Neler Yeni

Çözüldü✓ tebilondan bu sistemi almayı düşünüyorum nasıldır.

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
604
İsim
Muhammed emin efe
Dostum yorumu sordugum sorular için istiyorum 240 ml bu işlemciye yeter mi anakart nasıl bu işlemciye gayet OC yapmadan yeterli olurmu diğer parçaların kalitesi iyi mi bana 30k lık en düşük parçalardan oluşan sistem atıonuz daha uzun ömürlü bi sistem istedigim için bunları almayı düşünüyorum bütçem şuan için 54k sınırı zorlamayı düşünüyorum ama kaliteli bişi olsun istiyorum bu kadar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

14600k yeni nesil oldugu için almayı düşünüyorum ve 13700k ile arasında pek fark yok 4070ti şuan için bütçemi aşıyor.
Attığın ürünler de markaların giriş seviyesi serileri. Aralarında ki fark birisi marka parası daha yüksek alıyor diğeri daha az bilindik marka olduğu için daha az alıyor. Sanki kendin Rog strix sistem bulmuşsun da yardımcı olmaya çalışan insanların attığı sisteme laf ediyorsun. Dlss 3 istiyorsun sonra ben fps oynayacağım diyorsun. Madem fps oynayacaksın teknoloji ile ne işin var zaten AMD'nin Vram'i yüksek kartlari 4070'ten çok daha yüksek performans verir. 30k lik karta gidip 12gb vram koyuyorlar. Fps oynuyorsun sana saf güç lazım dlss3, ray tracing değil.

ThePatrio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Burak YAKUT
Attığın ürünler de markaların giriş seviyesi serileri. Aralarında ki fark birisi marka parası daha yüksek alıyor diğeri daha az bilindik marka olduğu için daha az alıyor. Sanki kendin Rog strix sistem bulmuşsun da yardımcı olmaya çalışan insanların attığı sisteme laf ediyorsun. Dlss 3 istiyorsun sonra ben fps oynayacağım diyorsun. Madem fps oynayacaksın teknoloji ile ne işin var zaten AMD'nin Vram'i yüksek kartlari 4070'ten çok daha yüksek performans verir. 30k lik karta gidip 12gb vram koyuyorlar. Fps oynuyorsun sana saf güç lazım dlss3, ray tracing değil.
amd ekran kartı kullandım şuan onu kullanıyorum ve bi daha amd erkan kartı almayı düşünmüyorum hiç bi ayara müsade etmiyor takılmalar aşırı derecede yazılım hataları var nvidia alacagım %100 o yüzden istemiyorum. işte bilmedigim marka parçalar almaktan çekiniyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bilgisayar Lazim
Görseldeki sistemi almayı düşünüyorum 14600k için 240ml corsair sıvı sogutma yetermi anakart nasıl bu işlemciyi kaldırır mı parçalar kaliteli mi sıkıntı yaşatan bişi olurmu? bide 14600k amd de hangi işlemciye kafa tutuyor. açıkcası yıllardır amd kullanıyorum intel almak istiyorum.Sistemde oynamalar mevcut parçalar değiştirilmiştir.
4070 ti dizersin bu paraya neden 14600

Dlss3 fps artirmiyor mu?
Alan wake 2 7800 xt FPS bak bakalım 16 VRAM ne kadarını kullanıp ne veriyor xD

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Arda Yıldırım
Dostum rekabetçi oynuyorum hani 2k veya 4k lık efecti nabayım görüntüyü ne yapayım he cok canım sıkılır artık rekabetten zevk almam alırım ekstra bi monitör :D hani sistemi yorumlamanızı istedim konu nerelere geldi sordugum sorunun hiç cevabını alamadım. benim amacım güncel orta segment ileriye yönelik bi sistem
Rekabetçi oyun oynuyorsan böyle bir sisteme ihtiyacın yok zaten. Sistem de kazık gibi açıkçası daha uyguna bulabileceğini düşünüyorum.

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
604
İsim
Muhammed emin efe

Dlss3 fps artirmiyor mu?
Alan wake 2 rekabetçi oyun mu? İyice saçmalamaya başladın. Saf güç ister rekabetçi oyunlar ve fanı olduğun veya olmaya çalıştığın marka göz göre göre insanlara geçiriyor. Ayrıca 4070'in yarı fiyatı bir kart işinize gelen özelliklerden bahsedip bunlardan neden bahsetmiyorsun? Avuntu yaptığın şey başka bir şey değil. Bu kadar adam kazık diyor inatla sen konuyu farklı yerlere çekiyorsun.

ThePatrio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Burak YAKUT
Alan wake 2 rekabetçi oyun mu? İyice saçmalamaya başladın. Saf güç ister rekabetçi oyunlar ve fanı olduğun veya olmaya çalıştığın marka göz göre göre insanlara geçiriyor. Ayrıca 4070'in yarı fiyatı bir kart işinize gelen özelliklerden bahsedip bunlardan neden bahsetmiyorsun? Avuntu yaptığın şey başka bir şey değil. Bu kadar adam kazık diyor inatla sen konuyu farklı yerlere çekiyorsun.
kardeşim neden para veripte sıkıntılar içine gireyim amd nin yazılım sorunları var ekran kartında sen amd alabilirsin suan hali hazırda var ve sıkıntılar içinde arada watman veriyor driveri cöküyor yarı fiyatı boşu boşuna yarı fiyatı değil o kart daha fazla para veririm nvidia alırım kafam rahat olur şuan amd ekran kartı kullandıgım için deneyimledim ve istemiyorum vercegi 10 20 fps fazlayıda istemiyorum yani anladın sende bu sorunlar var bile bile amd önermen saçma ben hiç kimseye en büyük hatalı sorun driveri olan bi firmayı kesinlikle önermiyorum almayın azcık daha para koyun nvidia alın kafanız rahat olsun.

