruplarının tamamında en az 4 en fazla 6 TL zammın uygulanacağı sigara dağıtıcıları ve satıcılarına haber verildi.
Vatandaş şimdiden sigara bulmakta zorlandığını, sigara satan büfe ve marketler ise dağıtıcıların sigara dağıtımını azalttığını belirtti.
Ayrıca Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş da "Alkole de yüzde 10-15’lik bir zam gelecek. Alkol zammının Ramazan ayının girişinde, nisan ayının 2’si gibi gelmesini bekliyoruz" paylaşımında bulundu.

TÜTÜNÜDE ARTIK KURU FASULYE GİBİ LÜKSE ÇEVİRDİLER

KAYNAK: KAYNAK LİNK
Ben de bakkal konuşurken duydum 4 lira zam gelcek diye

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Tanıdığım çoğu tiryaki kaçak tütüne yöneldi. Para kim bilir kimlerin cebine gidiyor, belki mermi olarak askerimize yöneltiliyor. Bu kadar zam mı olur ya keşke bırakması kolay olsa da herkes bıraksa.

Sir Cem T-oker

80+ Gold
içmeyin kardeşim ;)

Alfha13

80+ Silver
İyi olmuş, umarım insanlar bırakma çabası içine girerler bu sefer
İşler öyle yürümüyor. Sigara bağımlısı sigara almak için elinden geleni yapar, gerekirse yemez içmez sigarayı alır. Adama fazladan para ödetmiş olursun. Ha artık alması daha zor olduğundan alamayabilir, bu da adamın zaten mutlu olmak için yaptığı şeyden de mahrum kalıp onu hem daha fazla sigaraya hem de içemediği için depresyona yönlendirir. Aynı olay araba ve ev almada da var, bunlar da ihtiyaçtan değil şeref ve güç meselesi olduğu için alınan şeyler.

Fiyatlar artıyor ama bunları alma fikirleri azalmıyor; alan kişi azalıyor, mutsuz kişi artıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Muhammed Emin Ocak
Sigara içmeyen biri olarak benim bile sinirimi bozdu.
Sigara içmeyip sigara içenlere laf atan insanları da anlamıyorum. Kimin zevkinden size ne?

Kızgın Timsah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
1 2
Temmuz ayında bir paket sigaranın 40 TL olması bekleniyor.

Andromakhe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
AAAAA
İlgilendiği Kategoriler
Anime / Tarih /Eğitim / Siyaset / Teknoloji
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri