Neler Yeni

Tek HDMI Girişi Olan Ekran Kartına 2. Monitör Nasıl Bağlayabilirim?

As_tr_a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Ömer Murat YILDIZ
İlgilendiği Kategoriler
Bİlgisayar parçaları,çevre donanımları ve teknolojiler
Hacı başka birinin konuda gördüm enayi gibi atladım ya görmedim asahnjoısfoahıjsgflahjks
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca kasaya ulaşamıyorum şuan yanındaki 2 yer DP girişi mi acaba ikilemde kaldım sitedede yazmıyor
kanka zaten 2 tane görüntü standardı var HDMI ve DisplayPort DP diye kısaltılır (mini display port vga falan onlar da varda güncel ve sık kullanılanlardan bahsediyorum) yani her monitör de ve ekran kartında en az 1 tane HDMI ve en az 1 tane Display port olmak zorunda televizyonlarda genellikle HDMI kullanılır çünkü YÜKSEK çözünürlükler ve renk gamutu anlamında daha iyi ve ucuzdur Oyuncu ekipmanlarında ise yüksek hz gereksinimi ve düşük gecikme için display port kullanılır sürümleri birbirine denk değildir örneğin display port 1.4 yaklaşık olarak HDMı 2.0 a eşittir

Turinn

80+
kanka zaten 2 tane görüntü standardı var HDMI ve DisplayPort DP diye kısaltılır (mini display port vga falan onlar da varda güncel ve sık kullanılanlardan bahsediyorum) yani her monitör de ve ekran kartında en az 1 tane HDMI ve en az 1 tane Display port olmak zorunda televizyonlarda genellikle HDMI kullanılır çünkü YÜKSEK çözünürlükler ve renk gamutu anlamında daha iyi ve ucuzdur Oyuncu ekipmanlarında ise yüksek hz gereksinimi ve düşük gecikme için display port kullanılır sürümleri birbirine denk değildir örneğin display port 1.4 yaklaşık olarak HDMı 2.0 a eşittir
Sağolasın hocam çok yardımcı oldunuz teşekkür ediyorum. Bu kabloyuda alıyorum. https://www.amazon.com.tr/Paugge-Di...07FLC3BRT/ref=sr_1_6?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&sr=8-6

seyfx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Seyfullah
Hacı başka birinin konuda gördüm enayi gibi atladım ya görmedim asahnjoısfoahıjsgflahjks

Ayrıca kasaya ulaşamıyorum şuan yanındaki 2 yer DP girişi mi acaba ikilemde kaldım sitedede yazmıyor
4060 da hdmi ve display port harici bi giriş olacağını sanmam

Monitöründe de display port girişi olduğunu kontrol et de nolur nolmaz ondan sonra al uğraşma

As_tr_a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Ömer Murat YILDIZ
İlgilendiği Kategoriler
Bİlgisayar parçaları,çevre donanımları ve teknolojiler
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri