Neler Yeni

Tebliğ edilmeyen trafik cezasına işleyen faiz

K4D1R0V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Kadir Diri
01/12/2023 tarihinde 08.33 te seyir halinde telefon ile konuşmaktan ceza yemişim. e-devletten baktığımda haberim olmuştu. Hiçbir zaman arabada telefon ile konuşmam, çalsa bile açmam yani o derece. Rehberimi kontrol ettiğimde 08.00 - 09.00 saatleri arasında hiç görüşme yapmamışım. Ceza tebliğ edildiğinde itiraz edecektim, çok uzun süre gelmeyince aklımdan çıkmış. Bugün tekrar bir bakayım dedim 14.01.2024 vade tarihi 237.74 kr gecikme faizi yazıyor. Şimdi ne yapmalıyım?

dostveviski

80+ Bronze
aslında e-devlet' e de işlenmiş ceza tebliğ olarak sayılmıyor mu? Bu arada ceza yediğinde e-devletten geliyor bildirim.

K4D1R0V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Kadir Diri
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
aslında e-devlet' e de işlenmiş ceza tebliğ olarak sayılmıyor mu? Bu arada ceza yediğinde e-devletten geliyor bildirim.
Onuda araştırdım. Ceza kesildikten 10 gün sonra şahısa tebliğ edilmesi gerekiyormuş, evde kimse yoksa kapıya kağıt bırakılıp muhtara veriliyormuş tebliğ evrağı. Eğer evrak muhtarda ve beni aramadıysa şikayetçi olacağım. Muhtarda evrak yoksa Sulh ceza mahkemesine itiraz dilekçesi ile başvuru yapılabiliyormuş. Bir bileşeni 1000 tl aşağıya almak için günlerce indirim kovalayıp haksız yere işlemediğim bir suçtan ceza yemek insana dokunuyor.

K4D1R0V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Kadir Diri
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tebliği tarihinden itibaren 15 gün içinde itiraz edilebiliyormuş. CİMER e yazmıştım. 14.12.2023 günü Tebligat Kanunu’nun 21/2. maddesine istinaden muhtara teslim edilmiş. Ne arayan var ne soran. Bir .... yaradıklarıda yok zaten haram zıkkım olsun.

eneskaya6

80+ Bronze
Trafik cezası yiyipte hic kabul eden görmedim zaten. Anlık telefona bakmışsınızdır. Ya da konusmussunuzdur bunu hatirlayacak hafizaya sahip olamazsiniz üzerinden 6ay geçmiş.

Top Bottom