Neler Yeni

Yardım Telefon girişinde internet varsa başka odalarda kullanma?

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
Bizim ev dubleks bu yüzden ikinci katta internet çekmiyor. Bizde yeni bir router aldık zamanında ve bizim bilgisayarcı şartellerin olduğu bölüme bir kablo soktu bir ucu modemin portuna bağlı (ne yaptı bilmiyorum) sonra üst kattaki telefon girişinden interneti çekti (telefon girişinin arkasından geçiyor kablo bir şeyler yapmış belli ki. Yani evdeki bütün hatta internet gelmiş oldu mu? Bende bilgisayarıma ethernet ile internet çekmek istiyorum fakat kablo uzatamam Eğer olduysa nasıl interneti alıcam oradan?

Zamanında telefon girişini ethernete dönüştüren bir kablo almıştık fakat çalışmamıştı. Bu konuda bilgili olanlar varsa yardımcı olabilirler mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

BAŞLIK ANLAŞILIR DEĞİL BİLİYORUM ÇÜNKÜ KONU BAŞLIĞI UZUN HATASI VERİYOR

@crazyreign reis biraz farklı bir yerden sordum sen biliyor musun bu tarz şeyleri

UP UP yav hiç mi bilen yok :(

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Oğuzhan Yılmaz
Alan genişleticiler ping düşürmüyor. Bende pinge etkisi olmamıştı yani kablo şart

Alan genişleticiler ping düşürmüyor. Bende pinge etkisi olmamıştı yani kablo şart
Lan olarak olmasada kablo kullanarak bir işlem uygulamalısın

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
zaten şuan alan genişletici ile pc de internete bağlanıyorum. Alan genişleticiyi wifi ile modeme arkasındaki ethernet portundan kablo ile pc ye alıyorum. Fakat wifi da hız sürekli azalıp çoğalıyor ethernet gibi stabil değil

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih

Lan olarak olmasada kablo kullanarak bir işlem uygulamalısın
telefon girişinin arkasını açarak ordaki kabloları falan mı kullanmam lazım?

PowerLine teknolojisini kullanabilirsin. Elektrik hattına interneti dağırıyor.
Ev dubleks ve iki katın şartelleri ayrı. Bilgisayarım üst katta modem alt katta

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
telefon girişinin arkasını açarak ordaki kabloları falan mı kullanmam lazım?

Ev dubleks ve iki katın şartelleri ayrı. Bilgisayarım üst katta modem alt katta
Telefonun kablolarına bak bakalım adam nasıl bağlamış. O şekilde sende yapabilirsin.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
Telefonun kablolarına bak bakalım adam nasıl bağlamış. O şekilde sende yapabilirsin.
evet baksam iyi olacak

ben bir ara hepsiburadadan şöyle bir kablo almıştım belki işe yarar diye ama işe yaramamıştı. Acaba ben mi yanlış kullandım bilmiyorum ama bi bakar mısınız şuna?

Ekler

• DFEB5B55-E3A1-442E-983F-A984A1C56992.jpeg
    DFEB5B55-E3A1-442E-983F-A984A1C56992.jpeg
    315 KB · Hit: 64
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Oğuzhan Yılmaz
evet baksam iyi olacak

ben bir ara hepsiburadadan şöyle bir kablo almıştım belki işe yarar diye ama işe yaramamıştı. Acaba ben mi yanlış kullandım bilmiyorum ama bi bakar mısınız şuna?
bu kısa bunların büyükleri var modem şeklinde LAN kablosu çoklayıcı diye aratırsan çıkar.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
bu kısa bunların büyükleri var modem şeklinde LAN kablosu çoklayıcı diye aratırsan çıkar.
ben şimdi bilgisayarcının yaptığı yere bakınca telefon girişinin arkasına kablo sokmuş diğer ucunun kablolarını ayırmış ethernet plastiğine çakmış onu da router a takmış. Telefon girişinin arkasını bu saatte açamam ama eğer yarın açsam bile bir kablo almam gerekli ucundaki kabloları ayırıp telefon girişindeki yerlere çakmam lazım diğer ucunuda rj45 plastiğine çakmam lazım yani benlik iş değil. Peki elimdeki kablo ne işe yarıyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Oğuzhan Yılmaz
ben şimdi bilgisayarcının yaptığı yere bakınca telefon girişinin arkasına kablo sokmuş diğer ucunun kablolarını ayırmış ethernet plastiğine çakmış onu da router a takmış. Telefon girişinin arkasını bu saatte açamam ama eğer yarın açsam bile bir kablo almam gerekli ucundaki kabloları ayırıp telefon girişindeki yerlere çakmam lazım diğer ucunuda rj45 plastiğine çakmam lazım yani benlik iş değil. Peki elimdeki kablo ne işe yarıyor?
Lan kablosu uzatmak için sanırım girişlerinin büyüklüğünü tam anlamadım

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Oğuzhan Yılmaz
ucundaki çentikli yer rj11 (telefon hattı girişi) diğer tarafta rj45 (ethernet kablosu girişi)
Turk Telekom kullanırken vardı bende de böyle bir dönüştürücü modem ile telefonu bağlamak için kullanıyorduk yanılmıorsam. Senin işine yaramaz :(

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,429
Üyeler
157,953
Son üye
n0th1ng244
Top Bottom