Dlss3 fps artirmiyor mu?
2K oyun için almıyorum 1080p 360 hertz monitörüm var işlemciyi daha güclü tutmak istiyorum 2sini darboğaz olmıcak şekilde almak istedim oda suan bu işlemci iyi geldi hem yeni nesil oldugu için. ilerde oyunlar güncelleme ile Ue5 motoruna geçmicegine bilemiyoruz geçebilirler o yüzden sadece upgrade yaparak olayı bitirmek isterim diye düşündüm.

Son düzenleme:

Fortunata

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Uğur Hasmaden
Instagram
ugur_hasmaden
Parçalarda sıkıntı yok. 1080p için çok mantıksız bir sistem, fiyatıda çok uçuk. İlla diyosan böyle bişey alcam Ekran kartını 4060a düşürüp işlemciyi yükseltebilirsin. Ve 14 serisi çok sıkıntılı şuan haberin olsun.

Rog Strix 360mm sıvı soğutucu anca soğutuyor 14 serisini. Corsair o konuda sıkıntı olabilir.

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Arda Yıldırım
kardeşim neden para veripte sıkıntılar içine gireyim amd nin yazılım sorunları var ekran kartında sen amd alabilirsin suan hali hazırda var ve sıkıntılar içinde arada watman veriyor driveri cöküyor yarı fiyatı boşu boşuna yarı fiyatı değil o kart daha fazla para veririm nvidia alırım kafam rahat olur şuan amd ekran kartı kullandıgım için deneyimledim ve istemiyorum vercegi 10 20 fps fazlayıda istemiyorum yani anladın sende bu sorunlar var bile bile amd önermen saçma ben hiç kimseye en büyük hatalı sorun driveri olan bi firmayı kesinlikle önermiyorum almayın azcık daha para koyun nvidia alın kafanız rahat olsun.

2K oyun için almıyorum 1080p 360 hertz monitörüm var işlemciyi daha güclü tutmak istiyorum 2sini darboğaz olmıcak şekilde almak istedim oda suan bu işlemci iyi geldi hem yeni nesil oldugu için. ilerde oyunlar güncelleme ile Ue5 motoruna geçmicegine bilemiyoruz geçebilirler o yüzden sadece upgrade yaparak olayı bitirmek isterim diye düşündüm.
driverlerini anında indirirsen sıkıntı çıkar, bunu savunmuyorum ancak bahsettiğiniz kadar sorunlu değil amd ekran kartları. 1 senedir 6700xt kullanıyorum tek bir sıkıntısıyla karşılaşmadım. Nvidia fanboyluğu yapmaya gerek yok.

ThePatrio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Burak YAKUT
driverlerini anında indirirsen sıkıntı çıkar, bunu savunmuyorum ancak bahsettiğiniz kadar sorunlu değil amd ekran kartları. 1 senedir 6700xt kullanıyorum tek bir sıkıntısıyla karşılaşmadım. Nvidia fanboyluğu yapmaya gerek yok.
fanboylugu ile alakası yok ben sıkıntı çekiyorum para verip hic bi ayar yapamadıgım ekran kartını nabacam bendede suan rx6650xt var yaşadıklarımı sölüyorum ve sorunlu bu durumuda senin gibi savunamıcam.

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Arda Yıldırım
fanboylugu ile alakası yok ben sıkıntı çekiyorum para verip hic bi ayar yapamadıgım ekran kartını nabacam bendede suan rx6650xt var yaşadıklarımı sölüyorum ve sorunlu bu durumuda senin gibi savunamıcam.
Bu durumu savunmuyorum diye belirttim, sana verilen hiçbir cevabı beğenmeyip kendi dediğini yapacaksan niye foruma konu açıyorsun dost. Sistem pahalı, fps oyunları için fazla, amd ekran kartları da bahsettiğin kadar sorunlu değil.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,035
İsim
Sinan Aba
Görseldeki sistemi almayı düşünüyorum 14600k için 240ml corsair sıvı sogutma yetermi anakart nasıl bu işlemciyi kaldırır mı parçalar kaliteli mi sıkıntı yaşatan bişi olurmu? bide 14600k amd de hangi işlemciye kafa tutuyor. açıkcası yıllardır amd kullanıyorum intel almak istiyorum.Sistemde oynamalar mevcut parçalar değiştirilmiştir.
paramı boş yere harcamak istiyorum diyorsan sakın kaçırma yapış

ThePatrio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Burak YAKUT
Bu durumu savunmuyorum diye belirttim, sana verilen hiçbir cevabı beğenmeyip kendi dediğini yapacaksan niye foruma konu açıyorsun dost. Sistem pahalı, fps oyunları için fazla, amd ekran kartları da bahsettiğin kadar sorunlu değil.
dostum sordugum konular haricinde herkes bi farklı cevap verdi saolun sordugum konular için bilgi almaya geldim ama yok yani herkes farklı bişi sölüyor ben sordugum sorular için bilgi istedim sadece hala aynı cümleyi kuruyorsun diyorum bende var kullandım deneyimlerim bu sen hala sorunlu değil diyosun kardeşim ben yaşadıgım bu yaşadıklarıma mı inanayım şimdi sanamı inanayım ben anlamadım orasını.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,393
Üyeler
141,831
Son üye
Kaizens
Top Bottom